Realme kendi işletim sistemine geçiyor

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Realme kendi işletim sistemini geliştiriyor. Realme CEO'su Madhav Sheth kendi işletim sisteminlerini geliştirdiklerini açıkladı. 2018'de OPPO'dan ayrılan Realme halen daha Oppo'nun işletim sistemi olan ColorOS'u kullanıyordu. Şirket için artık kendi mobil işletim sistemine geçme zamanı gelmişe benziyor.

Realme OS ile ilgili herhangi bir detay mevcut değil ancak işletim sistemlerinin bu yılın sonunda veya gelecek yılın erken döneminde Realme modellerinde kullanılabilir hale gelmesi planlanıyor. Hangi Realme modelleri bu işletim sistemine sahip olacak veya şu anda bulunan modellerden hangileri bu yazılıma geçiş güncellemesi alacağı ise belli değil. İşletim sisteminin Android Q tabanlı olacağı söylentiler arasında. Şirket CEO'su Madhav Sheth bu söylentiyi henüz onaylamadı.

Şirketin bu stratejiyi uygulama nedeni kullanıcıların istediği özellikleri mevcut işletim sisteminde sunamamaları olarak söyleniyor. Geliştirdikleri işletim sistemiyle ilgili yeni bilgileri ise önümüzdeki günlerde paylaşması bekleniyor.

Kaynak: DH - GSMArena