Yardım Pil kapasitesi

Cihaz
A52
Merhaba arkadaşlar . 3 gündür telefonum pil kapasitesi eksik gösteriyor. Yani kapasitem 5000 ama şuan 2850 gösteriyor telefonum oppo A52 nedeni nedir acaba . Normal kullanıma göre de performans düşüklüğü alıyorum nasıl duzeltebilirim aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar oldumu acaba

durakoglu

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Telefonun kapasitesine göre . O sonuç başka telefonlarda da denedim doğru sonuç verdi . Bende bir kaç gündür telefonum eski performansı vermiyor ilk önce termometre indirdim işlemci ve batarya sıcaklığını ölçmek için batarya bostayken 40 derecenin altına çok nadir indi. Ortalama sıcaklığı normalde 30-35 idi sonra kontrol ettim bu ve benzer uygulamalarla şok oldum şaşırdım yani . Ayda bir kontrol ederim hiç böyle olmazdı 3 gündür takip ediyorum oyun oynadığım zaman şarjım 6,7,8 saat giderdi şimdi 4 en baba 5 yani
Mesajlar birleştirildi:

Baya araştırdım bir çözüm bulamadım en çözüm odaklı bulduğum sonuç batarya kabilrasyonu o da işe yaramadı size danışayım dedim . Hard reset atmayı düşünüyorum ama
Telefon kullanımım oyun değil
Mail, WhatsApp, sosyal medya v.s.
Oyun oynayan bir çok tanıdığım bu ve benzer şikayetleri söylüyor, böyle orta segment telefonlarda..
Lütfen yanlış anlaşılmasın, bana göre telefon, telefon gibi kullanılmalı. Oyun için başka cihazlar kullanılmalı, küçük ekran olunca birde göz problemi çıkıyor sonrasında

Upvote 0

EmreAlc

Yazar Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Mesajınız için teşekkür ederim. Tavsiye edeceğiniz bir program var mı ?
En sağlıklı bilgiyi sistemde önyüklü gelen uygulamalar verir, 3. Taraf uygulamalar uyumsuzluk gösterebiliyor. Şarj doluluğuna bağlı pil tasarrufu modu ve ayarlar (oppo da ayarlar pil kısmında performans modu seçeneği oluyor var ise seçenek sizde de açarak durumu karşılaştırabilirsiniz), son gelen güncelleme,yüklediğiniz herhangi bir uygulama performansa etki eder.

Upvote 0