Çözüldü Banka onay kodu gelmiyor

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhabalar reno 4 lite ilk kez aldım ve kullanıyorum tek bir sıkıntım var banka onay kodlarının telefona gelmemesi. Akla gelebilecek herseyi denedim; izinler sim kart blokesini kaldırmadan tutun ayarlardan sistem uygulamalarından mesaj izinlerine tarayıcı değiştirmeye kadar ve daha bir cok şey fakat bankalardan onay kodu gelmiyor surekli denememe rağmen bazen çok nadiren geldigi oldu ama genel olarak gelmiyor bilen biri varmı sırf bu yuzden pişman oldum aldığıma neler yapılabilir?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar reno 4 lite ilk kez aldım ve kullanıyorum tek bir sıkıntım var banka onay kodlarının telefona gelmemesi. Akla gelebilecek herseyi denedim; izinler sim kart blokesini kaldırmadan tutun ayarlardan sistem uygulamalarından mesaj izinlerine tarayıcı değiştirmeye kadar ve daha bir cok şey fakat bankalardan onay kodu gelmiyor surekli denememe rağmen bazen çok nadiren geldigi oldu ama genel olarak gelmiyor bilen biri varmı sırf bu yuzden pişman oldum aldığıma neler yapılabilir?
Hangi banka ve mobil işlemler mi kullanıyorsunuz

Upvote 0

abux

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
daha önce başka bir telefonumda yaşadım bu sıkıntıyı. Hard reset ile çözülmüştü .Bir deneyin isterseniz

Upvote 0

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Hangi banka ve mobil işlemler mi kullanıyorsunuz
Merhaba
Garanti akbank denizbank yapı kredi kısacası tüm bankalar onay kodu gelmiyor uygulamalara giriş para transferi falan yapamıyorum. Sms gönderip alabiliyorum onda sıkıntı yok sadece bankalarda. Sim kar blokesi falan diye dusundum oda degil. Premium sms falan diyorlar oppoda boyle biseyde bulamadım. Sms izinleride acık engelli bisey yok fabrika ayarlarınıda sıfırladım gene aynı. Sadece problem onay kodlarında tahminim sadece banka degil bir onay kodu herhangi bir uygulamadan gelecek yahoo facebook vb. Gibi onay kodları gelmiyor. Teşekkürler ilginiz için sorunu çözebilirseniz çok müteşekkir olurum.
Mesajlar birleştirildi:

daha önce başka bir telefonumda yaşadım bu sıkıntıyı. Hard reset ile çözülmüştü .Bir deneyin isterseniz
En son onu deneyeceğim artık bi çozum bulunamazsa. Ama ben onunda işe yarayacağını sanmıyorum.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba
Garanti akbank denizbank yapı kredi kısacası tüm bankalar onay kodu gelmiyor uygulamalara giriş para transferi falan yapamıyorum. Sms gönderip alabiliyorum onda sıkıntı yok sadece bankalarda. Sim kar blokesi falan diye dusundum oda degil. Premium sms falan diyorlar oppoda boyle biseyde bulamadım. Sms izinleride acık engelli bisey yok fabrika ayarlarınıda sıfırladım gene aynı. Sadece problem onay kodlarında tahminim sadece banka degil bir onay kodu herhangi bir uygulamadan gelecek yahoo facebook vb. Gibi onay kodları gelmiyor. Teşekkürler ilginiz için sorunu çözebilirseniz çok müteşekkir olurum.
Mesajlar birleştirildi:

En son onu deneyeceğim artık bi çozum bulunamazsa. Ama ben onunda işe yarayacağını sanmıyorum.
Bankalarla görüştünüz mü peki bu konuyu
Mesajlar birleştirildi:

Sim kart blokaj işlemi yaptınız mı bankamatiklerden
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Bunun için işlem yaptığınız bankaya ait bir bankamatiğe giderek sim kart işlemleri menüsünden sim kart blokaj kaldır sekmesini tıklayarak onay vermeniz gereklidir.Daha sonra mobil yada internet üzerinden tüm bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Bunun için işlem yaptığınız bankaya ait bir bankamatiğe giderek sim kart işlemleri menüsünden sim kart blokaj kaldır sekmesini tıklayarak onay vermeniz gereklidir.Daha sonra mobil yada internet üzerinden tüm bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.
Öperatörünüzü aradınız mı. Sms alma konusunda 4 haneli olayı sorunu da olabilir

Son düzenleme:
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mesaj ayarlarından burada engelleme açık mı bakarmısınız. Mesajlar > ayarlar sağüst kısımda 2 noktaya basın ayarlara girin> kuralları ayarlardan bakınız.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-02-11-37-51-38.jpg
    Screenshot_2021-01-02-11-37-51-38.jpg
    204.2 KB · Görüntüleme: 88
  • Screenshot_2021-01-02-11-37-51-38.jpg
    Screenshot_2021-01-02-11-37-51-38.jpg
    204.2 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_2021-01-02-11-39-56-31.jpg
    Screenshot_2021-01-02-11-39-56-31.jpg
    198.7 KB · Görüntüleme: 66
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Uygulama yönetiminden sms izin olayını yaptınız mı

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Yukarıdakilere rağmen olmuyorsa gsm operatörünüz arayarak teknik destek bölümüne bağlanark sorunu yada banka bizzat giderek yada sim kart değişikliği sebebiyle de sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Upvote 0

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Mesaj ayarlarından burada engelleme açık mı bakarmısınız. Mesajlar > ayarlar sağüst kısımda 2 noktaya basın ayarlara girin> kuralları ayarlardan bakınız.
Evet ayarlar boyle aynısı
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Evet sms izni var
Simkart degistirmedim operatörümü aradım premium sms mesajlarına onay vermeniz gerekiuor dediler fakat ayarlarda böyle bir sey yok samsungta var ama oppo da yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-02-12-09-19-18.jpg
    Screenshot_2021-01-02-12-09-19-18.jpg
    217.2 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_2021-01-02-12-12-18-07.jpg
    Screenshot_2021-01-02-12-12-18-07.jpg
    199 KB · Görüntüleme: 49
Upvote 0

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Şimdi denedim oldu başka bir kapsamadayım onay kodları anında gelmeye başladı nasıl oldu bilmiyorum

Upvote 0