Yardım Pil performansı

Alig

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Reno 3 pro kullanıcısıyım pil performansı konusunda kafama takılanlr var aşağıda ki görüntüde gördüğünüz üzere ekran kullanımı ve seviyesi bu şekilde kullanım
-neon yan ışıklar açık
-AOD sürekli açık
-telegram dan dolayı srüekli bildirim gelir
-wifi-hücresel karışık ama çoğunlukla wifi
-30 dk görüntülü 35 dk normal konuşma yapıldı
-bluetooth 2 saat açık (kulaklık kullanıldı)
-yaklaşık 1 saat sosyal medya
- okuma modu açık ve parlaklık oto da
-ekran yenileme hızı oto da
- bekleme süresi ise şöyle gece 2 gibi 47 de bıraktım sabah 11 de 37 olarak aldım (çok bildirim vardı)
Yardımınız için teşekkür ederim
WhatsApp Image 2020-11-11 at 23.37.02.jpeg

Son düzenleme:

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Telefonu kaç ay kullandığınız ve bu süreçte nasıl kullandığınızda önemlidir. Bekleme sırasında şarj normal değerden fazla düşmüş. Benim cihazımda 12 saatlik bir bekleme süresinde şarj en fazla %4 gidiyor. Onun dışında yoğun kullanım için iyi bir değer gibi gözüküyor. Bekleme süresinde giden şarj belki de AOD yüzünden bu seviyelere çıkmış olabilir.

Upvote 0

Alig

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Telefonu kaç ay kullandığınız ve bu süreçte nasıl kullandığınızda önemlidir. Bekleme sırasında şarj normal değerden fazla düşmüş. Benim cihazımda 12 saatlik bir bekleme süresinde şarj en fazla %4 gidiyor. Onun dışında yoğun kullanım için iyi bir değer gibi gözüküyor. Bekleme süresinde giden şarj belki de AOD yüzünden bu seviyelere çıkmış olabilir.
Telefonu daha 1hafta önce aldım bu süreçte de asla kötü kullanmadım bekleme süresinde ki fazla düşüş AOD ve bildirim geldiğinde kenar ışıkları olabilir evet aklıma takılan sanırım günlük performansta ki bu ekran süresi yani ne biliyim YouTube de volkan makavın videosunu izledim yani benim telefonum onları yapar mı bilemedim sizce pil performansı nın normal olup olmadığını nsıl anlarım var mı bir yolu accubatery indirdim orda pil sağlığı%94 görünüyor normal olamaz yanlış deyip sildim

Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Telefonu daha 1hafta önce aldım bu süreçte de asla kötü kullanmadım bekleme süresinde ki fazla düşüş AOD ve bildirim geldiğinde kenar ışıkları olabilir evet aklıma takılan sanırım günlük performansta ki bu ekran süresi yani ne biliyim YouTube de volkan makavın videosunu izledim yani benim telefonum onları yapar mı bilemedim sizce pil performansı nın normal olup olmadığını nsıl anlarım var mı bir yolu accubatery indirdim orda pil sağlığı%94 görünüyor normal olamaz yanlış deyip sildim
Batarya uygulamaları stabil çalışmaz ve doğru göstermezler. 1 hafta içinde %6 pil sağlığını istesenizde kaybedemezsiniz. :) Farklı bir şekilde batarya sağlığını ne yazık ki ölçmek mümkün değil. Kısacası cihazınız normal bir yol üzerinde ilerliyor. Yukarıda yaptığınız işlemler sonucunda 6 saat almanız gayet normal, rahat olun :)

Upvote 0

Alig

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Çok ama çok teşekkür ederim içim ferahladı android konusunda cahilim biraz ilk gününden beri ios kullanınca böyle oluyor her şey için sağolun
Mesajlar birleştirildi:

Batarya uygulamaları stabil çalışmaz ve doğru göstermezler. 1 hafta içinde %6 pil sağlığını istesenizde kaybedemezsiniz. :) Farklı bir şekilde batarya sağlığını ne yazık ki ölçmek mümkün değil. Kısacası cihazınız normal bir yol üzerinde ilerliyor. Yukarıda yaptığınız işlemler sonucunda 6 saat almanız gayet normal, rahat olun :)
Çok ama çok teşekkür ederim içim ferahladı android konusunda cahilim biraz ilk gününden beri ios kullanınca böyle oluyor her şey için sağolun

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merak ettim yan ışıklar nedir acaba , teşekkürler şimdden

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Kullanmıyorum ama almayı düşünüyorum, yan ışıklar ne işe yarıyor, gelen arama da kişiye göre renk atama falan mı diye merk ettim

Upvote 0

Alig

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Kullanmıyorum ama almayı düşünüyorum, yan ışıklar ne işe yarıyor, gelen arama da kişiye göre renk atama falan mı diye merk ettim
Mesajlar birleştirildi:

Almanı şiddetle tavsiye ederim. Kenar aydınlatma ne işe yarıyor bilmiyorum ama çok havalı bi olay şimdilik kişiye göre renkler değişmiyor ama aramada ayrı diğer bildirimlerde ayrı renk belirleyebilirsin. Kenar aydınlatma bildirim geldiğinde aşağıdan yukarıya iki kenardan yanan güzel bir efekt

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Teşekkür ederim bilgilendirmeniz, sağolun ...

Upvote 0