Tartışma Reno 2z batarya performansı

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Selamlar. 1 buçuk aylık cihazım. Oyun oynarken % 20 ye kadar Max 5-5 bucuk, normal kullanımda Max 6 saat civarı ekran süresi veriyor. Lütfen sizde ekran süresi değerlerinizi yazabilir misiniz ?

eerkanyildizz

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Benimde ekran sürem o aralıklarda. 6 buçuk saat ekran süresi aldığımda vay be diyorum. İlk aldığım zaman ile arasında baya fark var. 2 aylık cihaz

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Bu kişiden kişiye göre değişiyor ya. Karantina günlerinde telefonumu full uçak modunda kullanıyordum daha şarjım %80lerdeyken 5 6 saati buluyordu ekran süresi.
Şuan ise uçak modunda kullanmıyorum daha sık telefon elimde(genelde WhatsApp kullanıyorum geri kalan işlerimin çoğunu bilgisayardan yapıyorum) şarjım %20lerdeyken 8- 9 saat ekran süresini buluyor.
Oyun oynadığınız için o süreyi görmeniz çok normaldir. Sadece oyun demekte olmaz aslında çok ince iş bu ekran süresi mesela duvar kağıdını siyah kullanmak, hatta klavyenin temasını bile siyah kullanmak fark ettiriyor. Mobil veri yerine mümkünse wi-fi ile bağlanmak da etkiliyor. Kısaca bir sürü etkenleri var say say bitiremem şu an :)

Ek: Cihazım 6 aylık

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu kişiden kişiye göre değişiyor ya. Karantina günlerinde telefonumu full uçak modunda kullanıyordum daha şarjım %80lerdeyken 5 6 saati buluyordu ekran süresi.
Şuan ise uçak modunda kullanmıyorum daha sık telefon elimde(genelde WhatsApp kullanıyorum geri kalan işlerimin çoğunu bilgisayardan yapıyorum) şarjım %20lerdeyken 8- 9 saat ekran süresini buluyor.
Oyun oynadığınız için o süreyi görmeniz çok normaldir. Sadece oyun demekte olmaz aslında çok ince iş bu ekran süresi mesela duvar kağıdını siyah kullanmak, hatta klavyenin temasını bile siyah kullanmak fark ettiriyor. Mobil veri yerine mümkünse wi-fi ile bağlanmak da etkiliyor. Kısaca bir sürü etkenleri var say say bitiremem şu an :)

Ek: Cihazım 6 aylık
Şunu belirtmeliyim ki bu forumdaki arkadaşlar gerçekten samimi ve sıcak kanlı. Buradaki ortam yaklaşım ve geri dönüşler moderatör ve yardımcılarının cevap biçimi normal uyelerinde sıcak kanlı olmasını sağlamış. Bu yüzden takdir ediyorum sizi. Diğer forumlarda takılırken sorun belirtirken stres yaşatıyorlar insanlara. Sorunumuzu belirttiğimiz yardım bekledigimiz için resmen ceza puanı yiyoruz. Amaç zaten insanların fikirlerini paylaşıp birbirlerine yardımcı olmak değil mi abi... Herneyse ben cidden telefonumda sorun olduğunu düşünüyorum. Buradan tanıştığım bir arkadaşın önerisi üzerine Kocaeli'nden İstanbul'a genpaya gidip elden bizzat verip sorunlarımı belirticem umarım geri dönüş yaparlar ve cihazımı değiştirirler.

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Benim ilk aldığım Reno 2z titreşim probleminden dolayı değişti biliyorsun. Salgın dönemindeki haftasonu yasaklarına rağmen çok hızlı bir değişim süreci oldu. Arızanın tespiti ve DOA raporundan sonra, 11 günde (iş günü değil, hafta sonları da dahil) değişim cihazım geldi ve teslim ettiler. Genpa'daki işleyişten de oldukça memnun kaldım.
Umarım senin değişim/onarım sürecin de sorunsuz ve hızlı yürür.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Şunu belirtmeliyim ki bu forumdaki arkadaşlar gerçekten samimi ve sıcak kanlı. Buradaki ortam yaklaşım ve geri dönüşler moderatör ve yardımcılarının cevap biçimi normal uyelerinde sıcak kanlı olmasını sağlamış. Bu yüzden takdir ediyorum sizi. Diğer forumlarda takılırken sorun belirtirken stres yaşatıyorlar insanlara. Sorunumuzu belirttiğimiz yardım bekledigimiz için resmen ceza puanı yiyoruz. Amaç zaten insanların fikirlerini paylaşıp birbirlerine yardımcı olmak değil mi abi... Herneyse ben cidden telefonumda sorun olduğunu düşünüyorum. Buradan tanıştığım bir arkadaşın önerisi üzerine Kocaeli'nden İstanbul'a genpaya gidip elden bizzat verip sorunlarımı belirticem umarım geri dönüş yaparlar ve cihazımı değiştirirler.

Sizlere güzel hisler yaşatıyorsak ne mutlu bize :)
Aslında şarj süreniz normal. 5-6 saat ideal bir süre. Ne oyunu oynadığınıza, Hangi uygulamalarda sık vakit geçiriyorsunuz vs. bunların hepsi etkiliyor. Örneğin, Instagram sürekli fotoğraf akışı olduğu için hem şarj açısından hem internet açısından biraz fazla yiyebilir. Ayarlar/Pil/Güç Kullanımı kısmında tüketilen gücü sizlere sunuyor en çok hangi uygulamanın şarj yediğine bir bakın isterseniz ona göre hareket edebilirsiniz.
Ama içiniz eğer rahat edecekse servise vermenizde fayda var, eğer verirseniz bizimle geçen süreci paylaşır mısınız? :)

eerkanyildizz

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar, benim cihazımda max 6 saat ekran süresi veriyor ve dün dikkat ettim şarj olurken %90 dan %100 e 20-25 dakikada şarj oldu. Bu normal mi?

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Bir gün full şarj süresini test edeceğim. Normal şarj süresi ne kadar? Sizin cihazlarınız ne kadar sürede şarj oluyor acaba

Genelde prizden kaynaklı olabiliyor yavaş şarj, denemeniz lazım acaba prizden mi yoksa telefondan mı diye. Cihazımı ortalama %20de takıyorum %100 olana kadar geçen süre ortalama 1-1.5 saat sürüyor(uçak moduna alıp şarj ediyorum)