Yardım Reno 4 Anakart değişimi sonrası parmak izi hatası

fkm1979

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Telefonun anakartı değişti akabinde parmak izi ekleme özelliği hata verdi. Güncelleme ile a 11 e geçtim hata devam ediyor
Parmak izi ayarları tanımlanamıyor şekline uyarı veriyor.
Servise girmeden yapılabilecek bir şey var mıdır

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Başka bir yerde okumuştum, güvenlik gerekçesiyle parmak izi okuyucu bir koddan oluşuyor ve bu kod takılı olduğu telefonun anakartına gömülü bir şekilde eğer ki kullanıcı yetkili servise götürmeden anakart veya parmak izi okuyucu değişimi yaptırırsa haliyle anakartta gömülü olan parmak izi okuyucu kodu uyuşmuyor ve hata veriyor. Aynı bilgisayarlardaki BIOS gibi düşün hani laptop alırsında Windows lisansı biosa gömülü olur format atsan dahi senden lisans anahtarı istemez, benzer mantık. @fkm1979 senin yapman gereken oppo yetkili servisine cihazı vermek ve durumu izah etmek başka çözümü yok.

Upvote 0

hduman

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4
Bende yarın sabahtan gideceğim, Kadıköy Oppo servisine. Hangi durumlarda anakart değişiyor ondan sordum. HDR modu hep otomatik'de kalıyor. Kapalı yapıyorum, açık halde tutuyorum aynı.

Upvote 0

fkm1979

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Güncelleme sonrası kamera çalışmaz hale geldi. Öncesinde de ön kamera çalışmıyordu

Upvote 0

fkm1979

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Başka bir yerde okumuştum, güvenlik gerekçesiyle parmak izi okuyucu bir koddan oluşuyor ve bu kod takılı olduğu telefonun anakartına gömülü bir şekilde eğer ki kullanıcı yetkili servise götürmeden anakart veya parmak izi okuyucu değişimi yaptırırsa haliyle anakartta gömülü olan parmak izi okuyucu kodu uyuşmuyor ve hata veriyor. Aynı bilgisayarlardaki BIOS gibi düşün hani laptop alırsında Windows lisansı biosa gömülü olur format atsan dahi senden lisans anahtarı istemez, benzer mantık. @fkm1979 senin yapman gereken oppo yetkili servisine cihazı vermek ve durumu izah etmek başka çözümü yok.
Bilgi için teşekkürler. Hafta içi servise gideceğim

Upvote 0