Yardım Oppo servis önerisi

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhabalar.20 günlük reno5 lite cihazımı titreşimin sürekli gidip gelme sorunuyla 3 kez KVK Bakırköy servisine verdim.Fakat sorunu çözemediler.Bildiğim kadarıyla 4. Para iade veya değişim hakkım var.fakat cihaz fabrika hatalı olmasına rağmen KVK fabrika hatası dememekte diretiyor.sizce ne yapmalıyım.etilerdeki genpa servis KVK'dan iyi midir.oraya mı götürsem telefonu?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar.20 günlük reno5 lite cihazımı titreşimin sürekli gidip gelme sorunuyla 3 kez KVK Bakırköy servisine verdim.Fakat sorunu çözemediler.Bildiğim kadarıyla 4. Para iade veya değişim hakkım var.fakat cihaz fabrika hatalı olmasına rağmen KVK fabrika hatası dememekte diretiyor.sizce ne yapmalıyım.etilerdeki genpa servis KVK'dan iyi midir.oraya mı götürsem telefonu?
Gönderin ,olmadı tüketici haklarına şikayet edin.

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
öncelikle geçmiş olsun.KVK ile Genpa farklı distiribatör.KVK ise diğeri bakmaz.garanti belgenizde ikiside varsa sorun yok.Bence direk tüketici mahkemesine gidin bir fikir alın derim.

Upvote 0

Yalinayak

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Benzer
Benzer durum yiğenimde oldu. 3 defa Huawei servise gitti. Cihaz değişimi kabul etmediler. Tüketici hakem heyetine başvurdu. 2 ay içinde sonuçlandı. Cihaz değişimi veya para iadesi yapabilirsiniz şeklinde yazı verildi. Telefonu aldığı yerden parasını tekrar geri aldı .
Özel servis müdahale ederse cihaz garanti dışı kalır . Hakem heyetine başvurunuz olumsuz sonuçlanir.

Upvote 0

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
öncelikle geçmiş olsun.KVK ile Genpa farklı distiribatör.KVK ise diğeri bakmaz.garanti belgenizde ikiside varsa sorun yok.Bence direk tüketici mahkemesine gidin bir fikir alın derim.
İkisi de bakıyor
Mesajlar birleştirildi:

Benzer

Benzer durum yiğenimde oldu. 3 defa Huawei servise gitti. Cihaz değişimi kabul etmediler. Tüketici hakem heyetine başvurdu. 2 ay içinde sonuçlandı. Cihaz değişimi veya para iadesi yapabilirsiniz şeklinde yazı verildi. Telefonu aldığı yerden parasını tekrar geri aldı .
Özel servis müdahale ederse cihaz garanti dışı kalır . Hakem heyetine başvurunuz olumsuz sonuçlanir.
Bende hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum ama 2 ay uzun bir süre yedek telefonum yok o kadar bekleyemem bildiğim kadarıyla telefonu kutusu dahil her şeyiyle hakem heyetine teslim ediyoruz değil mi?

Upvote 0

EmreAlc

Yazar Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
İkisi de bakıyor
Mesajlar birleştirildi:

Bende hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum ama 2 ay uzun bir süre yedek telefonum yok o kadar bekleyemem bildiğim kadarıyla telefonu kutusu dahil her şeyiyle hakem heyetine teslim ediyoruz değil mi?
Hayır, ben şuan Xiaomi ürünü sorunu nedeniyle firmayla sorun yaşadığım için şikâyette bulundum. Süreci size anlatayım. 7 550 TL altı fiyata sahip arızalı ürün olduğu için ilçe hakem heyetine gideceksiniz. Buraya giderken yetkili servis tarafından düzenlenen evrakların kopyası, fatura kopyası, muhattap olacağınız/olduğunuz firmanın adresinin bulunduğu kâğıt gerekiyor. Adres olarak o yetkili servis merkezinin ve oppo nun Türkiye adresini yazmanızı öneririm. Orada dilekçe yazarken hangi konuda neden anlaşmazlık varsa onunla ilgili durumu yazınız veya yazmak için yardım isteyebilirsiniz, yardım edeceklerdir. Telefon vs. donanımsal ürünler sizde kalacak.

Ekli dosyalar

• IMG_20211113_184756.png
    IMG_20211113_184756.png
    447.5 KB · Görüntüleme: 11
Upvote 0

Yalinayak

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
İkisi de bakıyor
Mesajlar birleştirildi:

İnceleme için istiyorlar. Servise gittiğine dair evraklarla birlikte . 1 hafta kadar sürüyor inceleme.

Upvote 0