Yardım Reno 4 Gece %10 şarj gitmesi

mutant39

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba arkadaşlar gece telefonu bırakınca sabaha kadar şarjım %10 civarı gidiyor mobil verim kapalı şekilde zaten. Wi-fi açıkken de denedim kapalıyken de yine bir şey fark etmedi. Always on Display özelliğim kapalı, bildirim gelince de ekran açılmıyor. Uygulamalara da baktım yine onlarda da bir sıkıntı göremedim. Normal mi %10 şarjımın gitmesi yoksa ne yapabilirim. Teşekkürler şimdiden.

mutant39

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Ama yatarken büyük ihtimal bir odaya bırakıyorsunuz yada yakınınıza oradakı çekim gücü nasıl, diğer yerlerde yada odada farklı olabiliyor. Bazen öyle bişey ki bir oda da çeken telefon diğer oda da çekemeyebiliyor ondan dolayı dedim
Anladım tabi teşekkürler. Yattığım yerde direkt deniyorum yani telefonu bıraktığım yer otuz santim filan fark ediyor çok da farklı bir yer degil ama ucak moduna alıp deneyebilirim bir de bunu test etmek icin

Upvote 0

burakk40

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Huawei Y7 2018 Telefonumda 3.yılında olmasına rağmen aynı uygulamalar yüklüyken wifi açık halde gece yatarken 8-9 saatte %1-2 arası kayıp oluyordu

Reno 4 aldım şarj şikayetlerini biliyordum tedirgin oldum 2 gün denedim aynı uygulamalarla aynı saatte wifi açık %4-5 arası gitti wifi kapalı %3-4 gitti telefonun bekleme modunda bir problem var ama bende aşırı değil tabi bu uyku saatinize de bağlı ancak her halükarda tüketimi fazla.

Upvote 0

süleyman alkan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A52
Tabiki gidecek arkadaşlar telefon çalışıyor bu hertefonda aynıdır az yada çok zira adroid bir yazılım o pil kullanıyor arkaplanda çalışan, ekran açılmasa bile size gelen bildirim uygulamalar çalışıyor %10 hiçbişey değil bu benim sıfır cihazımdada böyle..Eğer güne %100 ile başlamak istiyorum derseniz şarjı doldurun kapatın cihazı ...

Upvote 0

cengoo

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba arkadaşlar gece telefonu bırakınca sabaha kadar şarjım %10 civarı gidiyor mobil verim kapalı şekilde zaten. Wi-fi açıkken de denedim kapalıyken de yine bir şey fark etmedi. Always on Display özelliğim kapalı, bildirim gelince de ekran açılmıyor. Uygulamalara da baktım yine onlarda da bir sıkıntı göremedim. Normal mi %10 şarjımın gitmesi yoksa ne yapabilirim. Teşekkürler şimdiden.
Kullanmadığınız yada gece gereksiz pil tüketen uygulamaları uykuya almayı deneyebilirsiniz.dijital denge den

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
telefonun 2020 model ve garantisi var pilin hizli bitiyorsa yada telefonun pil bölgesi isiniyorsa telefonu dusurmusun ve temas ediyordur yada telefonu sarjda oynadinda islemci zorlasir ve hep sicak baski yapar sana bir kac öneri verecegim.
- ram temizleme
-kullanmadin uygulamalari sil
- telefon sarj entegresini kontrol et toz varsa bi neden olabilir onu bi dis fircasiyla yavascana bastirmadan temizle
-20% oldugunda sarja tak 100 kadar

Upvote 0

Gökhan Barış

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba
Ben sorunu çözdüm.Telefonun şarjını tamamen bitirdim ama oyunla filan kasarak değil doğal kullanımda. Kendiliğinden kapandıktan sonra aç kapa kalan enerji varsa onuda tüketmeye çalıştım. Kapalı halde %100 olduktan sonra 30-40 dk arasında fazladan şarjda beklettim. Bu süre zarfında şarjdan hiç almadım. İlk bir hafta gece şarj tüketmesi olmadı. Sonrasında maksimum değişkenlik gösteriyor ama %1-4 aralığında düşme gördüm oda sürekli değil. Açık program filan varsa oluyor.
Kullanımım karanlık mod, Güç tasarufu ve otomatik ekran parlaklığı. Ayrıca %85 şarj ile 2 günü tam çıkarıyor telefon . 35 dk da %70 lerde şarj alıyor yanlış hatırlamıyorsam.

Upvote 0

semihozgur

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno
Merhaba
Ben sorunu çözdüm.Telefonun şarjını tamamen bitirdim ama oyunla filan kasarak değil doğal kullanımda. Kendiliğinden kapandıktan sonra aç kapa kalan enerji varsa onuda tüketmeye çalıştım. Kapalı halde %100 olduktan sonra 30-40 dk arasında fazladan şarjda beklettim. Bu süre zarfında şarjdan hiç almadım. İlk bir hafta gece şarj tüketmesi olmadı. Sonrasında maksimum değişkenlik gösteriyor ama %1-4 aralığında düşme gördüm oda sürekli değil. Açık program filan varsa oluyor.
Kullanımım karanlık mod, Güç tasarufu ve otomatik ekran parlaklığı. Ayrıca %85 şarj ile 2 günü tam çıkarıyor telefon . 35 dk da %70 lerde şarj alıyor yanlış hatırlamıyorsam.
Bazı yerde telefonun şarjını full tüketmeyin yazıyor. Sorun olmaz dimi? Bu arada bende reno 4 var. Güncellemeden sonra fazla şarj yemeye başladı,hard reset attım hatta değişen olmadı. Bir hafta içinde daha stabil olmaya başladı ama. Sanırım zamanla optimizasyonu sağlıyor.

Upvote 0

muyas

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
açık ekran özelliğini kapat sorunun kalmıyacak bendede aynısıydı açık ekranı kapadım gece boyunca yüzde 1 bile gitmiyor

Upvote 0