• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

sharK

İrem
Forum Ekibi
Süper Moderatör
Mesajlar
723
Puanları
3,350
Cihaz
Reno 2Z
Facebook, Zoom uygulaması ile video konferans rekabetinde öne geçmek adına dün Messenger Rooms uygulamasını dünyaya açtı. Kısa sürede büyük talep gören uygulama için WhatsApp güncellemesi de yolda.
50 kişiye kadar video konferans desteği veren uygulamanın WhatsApp üzerinden de ulaşılabileceği iddia edilmişti. Bugün ortaya çıkan bilgilere bakılırsa, WhatsApp bu güncellemeyi dağıtmaya başladı.

WhatsApp güncellemesi ne zaman gelecek?
Şu an için sadece belirli ülkelere bu güncellemenin geldiği ortaya çıktı. WhatsApp beta programıyla da şu an için bu güncellemeyi almak mümkün değil. Ancak firma beta programına katılmış kullanıcılara daha önce bu özelliği sunabilir.

Tahminler bu ay sonuna kadar, Messenger Rooms bağlantısının WhatsApp üzerine gelmesi yönünde. Peki ama bu güncelleme neler getirecek. Facebook, Zoom ile birlikte bir anda büyüyen video konferans pazarında pay kapmak için elini çabuk tuttu.


whatsapp-video-konferans-guncellemesi-yolda-2.png

WhatsApp güncellemesi ise, platforma üye olmayan kullanıcıları da Messenger Rooms uygulamasına adapte etmeyi amaçlıyor. Buna göre mesajlaşma programı üzerinde bulunan bir Rooms bağlantısıyla, bu özel konferanslara katılmak mümkün olacak.

Sizin bu konu hakkında görüşünüz nedir?

Kaynak
 
Reklam
Üst