Tartışma Samsung bataryası bitmeyen telefon Galaxy F62 ile karşımıza çıkacak

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Samsung, batarya konusunda kendini aşmaya devam ediyor.

Galaxy F62 modelinde kullanılacak olan 7.000 mAh
bataryayı bitirmek hiç de kolay olmayacak gibi görünüyor.

Batarya tüketimine bir türlü çözüm bulamayan üreticiler, bazı modellerinde kapasiteyi arttırma yöntemini izlemeye başladı. Bu firmalara Galaxy F62 modeli ile Samsung da dahil olmaka hazırlanıyor.

IANS raporuna göre Samsung, şirketin yeni orta sınıf 'F serisi' akıllı telefonu Galaxy F62 (SM-E625F / DS) bu ay resmi olarak tanıtılacak.. Telefonun bazı özellikleri ortaya çıkaran Geekbench sonucu ise bugün ortaya çıktı.

Geekbench'ee göre; Galaxy F62 modelinde yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy M51 ile aynı olan 7.000 mAh kapasiteli batarya yer alacak.

Galaxy M51'deki Snapdragon 730G SoC'nin aksine, Galaxy F62'nin Galaxy Note 10'a güç veren Samsung Exynos 9825 7nm'den güç aldığı söyleniyor. Geekbench testi ayrıca telefonda 6 GB RAM'in yer alacağını gösteriyor.

Kutusundan Android 11 tabanlı OneUI 3 ile çıkacak olan telefon tam bir fiyat performans canavarı olacak gibi görünüyor.

Ekran veya kamera hakkında hala herhangi bir ayrıntıya sahip değiliz. Ancak Galaxy M51'e benzer bir AMOLED panelli FHD+ çözünürlüklü ekran ve 64 MP dörtlü arka kameranın yer almasını bekliyoruz.

İlk olarak Hindistan pazarı için satışa sunulacak olan 7.000 mAh kapasiteli telefonun ilerleyen aylarda ise Avrupa pazarına açılması bekleniyor.

Samsung telefonlar da şöyle izlenimim var pilleri 2 yıl içinde çabuk ölüyor ve şarj tutmamaya başlıyor gün içinde 2 yada 3'e çıkıyor şarj etmek 7000 değil 70000 olsa bu sorunun kaynağı bulunmadan bence amper fazlalığı bişey ifade etmiyor diye düşünüyorum.

Sizin fikriniz nedir merak ediyorum yorumlarınızı bekliyorum..

Kaynak: teknolojioku.com

Akıncı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Biz oppocular bataryada çok şanssıziz, resmen başka çocuğu kıskanır gibi imreniyorum diğer markaların bataryalarina

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Biz oppocular bataryada çok şanssıziz, resmen başka çocuğu kıskanır gibi imreniyorum diğer markaların bataryalarina
:) O kadar karamsar olmayın , Samsung pilleri de çok dayanıklı olduğunu düşünmüyorum açıkcası , hemen pilleri şarj tutmamaya başlıyor gün içerisinde 2 veya 3 defa şarja takmak zorunda kalıyorsun. Samsung kullandınız mı hiç acaba?

Akıncı

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
:) O kadar karamsar olmayın , Samsung pilleri de çok dayanıklı olduğunu düşünmüyorum açıkcası , hemen pilleri şarj tutmamaya başlıyor gün içerisinde 2 veya 3 defa şarja takmak zorunda kalıyorsun. Samsung kullandınız mı hiç acana
Evet kullandım Galaxy j2 günde 3 4 kere şarj ediyordum Allah'ın cezasını

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Evet kullandım Galaxy j2 günde 3 4 kere şarj ediyordum Allah'ın cezasını
:D :D evet bende Samsung'dan geçiş yapanlardanım iyiki geçmişim oppoya, hani derler ya komşunun
tavuğu ev sahibine kaz görünürmüş misali gibi fazla hayıflanmayın derim, samsung pilleri performans açısından iyi olduğunu düşünmüyorum açıkçası.