İpucu OPPO SAR Değeri öğrenme

Pasha

Forum Paşa'sı
Banlandı
Üye
Bildiğiniz üzere OPPO ürünlerinin SAR değerleri internette, kutuda ya da herhangi bir yerde bulunamıyor. @Monar arkadaşımızın bulduğu bir yöntem ile telefonumuzun içinden direkt olarak SAR değerini öğrenebiliyormuşuz.

Arkadaşımın yazısını aynen kopyalıyorum:
Arkadaşlar sar degerlerinin de nasil ogreneleciginin kodunu buldum .
*#07# yazın telefon numarasi yazdiginiz yere kendiliginden cikiyorum . Oppo a9 2020 nin denildigi gibi degil . Kafa 1100 vucut 0.620 . Gonul rahatligiyla kullanin

OPPO ürününüzün SAR değerini öğrenme
Telefon ikonuna dokunarak arama bölümünü açın, numara tuşlama alanına *#07# yazıp arayın, bu USSD kodu çalıştığında ekranda telefonunuzun kafa ve vücut SAR değerlerini göreceksiniz.

Bilgi için tekrardan @Monar 'a teşekkürler.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
SAR değeri ne demek hocam
SAR değerleri ölçülürken, bir akıllı telefonun mümkün olan en yüksek radyasyon seviyesini yayması için en kötü senaryo uygulanır.
Bu ölçüm sonrasında çıkan sonuç, yani telefonun SAR değeri, söz konusu cihazın mümkün olan en yüksek radyasyon seviyesidir. Amerika Birleşik

Devletleri’nde, telefonlar, 1.6 W / Kg değerinde bir SAR değerine sahip olmalıdır.

Avrupa’da, sınır 2 W / kg’dır. Bu değerlerin yukarısındaki SAR değerlerinin, insan sağlığı için zararlı olduğu söyleniyor. Bu zararın uzun vadedeki sonuçları yüksek tansiyon, genetik yapının bozulması, lenfoma kanseri, cilt kanseri ve sperm sayısının azalması olarak açıklanıyor.

SAR değeri sağlığımız için önemli olsa da, aslında cep telefonu ile ne kadar zaman geçirdiğimiz, telefonumuzu nasıl tuttuğumuz ve sinyal gücünün hangi seviyede olduğu daha önemli. Dolayısıyla oluşabilecek rahatsızlıklardan kaçınmak için alabileceğiniz bazı önlemler mevcut.

Bunun için;

Kulaklık kullanın.
Telefonla konuşurken telefonunuzu kulağınızın yanında tutmayarak, radyasyondan kaçınabilirsiniz.
Eğer uzun süre telefonda konuşmanızı gerektiren bir işiniz varsa, kulaklık kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Eğer evde yalnızsanız ya da ortamınız müsaitse hoparlörden konuşun.

Telefonu vücudunuza olabildiğince uzak tutun. Telefonu başınızdan uzak tutmanız özellikle önemli.

Sinyalin çok düşük olduğu yerlerde akıllı telefonunuzu kullanmaktan kaçının.

Böyle yerlerde telefonunuz bir sinyal bulabilmek için daha çok çaba harcar ve dolayısıyla yaydığı radyasyon miktarı da daha yüksek olur.

ERCAN ARICI

Ordinaryus
Uzman Üye
Cihaz
Reno 2Z
OPPO RENO 2Z İÇİN NULL CEVABINI VERIYOR.

ERCAN ARICI

Ordinaryus
Uzman Üye
Cihaz
Reno 2Z
*#07# yapıp arama tuşuna bastım.
MAXİMUM SAR LEVEL
Head Sar Level: null W/kg
Body Sar Level: null W/kg
Şeklinde cevap geldi (Reno 2z için)

sozaltun

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Reno 5 Lite değerleri null çıkıyor bazı modellerde bir sıkıntı varki oppo değerleri vermiyor