• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?
  • Ciğerlerimiz yandı: Güzel ülkemizin birçok ilinde çıkan yangınlar hepimizi derinden üzdü. OPPO Forum olarak önümüzdeki hafta elde edeceğimiz tüm reklam gelirlerimizi TEMA Vakfı'na ağaç dikimi için bağışlayacağız.
  • DUYURU: Forum ekibine yeni Moderatörler arıyoruz! Hemen başvurun!

Telefonum Çok Isınıyor Sorunu ve Çözümü

OsmnZeki

Yeni Üye
Üye
Mesajlar
21
Puanları
0
Telefonlarımız siz onu açtığınız andan itibaren ısınmaya başlar. Fakat telefonumuzu kurcaladıkça bu ısınma gittikçe artar ve öyle bir hale gelir ki elimizde yanma hissederiz. Hele ki bu yaz aylarında çekilmez bir olaydır. Gelin şimdi hep beraber telefonlarımız neden çok ısınıyor, bunun zararı var mıdır ve buna çözüm olarak ne yapabiliriz başlıklarına birlikte bakalım.

Neden Telefonlarımız Isınır ?
Tüm telefonlar doğal olarak ısınır. Bu ısınmanın neden olabileceği pek çok sebep vardır mesela telefonunuzun arka planında çalışan programlar öyle bir dolmuştur ki yeni açacak program bulmakta zorlanırsınız. İşte bu arka plan uygulamaları telefonum çok ısınıyor probleminin başında geliyor. Ya da güneşin en tepede olduğu ortalığı kavurduğu bir vakitte dediniz ki ben biraz dizi izleyeyim ya da bi el PUBG fena olmaz. Ee doğal olarak havadaki sıcaklık ve kullandığınız programlar telefonunuzda ısınma yapar. Son olarak belki de en gıcık olan problemlerden birisi ise telefonunuzdaki virüsler. Telefonunuzdaki işlemciyi boşuna yorarak ısınma sorununu meydana getirirler. Son olarak da kullandığınız ağır programlar başta ısınma sorununu ortaya getirirler.

Peki Bu Isınmanın Zararı Var Mıdır?
Elbette vardır. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bu ısınmanın da fazlası zarardır. Eğer siz telefonunuzu çok sıcak bir şekilde kullanırsanız veya kullanmaya devam ederseniz elbette bu kullanımın size bir dönütü olacaktır. Telefonlarımızda kullandığımız lityum-iyon piller günümüzün en kullanışlı batarya çeşidi olsa bile sıcaklığa dayanıklı değildirler. 30 derecenin üstündeki sıcaklıklar bataryanızı olumsuz yönde etkilemeye başlayacaktır. Çok daha fazla sıcaklardan bahseder isek, tabi bunu yapabilen varsa helal olsun, işlemcinizi yakarsınız ve sonunda telefonunuzu değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Isınmasın Diye Oyun da Mı Oynamayak ?
Başta belirttiğim gibi ısınma sorunu her telefonda olağan bir şeydir. Biz de size bu aşırı sıcaklardan az da olsa kaçınmak için bir kaç tüyo vereceğim. Telefonumuzdaki ısınmanın çözümü nedir?
  • Telefonunuzun kabını kullanım esnasında çıkartırsanız az da olsa rahatlama olacaktır.
  • Ağır kullanım esnasında serin yerlerde kullanabilirsiniz. (Buzdolabına falan koyayım demeyin...)
  • Çok sıcak ortamlarda ağır programları açarak telefonunuza bir dayakta siz atmayın.
  • Ağır kullanımlarda uçak modunuzu açmayı unutmayın.
  • Ekranın parlaklığını kısmanızda da fayda var.
  • Telefonunuza virüs girmesinin önüne geçmeye çalışın her gördüğünüz şeye atlamayın.
  • Sık sık telefonunuzu temizleyin.
  • Son olarak battery saver kullanmayı unutmayın.
Evet arkadaşlar, telefonlarımızın cebimize girdiği andan itibaren telefonum çok ısınıyor napıcam soruları baş göstermeye başladı. Biz de yazımızda bu telefonum çok ısınıyor sorununa ve çözümüne az da olsa değinmeye çalıştık. Eğer sizin de eklemek istediğiniz, sormak istediğiniz bir şey varsa aşağıya yazabilirsiniz.. :)
 
Reklam

Atakan

Taze Üye
Üye
Mesajlar
1
Puanları
0
Cihaz
A5 2020
Benim telefonum OPPO A5 2020 abi 5 dk oyun oynuyorum hemen ısınıyor kılıfı bile çıkarıyorum ama yok yine fazla ısınıyor
 
Üst