Yardım Reno 4 lite ekran sarı gibi

omerfarukyasar

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Öncelikle merhaba. İlk defa oppo kullanıyorum. İkinci el olarak 2 yıl garantisi olan bir reno 4 lite aldım. Ama ekran sanki sarımsı gibi. Birde Fotoğraf çekip yakınlaştırdığımda eskiden kalma şarj ve şebeke izi duruyor ama çok silik şekilde. Bunun bir çözümü var mıdır? Asıl en önemlisi ekranın sarımsı gibi olmasının bir çözümü var mı ?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Öncelikle merhaba. İlk defa oppo kullanıyorum. İkinci el olarak 2 yıl garantisi olan bir reno 4 lite aldım. Ama ekran sanki sarımsı gibi. Birde Fotoğraf çekip yakınlaştırdığımda eskiden kalma şarj ve şebeke izi duruyor ama çok silik şekilde. Bunun bir çözümü var mıdır? Asıl en önemlisi ekranın sarımsı gibi olmasının bir çözümü var mı ?
Ayarlar> ekran parlaklık >göz rahatlığı bunu kapatınız açık ise lütfen.

Upvote 0

lextor

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Hayalet ekran sorunu var cihazda. Bu sebeple pil görünüyor hafif.

Ekran için ekran ayarlarında ekran renk sıcaklığını ayarlaman gerek.

Eğer düzelmezse ekranda sıkıntı var demektir.

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba

Ekran sarılığı için şu adımları izleyin:
Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Ekran Renk Sıcaklığı'nı "Varsayılan"a ayarlayın.

Upvote 0

Eray1881

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Ayarlardan renk sıcaklığını varsayılan olarak ayarlayın eğer düzelmezse telefon yöneticisi uygulamasından tanılamaya basarak telefonu kontrol edin eğer orada da bir sorun çıkmaz ve sizi rahatsız ederse işinden anlayan bir telefoncuya götürerek bilgi al eğer ekranda sorun varsa garantiye gönder belki yan sanayii ekran da koyulmuş olabilir

Upvote 0