Yardım Outlook erişim hatası

Yasarkaracam

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5
Oppo reno 5 kullanıyorum outlooka erişimim yok diğer cihazlarda denedim sitede herhangi bir hata yok giriş yapabiliyorum

Bu siteye ulaşılamıyor​

login.live.com yazımında hata olup olmadığını kontrol edin.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Karşıma böyle bir hata veriyor sorun nedir acaba?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
İlk olarak yeniden başlatınız telefonu sonra deneyiniz aynı hata alınıyor mu?

Android cihazınızda Google Chrome uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olmaktır

Aşağıdaki adımları izleyerek Chrome güncellemelerini kontrol edebilir ve yükleyebilirsiniz:

App Store uygulamasını açın (buna Android cihazlarda Google Play Store denir).
Sağ üstteki profil simgenize dokunun (arama çubuğunda).
Uygulamaları ve cihazları yönet menü seçeneğine dokunun.
Kullanılabilir güncelleştirmeler düğmesine dokunun.
Listede Google Chrome'u arayın. Eğer seni görmek, musluk Güncelleme düğmesini için.

Güncelleme yüklemeyi tamamladıktan sonra Chrome uygulamasını yeniden başlatın ve hatayı almaya devam edip etmediğinizi kontrol edin. Eğer öyleyse, aşağıdaki bir sonraki çözüme geçin.

Chrome'un Tarayıcı ve Uygulama Verilerini Temizle
Önbellekler, tarama deneyiminizi hızlandırdıkları için kullanışlıdır. Ancak, önbelleğe alınan bu veriler de sık sık DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN gibi hataların kaynağı olabilir.

Neyse ki, bu önbelleğe alınmış verilere gerçekten ihtiyacınız yok ve bunu temizlemek hatayı düzeltebilir.

Mobil cihazınızın Chrome önbelleğini ve uygulama verilerini yalnızca birkaç dokunuşla temizleyebilirsiniz:

Chrome uygulamasını açın.
Üstteki veya alttaki hamburger menüsü simgesine (⋮ veya ⋯) dokunun.
Geçmiş > Tarama verilerini temizle'ye dokunun.
Tarama geçmişini ve Önbelleğe Alınmış görüntüleri ve dosyalarıkontrol edin. Diğer seçenekleri işaretsiz bırakın.
"Bu sitelerden gelen verileri de temizle?"mesaj, Sil'e dokunarak onaylayın.
Chrome'un verileri temizlemeyi bitirmesini bekleyin, ardından Tamam'a dokunun, onay mesajını aldım.

Şimdi, hatanın kaybolup kaybolmadığını görmek için sayfayı tekrar ziyaret etmeyi deneyin. Eğer olmadıysa, cesaretini kaybetme! Sadece aşağıdaki bir sonraki seçeneğe geçin.

4. Sistem Güncellemelerini Kontrol Etme
Chrome'da olduğu gibi, cihazınız için kullanılabilen Android işletim sisteminin (OS) en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Android cihazınızda bekleyen herhangi bir sistem güncellemesi olup olmadığını nasıl göreceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Ayarlar > Sistem'e gidin.
Sistem Güncelleştirme'ye dokunun.
Bu ekran size sisteminizin güncel olduğunu söyleyebilir. Ne olursa olsun, alttaki Güncellemeyi kontrol et düğmesine dokunun.
Sistemin kullanılabilir işletim sistemi güncellemelerini aramasını bekleyin.
Bir güncelleştirme bulunursa, yüklemeyi kabul edin, ardından yüklemeyi tamamlamak için diğer istemleri izleyin.
Güncelleme işlemi bunu otomatik olarak yapmazsa cihazınızı yeniden başlatın

Mobil Cihazınızın Ağ Ayarlarını Değiştirme
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAİN hatasını düzeltmek için masaüstü aygıtlarının DNS ayarlarını değiştirme hakkında daha önce konuştuk. Aynı yaklaşım mobil cihazlarla da çalışabilir.

Android'inizdeki DNS ayarlarını değiştirmek için şu adımları izleyin:

Ayarlar > Ağ ve İnternet > İnternet'e gidin.
Emin olun Wi-Fi yükseğe “dir.”
Wi-Fi ağ bağlantınızı basılı tutun, ardından Değiştir'e dokunun.
Gelişmiş seçenekler altındaDNS 1 ve DNS 2 alanlarını bulun ve bu bilgileri girin:
DNS 1: 8.8.8.8
DNS 2: 8.8.4.4
Dokunun Kaydedin.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Kısaca aşağıdaki leri yapmanız lazım.
DNS önbelleğinizi temizlemek, ıp'nizi yenilemek ve farklı DNS sunucularını denemek arasında çözümleri

Upvote 0