Yardım Reno 5 lite çağrı ve görüntülü konuşma sorunları

winpeace

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
1 tane de değil 2 adet reno 5 lite aldık.
Fakat sorun yaşıyoruz.

İlki;
Konuşma esnasında aramayı bekletmeye alıp rehberden başka kişileri arıyor. Bu tam bir kabus (Rezillik)

İkincisi;
Konuşma esnasında çağrı ekranı gidiyor yukarıdan bulmak zorunda kalıyoruz

Üçüncüsü;
Görüntülü konuşma kamera görüntüsü aşırı derecede kötü hele akşam kırmızı tonları hakim.

Bunlar nasıl çözülecek bilen var mı ?
Şikayetvar sitesinde de aynı sorunlardan yakınanlar var.
Olmadı hakem heyetine gidilecek...

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
1 tane de değil 2 adet reno 5 lite aldık.
Fakat sorun yaşıyoruz.

İlki;
Konuşma esnasında aramayı bekletmeye alıp rehberden başka kişileri arıyor. Bu tam bir kabus (Rezillik)

İkincisi;
Konuşma esnasında çağrı ekranı gidiyor yukarıdan bulmak zorunda kalıyoruz

Üçüncüsü;
Görüntülü konuşma kamera görüntüsü aşırı derecede kötü hele akşam kırmızı tonları hakim.

Bunlar nasıl çözülecek bilen var mı ?
Şikayetvar sitesinde de aynı sorunlardan yakınanlar var.
Olmadı hakem heyetine gidilecek...
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın;

Birincisi: konuşurken yanağınız değiyor sanırım bunun için konuşmayı aşağıya indirip tuşları kilitleyiniz her iki telefonda aynı sorun ları yaşıyor musunuz?

İkncisi; çağrı ekranı gidiyor derken karanlık mı? Oluyor yoksa menüden mi çıkıyor. Yukarıda bildirim çubuğunda ahize işaretine basarsanız ekran gelecektir.

Üçüncüsü; konuştuğunuz uygulama ile ilgili bu durum hele ki WhatsApp ise bu görüntülü kalitasi maalesef çok iyi değil .Işığı iyi ayarlamalısınız tonlar ondan oluşabilir

Eğer teknik bir sorun olduğunu düşünüyorsanız oppo müşteri hizmetleri arayınız size daha sağlıklı yardımcı olacaklardır.

Müşteri hizmetleri;
08504336776

Upvote 0

winpeace

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
1) tuşları neden kilitleyelim? Telefon bu yanak değebilir! Her iki telefon aynı

2) menüden çıkıyor! Her iki telefon aynı

3) diğer marka telefonlarda görüntülü konuşma iyiyken uygulamada sorun yok o zaman

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z

3) diğer marka telefonlarda görüntülü konuşma iyiyken uygulamada sorun yok o zaman
Sakin olunuz, madem sıkıntı var düşünüyorsunuz müşteri hizmetleri numarası nı verdim arayabilirsiniz.

Upvote 0

lextor

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Hiç böyle sorunlar yaşamadım. Yüzünüzü ekrana yaslamayın ahize kulağınızı tam kapatsın. Bu son model cihazların çoğunda var. Ekran açıldığı için gitmesi normal.

Işığı iyi ayarlamazsanız kırmızılık normal.

Upvote 0

ByCiHaT

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Bende de bu tarz değil ama benzer sorunlarım var. Konuşurken Hoparlöre alıyorum konuşuyorum, bir süre sonra ekran kararıyor ve tıklasam da dokunsamda ekran yok. Anca Güç tuşuna basmam lazım, ona basınca da görüşmeyi sonlandırıyor.

Bir diğeri de birini aradığımda, numara meşgul diyor. O ekranda tekrar ara gibi bir buton olmasını isterdim şahsen, Huawei de vardı çok kolaylık sağlıyordu.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bende de bu tarz değil ama benzer sorunlarım var. Konuşurken Hoparlöre alıyorum konuşuyorum, bir süre sonra ekran kararıyor ve tıklasam da dokunsamda ekran yok. Anca Güç tuşuna basmam lazım, ona basınca da görüşmeyi sonlandırıyor.

Bir diğeri de birini aradığımda, numara meşgul diyor. O ekranda tekrar ara gibi bir buton olmasını isterdim şahsen, Huawei de vardı çok kolaylık sağlıyordu.
Ayarlar >ek ayarlar> erişebilirlik> aramaları sonlandırmak için güç düğmesine basın bunu kapatın.

Sizde açık olduğu için görüşme sonlanıyor

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite

Merhaba

Bende Reno 5 Lite kullanıyorum. Yazdığınız ilk 2 sorunun ikisiyle de karşılaşmadım.
Üçüncü sorununuzla ilgili ise şunu diyebilirim: WhatsApp vb. uygulamalar görüntülü konuşma yaparken kaliteyi düşürüyorlar ayrıca telefonu inceleyerek almışsınızdır diye düşünüyorum, yani kameranın gece ve gündüz verebileceği maksimum performans zaten belli.

Upvote 0