Yardım Reno 4 Gece %10 şarj gitmesi

mutant39

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba arkadaşlar gece telefonu bırakınca sabaha kadar şarjım %10 civarı gidiyor mobil verim kapalı şekilde zaten. Wi-fi açıkken de denedim kapalıyken de yine bir şey fark etmedi. Always on Display özelliğim kapalı, bildirim gelince de ekran açılmıyor. Uygulamalara da baktım yine onlarda da bir sıkıntı göremedim. Normal mi %10 şarjımın gitmesi yoksa ne yapabilirim. Teşekkürler şimdiden.

Gökhan Barış

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Bazı yerde telefonun şarjını full tüketmeyin yazıyor. Sorun olmaz dimi? Bu arada bende reno 4 var. Güncellemeden sonra fazla şarj yemeye başladı,hard reset attım hatta değişen olmadı. Bir hafta içinde daha stabil olmaya başladı ama. Sanırım zamanla optimizasyonu sağlıyor.
Bataryayı tamamen bitirmek telefonu ilk alındığın zaman yapılması gerekiyor. Fabrika çıkışında bataryalar %40-%50 arası şoklu doldurulur satış esnasında telefon açılabilsin diye. Neyse bu şoklu bataryanın tamamen tüketilmesi akabinde Şebeke elektriğinden şarjının doldurulması gereklidir. Bu yüzden zararı olmaz ben bu işlemi yapmayı unuttum ilk aldığımda ve 7 gün sonrasında yaptım :)
* Bahsetmiş olduğum açıklamayı doğru bulmayan arkadaşlarda olabilir saygı duyarım fakat zararının olmayacağını gönül rahatlığıyla belirte bilirim. Hard reset atmadım ben faydasını zararını bilmiyorum ama gerek duymadım. Şarj konsun da güncelleme den sonra %10 luk bir fazladan tüketimim oldu gündelik kullanımda. Ama çok takmamak gerek bu durumu Cihaz canavar gibi ama her güzelin bir kusuru olur buda o misal işte çok sıkıştığın yerde hızlı şarj özelliği var zaten .
Mesajlar birleştirildi:

açık ekran özelliğini kapat sorunun kalmıyacak bendede aynısıydı açık ekranı kapadım gece boyunca yüzde 1 bile gitmiyor
Belki de bu kullanımdan kullanıma yada cihazdan cihaza değişiklik gösterebiliyor olabilir. Ama tabiki gönül ister ki geceleri tüketim olmasın .

Upvote 0