Yardım Reno 4 Coloros 12.1 Geldi Sorunlar Problemler

tnkclml

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4
Arkadaşlar Merhaba, Reno 4 ün 12.1 güncellemesi ille ilgili gelişme varmı zira 4 lite lere gelmeye başlamış. Daha üst seviye olmasına rağmen henüz gelen birşey yok.
Özellikle sürümCPH2113_111_F08 olan serilerde bataryada ciddi sorun var. Bununla ilgili son durum nedir.

edmin

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Gelen özellikler hakkında bilgi vereyim arkadaşlar;
AL SYSTEM BOOSTER
ColorOS 12'nin AI Sistem Güçlendiricisi
OPPO'nun ColorOS 12'si yeni özellikleriyle bir güç merkezidir. ColorOS 12'nin AI System Booster'ı, akıllı telefonunuzun kullanım alışkanlıklarınıza uyum sağlamasına ve kaynakları gerektiği gibi dinamik olarak tahsis etmesine yardımcı olacak bir teknolojidir. ColorOS 12'nin AI System Booster'ı, üç yıllık günlük kullanımdan sonra akıllı telefonunuzun yaşlanma oranını %3'ün altına düşürür. Tüm bunlar, akıllı telefonunuzun günlük kullanım alışkanlıklarınızdan bir şeyler öğrenmesini sağlayan AI güdümlü sistem güçlendiricisi sayesinde bu özellik, telefonunuzun her zaman sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

OPPO telefonunuzun bellek kullanımını %30 oranında azaltır.
Arka plan uygulamalarının güç tüketimini %20 oranında azaltır.
OPPO telefonunuzun pil ömrünü ortalama %12 artırır.
Okuma ve yazma performansı zayıflaması %5 oranında azaltır.
36 aylık kapsamlı yaşlanma oranı %75'tir.

Upvote 0

tnkclml

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4
Gelen özellikler hakkında bilgi vereyim arkadaşlar;
AL SYSTEM BOOSTER
ColorOS 12'nin AI Sistem Güçlendiricisi
OPPO'nun ColorOS 12'si yeni özellikleriyle bir güç merkezidir. ColorOS 12'nin AI System Booster'ı, akıllı telefonunuzun kullanım alışkanlıklarınıza uyum sağlamasına ve kaynakları gerektiği gibi dinamik olarak tahsis etmesine yardımcı olacak bir teknolojidir. ColorOS 12'nin AI System Booster'ı, üç yıllık günlük kullanımdan sonra akıllı telefonunuzun yaşlanma oranını %3'ün altına düşürür. Tüm bunlar, akıllı telefonunuzun günlük kullanım alışkanlıklarınızdan bir şeyler öğrenmesini sağlayan AI güdümlü sistem güçlendiricisi sayesinde bu özellik, telefonunuzun her zaman sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

OPPO telefonunuzun bellek kullanımını %30 oranında azaltır.
Arka plan uygulamalarının güç tüketimini %20 oranında azaltır.
OPPO telefonunuzun pil ömrünü ortalama %12 artırır.
Okuma ve yazma performansı zayıflaması %5 oranında azaltır.
36 aylık kapsamlı yaşlanma oranı %75'tir.
Batarya ile ilgili somut bir iyileştirme var mı?

Upvote 0

ozanyurek

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
telefon reno 4. ColorOs 12 gelmişti dün 12.1 geldi yükledim batarya aynı durduk yere azalıyor. şarj cihazı taşımaya başladım Oppo dedik güvendim keşke hiç bulaşmasaydım android 12 ye. Biraz daha beklerim olmadı 11 e dönecek kesin düzelmezse.

Upvote 0

Deutz

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
telefon reno 4. ColorOs 12 gelmişti dün 12.1 geldi yükledim batarya aynı durduk yere azalıyor. şarj cihazı taşımaya başladım Oppo dedik güvendim keşke hiç bulaşmasaydım android 12 ye. Biraz daha beklerim olmadı 11 e dönecek kesin düzelmezse.
Reno 4 Lite modelinde de böyle maalesef. Birkaç gün önce gelen ek bir güncelleme, telefonun beklemedeyken şarj tüketimini düzeltmiş gibi duruyor ama telefonu kullanırken şarjı hala hızlı bitiyor. Oppo'nun neredeyse bütün ColorOS 12 yüklü telefonlarında sorun var.

Wi-Fi bağlantı sorunu da cabası. Wi-Fi bağlanmak için her defasında Wi-Fi ayarlarına girip kablosuz ağları taratıp öyle bağlanıyorum.

Upvote 0

Salih6969

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4
Müşteri hizmetlerini aradım problemleri dedim bir siz sukayet ediyorsunuz hiç bir kulanici oppo dan şikayetçi değil sarjinizi hergun %20 geldimi 6.7 saat şarjda bekletin diyor ben işlerimi nasıl halledicem ben 6.7 saat şarjda durduktan sonra ne manası var bizim yazilimizda problem yok diyir

Upvote 0