Reno 2z Pişman olmayın

Aslnexe

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu forma geldim geleli arkadaşlar 2-3 ay oluyor ve herkesin Reno 2z den şikayet ettiğini gördüm arkadaşlar elinizde amiral gemisi gibi telefon var bu şikayetçi olabilirsiniz oyun performansı dersiniz filan ama bu Android onunla olan bir durumdur adamlar zaten Yavaş yavaş düzeltiyorlar zaten piyasaya medyatek de yavaş yavaş geldiği için yani oppo sürdüğü için oyunlarda optimize etmeye başladı ama işte biraz vakit lazım siz diyorsunuz Reno 2z de şu sorun var şu sorunda arkadaşlar Android 1 le zaten sorunlar fixlencek sadece vakit geçirecek yani biraz dişinizi sıkın ellinizde gerçekten güzel bir telefon var ve pişmanlık duyma manız lazım piyasadaki birçok telefonu ikiye katlıyor zaten siz oyunlarda şikayetçi olabilirsiniz ama bunun oppo ile alakası yok oyun firmalarının işlemciye optimize etmemesinden kaynaklı kamera bakımında zaten laf yok harika bir kamerası var yani diyeceğim bence ufak tefek sorunlara takmayın zaten ileriki zamanlarda düzelecek Android 11 ile zaten telefonla Evrim geçirecek Reno 2 Z de bunun içinde herkese hayırlı günler dilerim

Marksman

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Harika dediğiniz kameranın sadece videodaki ois özelliği güzel oda 1080p 60 kare çekiyor. Telefonun kamerasında pastel renk sorunu bariz var iç mekan çekimleri düşük ışıkta berbat. Ultra karanlık moduna dicek laf yok ama iç mekan yapay zekası bile ayarlayamıyor elinize bir iphone 6s alın yada samsung alın reno 2z ile aynı anda çıkan iç mekanda koltukta oturan birini çekin bakayım aradaki farkı görecekmisiniz çok merak ediyorum. işlemci oyun performansı fena değil pil performansı harika ötesi ama kamera ve ses konusunda sınıfta kalan bir model ayrıca telefonda denge problemi var pop kameradan dolayı. neden aldın kardeşim diceksiniz vallahi inanın bilmiyorum o an param buna yetti heralde :) onun dışında yazılım stabilizasyonu güzel parmak izi okuma izi çok güzel ön kamera da güzel ağırlık ve dengesizlik olmasa orta üst segmente yakışır yani.

Akıncı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Bu forma geldim geleli arkadaşlar 2-3 ay oluyor ve herkesin Reno 2z den şikayet ettiğin gördüm arkadaşlar elinizde amiral gemisi gibi telefon var bu şikayetçi olabilirsiniz oyun performansı dersiniz filan ama bu Android onunla olan bir durumdur adamlar zaten Yavaş yavaş düzeltiyorlar zaten piyasaya medyatek de yavaş yavaş geldiği için yani oppo sürdüğü için oyunlarda optimize etmeye başladı ama işte biraz vakit lazım siz diyorsunuz Reno 2z de şu sorun var şu sorunda arkadaşlar Android 1 le zaten sorunlar fixlencek sadece vakit geçirecek yani biraz dişinizi sıkın ellinizde gerçekten güzel bir telefon var ve pişmanlık duyma manız lazım piyasadaki birçok telefonu ikiye katlıyor zaten siz oyunlarda şikayetçi olabilirsiniz ama bunun oppo ile alakası yok oyun firmalarının işlemciye optimize etmemesinden kaynaklı kamera bakımında zaten laf yok harika bir kamerası var yani diyeceğim bence ufak tefek sorunlara takmayın zaten ileriki zamanlarda düzelecek Android 11 ile zaten telefonla Evrim geçirecek Reno 2 Z de bunun içinde herkese hayırlı günler dilerim
Kardeş tüm oppolar android 11 le evrim gecircek diyonda reno 4 lite modeli daha kötü oldu ( ne zaman duzelcek ya valla sinirden aglicam)

MrNobody

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Harika dediğiniz kameranın sadece videodaki ois özelliği güzel oda 1080p 60 kare çekiyor. Telefonun kamerasında pastel renk sorunu bariz var iç mekan çekimleri düşük ışıkta berbat. Ultra karanlık moduna dicek laf yok ama iç mekan yapay zekası bile ayarlayamıyor elinize bir iphone 6s alın yada samsung alın reno 2z ile aynı anda çıkan iç mekanda koltukta oturan birini çekin bakayım aradaki farkı görecekmisiniz çok merak ediyorum. işlemci oyun performansı fena değil pil performansı harika ötesi ama kamera ve ses konusunda sınıfta kalan bir model ayrıca telefonda denge problemi var pop kameradan dolayı. neden aldın kardeşim diceksiniz vallahi inanın bilmiyorum o an param buna yetti heralde :) onun dışında yazılım stabilizasyonu güzel parmak izi okuma izi çok güzel ön kamera da güzel ağırlık ve dengesizlik olmasa orta üst segmente yakışır yani.
Denge problemi derken neyi kastediyorsunuz, yani nasıl bir rahatsızlık veriyor. Ben de kullanıyorum da.

ErkamS

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Düşük ışıkta berbat mı ? Gece çekimleri çok hoş telefonun neye dayanarak böyle yorum yaptınız anlamıyorum.

burakyanal

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Vallahi arkadaşlar reno4 lite ile 2z arasında çok kararsız kaldım sonra sırf pop up kamera için 2z seçtim iyiki de seçmişim wild rift de oynuyorum diğer oyunları da aylardır insanlar ağlıyor bi oyun için güncelleme yapamadılar diye oppoyla alakalı olduğunu düşünmüyorum oyun çıktıktan yaklaşık 1 hafta sonra çözdüler sorunu 2z için ama reno4 serisi için daha çook sıkıntı yaşanacak gibi duruyor.Bide şöyle bi durum var keşke coloros 11 çıkar çıkmaz güncelleme yapmanız sizin hatanızdı keşke bi süre bekleyip tepkileri görseydiniz ne gibi sorunlar var bi takip etseydiniz forumdan adamlar 10 numara forum sayfası yapmış gerçekten hakkını vererek uğraşıyorlar bi güncelleme geldiğin de en azından 1-2 gün bekleyip bu forumu takip edin sonra güncellemeyi yapıp yapmama konusunda karar yine size kalmış.'bu şahsi görüşüm kimse yanlış algılamasın iyi geceler Hırvatistan dan selamlar

Marksman

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Düşük ışıkta berbat mı ? Gece çekimleri çok hoş telefonun neye dayanarak böyle yorum yaptınız anlamıyorum.
Ultra gece modundan bahsetmiyorum, bahsettiğim şey mesela geceleri iç mekan fotoğraflarında çekilenler mesela ailecek evde otururken bi reno 2z ile auto mod da çekin bir de başka telefonla örneklendirme yapacağım akşam daha nrt anlayacaksınız.
Mesajlar birleştirildi:

Denge problemi derken neyi kastediyorsunuz, yani nasıl bir rahatsızlık veriyor. Ben de kullanıyorum da.
Telefonu kılıfından çıkarın zarif görüntüsü ile elinize alın parmağınız klavyenin z harfine basarken telefon elinizde ne gibi bir hissiyat veriyor. Yukarı kısmı ağır bastığı için telefon nasıl hareket ediyor ona bakın. Bu telefon dengesiz bir telefon.. bu benim kendi kullanıcı yorumumdur.

Son düzenleme:

Marksman

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar bakın ben reno 2zyi bir senedir aralıksız her gün kullanan biriyim bu benim kendi görüşüm.

Hatta çevremde 2z aldırdığım birden fazla insan var hepsi iyi ki derler.

Oppo evet çok güzel bir ürün skalasına sahip , evet orta bütçede güzel telefonlar veriyor, evet şarjı mükemmel evet ultra gece modunda diyaframı açık bırakıp görüntüyü işleyip az ışıkta geceyi aydınlatması falan bunlar güzel.

Kullandığımız reno 2z lerde "Hey google" sorunu var (evet çözümü var ama illa ingilizce yapıp sonra Türkçe yapmak zorunda değiliz ki asistanında kafa karışıyor )

Sadece aralık ayı güncellemesi ile w31 lerin hızlı kılavuzu eklendi o zamana kadar w31 kulaklıklar a serisi ve reno 2 serisi vs düzgün çalışmıyordu.

Kamerası iç mekanlarda pastelleme yapıyor bunda hem fikir olalım artık.

Chrome da bir yazıya uzun süre basınca titriyor telefon alt menü açılınca geri yapıyorsun bi anda chrome kapanıyor. ( Bu sadece bende fe olabilir ama bir iki kişide daha gördüm)

Hindistan'da tema mağazasının çalışıp burada çalışmaması saçma mesela ( çözüldü ama yapmak zorunda mıyız) uğraşmasak mesela daha mantıklı değil mi.:)

Adım sayar yerleştirmişler içinde stabil değil
Sürücü modu aktif değil vs vs.

Hafıza kartı kullanmadığım halde bir müziği telefon zil sesi yapıyorum bir hafta sonra bi bakıyorum telefon kendi orijinal sesine dönmüş bişeyler çakışmış..

Öte yandan android dünyasında gördüğüm en stabil arayüzü sade düzgün telefonlardan biri de oppoda.

Eminim oppo hepsi için çalışıyordur ama bakın kötü tarafları yokmu telefonun var maalesef var.

Kişisel görüşüm bunlar benim katılın yada katılmayın.. fotoğraflar da akşam yükleyeceğim bi mani çıkmazsa

Reno2z

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Hiç katılmıyorum düşük ışıkta gayet başarılı..bizzat fotoğraf var elimde ama bu dosya ekle ye basınca neden yükleme yapamıyorum anlamadım..

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Tarayıcıdan girince yükleyebilirsiniz