• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Oppo RX17 Neo Kullanıcı Yorumları ve İnceleme

asK

Forum Kurucusu
Forum Ekibi
Admin
Mesajlar
1,335
Çözümler
20
Puanları
28,350
Oppo RX17 Neo modeli için kullanan kullanıcılarımız, telefonunuz hakkındaki yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.

Oppo RX17 Neo almak isteyen, araştıran kişiler için telefonunuz hakkında olumlu/olumsuz yorumlarınızı, iyi ve kötü yanlarını belirtin. Telefonunuzda neleri eksik buldunuz, neler yapılabilirmiş veya diğer modeller ile kıyaslamalarınızı da yazabilirsiniz.
 
Reklam

yusuf

Yeni Üye
Üye
Mesajlar
17
Puanları
0
bu telefonu kullanıyorum, fiyat açısından gerçekten çok iyi performans sağlyıor, inceleme konusunda da iyi detaylar bulabilirsiniz http://www.oppoturkiye.org/konu-oppo-rx17-neo-ile-cebinizde-mini-bir-tv-tasiyin-inceleme.html
 

client

Taze Üye
Üye
Mesajlar
2
Puanları
0
2-3 haftadır rx17 neo kullanıyorum ve gayet memnunum. gerçekten çok iyi iş çıkartmışlar. ufak tefek problemler var. mesela telefonda fotoğrafı tam ekran seçeneğinden çekerseniz instagram story olarak paylaşılınca o fotoğraf sizde bir problem çıkarmıyor ancak diğer telefonlarda sağdan soldan kesik gözüküyor. oyun alanı gerçekten mükemmel. pil durumu da çok iyi 1,5 gün kullanıyorum genel olarak hatta telefonu gece youtube açık unutup sabaha kadar kalıp sadece %30 şarj götürdüğüne falan şahit oldum. tavsiye ederim kesinlikle çok iyi bir model. güncelleme konusu da ayrı bi problem ama yakında gelir diye umuyorum :)
 

cagdas1509

Taze Üye
Üye
Mesajlar
2
Puanları
0
Merhaba bu telefondaki en büyük eksiklik bildirimler durum çubuğunda gözükmüyor. Yeni güncelleme ile giderilecek diye oppo dan mesaj aldım. Fakat bildirim gelince bildirim ışığı yanıp sönmesi de gerekir. Bu özelliğin de gelmesi için herkesin oppo destek bölümüne mail atması gerekmiş. Ne kadar çok talep olursa öncelik verilirmiş. Bildirim geldimi diye her dakka ekranı kimse açmak istemez sanırım. Uyarı ışığı olmalı bunu yapmak zor değil. Lütfen herkes mail atsın oppo sitesine
 

mars_07

Yeni Üye
Üye
Mesajlar
11
Puanları
0
Cihaz
RX17 Neo
Merhabalar.
Her telefonda olduğu gibi daha önceki kullandığınız telefonda olup da yeni aldığınız ve hatta yeni model olmasına rağmen o özellik olmaya biliyor.
1 :
Bir kişiyi aramak için rehberi tıklıyoruz sonra kişiyi sonra kişinin numarasını ve arıyor, konuşuyoruz gerek siz kırmızıya basıp kapattığınızda konuşmayı gerekse karşı taraf kapattığında telefonun ekranı en son yapılan iş kalıyor kişinin kayıt bilgisi. Ben bir başkasını daha aramak istesem geri, geri, geri tuşlarına basmam gerekiyor veya ekrandan başka bir iş yapmak istesem de aynı geri geri yapmam gerekiyor.
Görüşmeler bitince otomatik olarak ana ekran gelmesi çok daha kullanışlı olur.
2 :
Ana ekran kaydırmaları devamlı olsun.Sağa kaydırdığımda ekran bitince tekrar aynı sayfaları geçerek başa gelmek zorunda kalınıyor, sağa kaydırdıkça devam etsin ana ekran sayfaları.
3:
Bir toplantıya yada gece geç vakitlerde olur olmadık mesaj gibi uygulamalardan gelen bildirim sesi bazen çok can sıkıcı oluyor. Gelmemesi için telefonu tamamen sessize almak durumunda kalıyoruz unutunca da gelen çağrıları duyamıyoruz. Bazı telefonlarda olduğu gibi zil ses seviyesi, Medya ses seviyesi, BİLDİRİM ses seviyesi, Alaram ses seviyesi var. Ama bizim telefonda Bildirim ses seviyesi yok ve genele eklenirse tüm bildirimlerin sesi açıp kapatması kolay olur. Tek tek uygulamalara girip kapatmak çözüm değil. Toplantıdan çıkınca yada sabah uyanınca sesi açmalı yada kısmalı diğer ses ayarlarını etkilenmemiş olur .
4:
Kameranın gece düşük ışıklarda çekimleri zayıf. Gece yada yarı karanlık alanda flaşlı çekimler de netlik kaybı var, odaklanma zayıf, yapay zekalı telefon o zaman çok aranıyor. Hani makine içi, araba içi gibi karanlık noktalar da çekim yapmak istendiğinde sorunlu, gece araba ile ilerlerken bile fotoğraf çekimi net değil arabayı durdurup yol tabelasını ancak öyle çeke biliyorum.
5 :
Parmak iz okumu bölümü kendi kendine yanıyor. Yani ekran kapalı siyah ekran konumunda telefonu ön cam ekranına yada düğmelere dokunmadığın halde parmak izi logosu yanıyor, telefonu sallıyorum yanıyor. Parmak okuma hızı zayıf, Tek parmak da tanımlasam iki parmak ta tanımlasam yine okuması yavaş. Ekranı kapatır kapatmaz okutursan hemen okuyor ama uzun süre kullanmayıp telefonu açmak için dokunun ca geç algılıyor.
6:
İki tıkla açılan neden iki tıkla kapanmıyor. Ekran kilitleme tuşuna basmak gerekiyor, bi yazılımla bu sorunda giderilir.
7:
Bazı uygulamalar çalışmıyor ( Ekran Kapılı İken ) Mesela arayan numara tanımlama programları yani rehberiniz de kayıtlı olmayıp uluslar arası kaydı olanları gösteren programlar. Tüm programları denedim Türkcell in bile programı yarım olarak çalışıyor. Ama ekran açıkken bende yüklü olan program gayet sorunsuz çalışıyor. Tüm izinleri vermeme ve ayarları yapmama rağmen ekran kapalı iken program çalışmıyor
8:
Ekran görüntü ve video kayıt programları da çalışmıyor. Mesela telefonda ekran görüntüsünün resmini alma işlemi yapa biliyoruz ama karşıdaki kişi ile görüntülü görüşme yaptığımızda bu tür görüntüyü kayıt altına almak için harici programlar kurmak gerekiyor. Mevcut ve tavsiyesi yüksek programları kuruyorum ama cihaz whatsapp veya duo gibi görüntülü o programı açtığım zaman bana video kameranız başka program için kullanılıyor kayıt yapılamaz yazıyor. ( Biz teknik servisiz bize görüntülü cihaz tamirini anlatırken o videoları kayıt etmem gerekiyor ). Ekran video kaydı kamera açıkken yaptırmıyor ama kameralı görüşme yapmayıp telefonunda ki tüm işlemler ve dıştan senin sesini kaydediyor. Bana konuşurken lazım.

Tüm bu sorunlar diğer Android li telefonlar da yok denilecek kadar ama oppo rx17 neo da bu sorunlar var.
 
Üst