Android 13 tabanlı ColorOS 13 alacak yeni modeller belli oldu!

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
OPPO, aralık ayında Android 13 tabanlı ColorOS 13 alacak modeller listesini paylaştı.

Peki bu listede hangi cihazlar var?
Google‘ın mayısta duyurduğu Android13 an itibariyle kararlı sürümüyle kullanıcıların beğenisine sunulmaya başladı. Bu kapsamda akıllı telefon üreticileri vakit kaybetmeden yeni sürümü uyumlu modellere göndermek için kolları sıvadı. Bu şirketlerden OPPO, Android 13 tabanlı ColorOS 13 güncellemesini alacak yeni modelleri açıkladı.

Aralık ayında Android 13 tabanlı ColorOS 13 alacak modeller​

Android 13’ü kararlı ve beta olmak üzere iki şekilde dağıtmaya son hız devam eden OPPO, aralık ayında sürümü alacak yeni modelleri paylaştı. Buna göre şirket dağıtıma 9 Aralık’tan itibaren başlayacak ve söz konusu dönemde toplamda 13 modeli yeni sürüme geçirecek.

Bilindiği üzere OPPO, Android 13 konusunda en erken davranan şirketlerden birisi ve ağustos ayında bu sürümü temel alan ColorOS 13 arayüzünü kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni sürüm ile birlikte birçok görsel değişikliği, birkaç yeni AoD özelliği ve gelişmiş cihazlar arası iş birliği gibi yenilikler geliyor.

OPPO, sürümün tanıtım etkinliğinde arayüzü ve widgetları içinde daha yuvarlakköşeler haline getiren Aquamorphic tasarımı üzerinde yoğunlaştı. Öte yandan şirket, Google tarafından geliştirilen Material You’yu ColorOS’a entegre etti. Ayrıca yeni sürüm, çok ekranlı cihazlar arası iş birliği, Oppo Air tablet veya herhangi bir Windows dizüstü bilgisayar ile birlikte çalışabiliyor.

9 Aralık 2022’den itibaren

• OPPO Pad (Beta)
  • OPPO Pad Artist Limited Set (Beta)
  • OnePlus Ace Pro
15 Aralık 2022’den itibaren

• OPPO Reno5 5G
  • OPPO Reno5 Pro+ 5G
  • OPPO Reno6 5G
  • OPPO Reno6 Pro+ 5G
  • OPPO Reno5 Pro+ Artist Limited Edition 5G
  • OPPO Reno6 Pro+ 5G Detective Conan Limited Edition
23 Aralık 2022’den itibaren

• OPPO Reno7 SE 5G
  • OPPO Reno8 Pro 5G
28 Aralık 2022’den itibaren

• OPPO Reno5 Pro 5G
  • OPPO A95 5G

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak:shifdelete

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
OPPO'nun güncelleme politikası çok yanlış. Bir cihaz alırsak uzun ömürlü ve güncel olmalı. Yeni cihaz almak günümüzde çok pahalı. OPPO A55 ColorOS 11 ile geldi, ColorOS 12 aldı şimdi de ColorOS 13 alacak bu konuda sıkıntı yok. Ama bence ColorOS 14'ü de almalı. ColorOS arayüzü bana stabil geldi. Bu cihazı aldığıma ilk başlarda pişmanlık duymuştum biraz ama şimdi iyi ki almışım diyorum. Ama kamera olarak Redmi Note 9S bile güzel çekiyorken A55 bulanık ve biraz kötü çekiyor. Bari kameraya biraz önem verselermiş. Amiral gemisi cihaz kameraları gibi çok şey de beklemiyoruz. En azından bulanık değilde HD kalite gibi canlı fotoğraflar çekseymiş iyi olurmuş.