• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Telegram'a 18.5 milyon ceza

Patiayak

Forum Tutsağı
Asistan
Katılım
23 Haz 2020
Mesajlar
453
Puanları
350
Cihaz
A5 2020
Telegram.png
Telegram, Telegram Open Network (TON) olarak adlandırdığı dijital para platformu ve Telegram Kripto Para Projesi sebebiyle ABD Menukl Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 18.5 milyon dolar cezaya tabi tutuldu.​
Telegram ile SEC arasında Ekim 2019'dan beri bir soğuk savaş yaşanıyordu. Pavel Durov, TON'un kapatılma kararına ilişkin şunları söylüyor: "Bu iletiyi dünyada var olan ademimerkeziyet, denge ve eşitlik için çabalayan herkese şans dileyerek sonlandırmak istiyorum. Doğru taraf için savaşıyorsunuz. Bu savaş, neslimiz adına en önemli savaş olabilir. Bizim başarısız olduğumuz yerde sizin hâlihazırda başarılı olduğunuzu umuyoruz."
Kaynak: ShiftDelete
 
Reklam

Patiayak

Forum Tutsağı
Asistan
Katılım
23 Haz 2020
Mesajlar
453
Puanları
350
Cihaz
A5 2020
2014 yılından bu yana Telegram kullanıyorum. Telegram'ın Türkçe dil desteği sürecinde de birçok paketin çevrilmesinde yardımcı oldum. Çevreme işbu uygulamadan bahsettiğimde hep ters bir reaksiyon ile karşılaştım; şimdi de herkesin geçtiğini görüyorum. :rolleyes: SEC ile 2019 yılından beri bir soğuk savaş içerisindeler. SEC'in aldığı kararları pek yerinde bulmuyorum. Merak edenler belgeleri inceleyebilirler, İnternet üzerinden erişime açık bir şekilde paylaşılıyor.
 
Üst