Çözüldü Android uygulamaları çökme sorunu ile can sıkıyor! İşte çözümü!

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Android uygulamaları çökme sorunu yaşamaya başladı. Peki, bazı telefonlarda görünmeye başlayan bu sorun nasıl çözülür? İşte detaylar.

Android uygulama çökme sorunu nasıl çözülür?

Bu sorunun çözümü Samsung cephesinden geldi. Samsung'un aktardığına göre; Ayarlar > Uygulamalar > Sağ üst köşedeki iki nokta > sistem uygulamalarını göster > Android System Webview > Güncellemeleri kaldır seçeneğine tıklayarak sorunu çözebilirsiniz.

Google cephesi henüz Android System Webview için bir güncelleme yayınlamadı. Güncelleme yayınlandığında tekrardan yükleyerek hem güncel bir Webview kullanıp hem de sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Android System Webview nedir?

Android WebView, Google Chrome tarafından desteklenen ve Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine olanak sağlayan bir sistem bileşenidir. Bu bileşen, cihazınızda önceden yüklenmiştir ve en son güvenlik güncellemelerinin ve diğer hata düzeltmelerinin bulunduğundan emin olmak için güncel tutulmalıdır.

Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle:

Play Store uygulamasına gidin.
Android System Webview'ı arayın.
"Güncelle" seçeneğini seçin.
4 . Google Chrome için de bu adımları tekrarlayın.

kaynak: teknolojioku.com

evolution55

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
2 saat önce bir güncelleme yayınlandı Android WebView için. bu konuyla alakalı mı bilmiyorum ama güncellemeyi gerçekleştirdim ben. içeriğinde hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri yazıyor.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
2 saat önce bir güncelleme yayınlandı Android WebView için. bu konuyla alakalı mı bilmiyorum ama güncellemeyi gerçekleştirdim ben. içeriğinde hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri yazıyor.
Evet güncelleme bekleniyordu güncelleme gelene kadar idi. Sorun yaşarsanız yinede denersiniz

Yildirim

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Android çökme sorunu dediğiniz nedir tam olarak bende güncellemeyi yaptım ama değişen bişey olmadı şimdilik yada ben hala yeni güncellemeyi çözemedim

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Android çökme sorunu dediğiniz nedir tam olarak bende güncellemeyi yaptım ama değişen bişey olmadı şimdilik yada ben hala yeni güncellemeyi çözemedim
Android uygulamaları kullanılamaz hale geldi ,şimdi güncelleme yayınladılar sorun çözüldü diyebiliriz kısmen.

evolution55

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
kardeşimin telefonu redmi note 8 pro android web view güncellemesini yapınca ondaki sorun da düzeldi
Mesajlar birleştirildi:

google uygulamaları ile ilgili sorun yaşanıyordu, örneğin gmail açmak istediğinizde hata veriyordu. play store güncellemelerinizi kontrol ediniz, güncellenecekler arasında 'android web view' adlı bir güncelleme olması gerek. onu güncel tutmanız lazım.