Renk 2z ön camera ve arama sorunu yaşayan var mı?

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Rica ederim
Mesajlar birleştirildi:

Yakınlık sensörü var ama çoğu telefondaki gibi kamera tarafında veya ahize tarafında değil direk parmak izi gibi ekrana gömülü bir yakınlık sensörü var, bu yüzden tam algılamıyor bazen
Belki de tam olarak bilmiyorum ama kasıtlı olarak kapattığım da ekranın kapandığına şahit olmadım belki de dediğiniz gibi sensör görevini tam olarak yapamıyordur.

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Belki de tam olarak bilmiyorum ama kasıtlı olarak kapattığım da ekranın kapandığına şahit olmadım belki de dediğiniz gibi sensör görevini tam olarak yapamıyordur.
Evet bende çok denedim elle kapatmayı, başka bir yere yaklaştırıp kapatmayı ancak çok değişik bir şekilde bu sensörü konumlandırıp yapmışlar... Keşke ahizeye yerleştirselerdi küçük deliklerden birisine ama artık idare edicez :D

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Evet bende çok denedim elle kapatmayı, başka bir yere yaklaştırıp kapatmayı ancak çok değişik bir şekilde bu sensörü konumlandırıp yapmışlar... Keşke ahizeye yerleştirselerdi küçük deliklerden birisine ama artık idare edicez :D
Aynen öyle sensör var ama ha varlığı ha yokluğu var mı var :D

Sesbella

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aynı durum bende de oluyor fakat muhakkak bir temas oluyordur çünkü dediğim gibi yakınlık sensörü mevcut değil telefon düz bir zemindeyken arama geldiğin de açıp ekrana elinizi kapadığınızda ekran ışığının sönmediğini göreceksiniz aynı şekilde telefonu birden kaldırıp kulak hizanıza getirdiğiniz de ekranın kapandığını fark edeceksiniz keşke bir sensör olsaydı üst çerveveyi inceltebilmek için bundan vazgeçmişler ve bu üzücü
Bu şekilde idare edeceğiz anlaşılan bunu hiç iyi yapmamışlar
Mesajlar birleştirildi:

Aynen öyle sensör var ama ha varlığı ha yokluğu var mı var :D
Algılamıyor varsada telefonla konuşurken adapte olduğum şey aman kimi arayacak oluyor buna bir çözüm olmalı

Sesbella

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kırmızıyla isaretledigim sensör kısmı acikmi olmalı kapalimi anlayamadim sizlerde nasıl

Ekli dosyalar

• IMG_20200926_135040.jpg
    IMG_20200926_135040.jpg
    169.3 KB · Görüntüleme: 22

Sesbella

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yardımcı olacak kimse yokmu böyle bir özellik vardida ben mi yeni görüyorum