Reno 5 modeline ColorOS12 Android 12 geldi oluşan sorun yada olumlu yönlerini burada paylaşalım

messitwo

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Beyler,reno 5 lite haziran guncellemi yaptim.Guncellemeden sonra şu sorun oldu.Parmak iziyle telefonu acarken bir ses geliyor ve hemen ardindan bazen takvim bazen hesap makinesi otomatik aciliyor.Nasil cozeriz?

teomanonal

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Beyler,reno 5 lite haziran guncellemi yaptim.Guncellemeden sonra şu sorun oldu.Parmak iziyle telefonu acarken bir ses geliyor ve hemen ardindan bazen takvim bazen hesap makinesi otomatik aciliyor.Nasil cozeriz?
Ayarlar=Sistem ayarları=El ve telefon hareketleri=Kapalı ekran hareketleri=Diğer kısmında bulunan seçenekleri seçerek , el hareketini sil.
Muhtemelen sorun bu kısımda bulunan seçeneklerin açık kalmasından kaynaklı....

teomanonal

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Reno 5 lite cihazıma, 12.1 sürümünü yükledim ve deneyimlerimi biraz kullanarak yazarım diyerekten 2-3 gün bekledim. Neticede, ram kullanımında (boşta ram kullanımı) ve batarya performansında iyileştirme olduğunu gördüm. Şu an gayet iyi gidiyoruz, biraz daha stabil hale gelmiş yazılım bence. Sorun yaşayan arkadaşlara, özellikle 12 sürümünden sonra hard reset yapmayanlara kesinlikle hard reset tavsiye ederim. Büyük güncellemelerden sona bence bu işlemin yapılması şart. Aksi taktirde değişik sıkıntılar yaşanabiliyor. Ben şu an memnunum 12.1 sürümü ile yenilenen makinemden. İyi forumlar...
Mesajlar birleştirildi:

Cok tesekkurler kardesim oldu:)
Rica ederim...

messitwo

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Bence batarya konusunda 12.1 iyi degil :) Oppoda garanti dahilinde batarya degisimi kac gun suruyor? Mesela benim cihazi alalim 1 sene oldu bi 6 ay sonra gidip versem batarya performansi dusuk diye garanti dahilinde degistieirler mi?

RrKose

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Güç düğmesi ile fener kapatma kaldırmış mı bana mı öyle geliyor ?

Yasarkaracam

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5
Telefonum çok ısınmaya başladı güncellemeden sonra şarj da hızlı azalma var

ByCiHaT

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Güç Düğmesi ile fener kapatma,
Ses kısma tuşuna basınca üstte sessize alma çıkıyordu o da kaldırılmış, sessize alma için illa üstten açılır menü açmam gerekiyor. Çok saçma şeyler yapmışlar.

nselcuk

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Oppo Reno 4 kullanıyorum sizce 12.1 e geçmeli miyim dostlar? sorun yaşayan birileri var mı aranızda 12.1 ile ilgili. Çünkü ben 11.1 de hiçbir sorun yaşamıyorum.

birkullanıcı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Realme
Oppo Reno 4 kullanıyorum sizce 12.1 e geçmeli miyim dostlar? sorun yaşayan birileri var mı aranızda 12.1 ile ilgili. Çünkü ben 11.1 de hiçbir sorun yaşamıyorum.
Yeni güncellemeler her zaman sorun yaratma ihtimali taşır ama en nihayetinde güncel ve yeni yazılım sürümünü çalıştırmak güvenlik ve yeni özelliklere erişim açısından daha iyidir. Pil ve performans sorunları neredeyse her telefonda yeni sürüme geçtikten sonra ortaya çıkabilir, çünkü nihayetinde fabrikadan çıkan yazılımın stabilitesinin yerini tutmazlar.

Performans sorunu ihtimalini göze alırsan yeni sürüme geçmeni tavsiye ederim. Ben şimdiki sorunsuz halinden memnunum, yeni özelliklere çok ihtiyacım yok dersen de 11.1 de kalman senin için daha iyi gibi.

Son karar sana kalmış tabi

Son düzenleme: