Çözüldü Banka onay kodu gelmiyor

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhabalar reno 4 lite ilk kez aldım ve kullanıyorum tek bir sıkıntım var banka onay kodlarının telefona gelmemesi. Akla gelebilecek herseyi denedim; izinler sim kart blokesini kaldırmadan tutun ayarlardan sistem uygulamalarından mesaj izinlerine tarayıcı değiştirmeye kadar ve daha bir cok şey fakat bankalardan onay kodu gelmiyor surekli denememe rağmen bazen çok nadiren geldigi oldu ama genel olarak gelmiyor bilen biri varmı sırf bu yuzden pişman oldum aldığıma neler yapılabilir?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Şimdi denedim oldu başka bir kapsamadayım onay kodları anında gelmeye başladı nasıl oldu bilmiyorum
Kapsamada derken? Nerde idiniz resim atınız hem diğer kullanıcılar içinde kolaylık olur. Sevindim çözüme, yukarıdakiler resimdedilere girmeniz gerekiyormuş demek.

Gözünüz aydın:)

Upvote 0

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Kapsamada derken? Nerde idiniz resim atınız hem diğer kullanıcılar içinde kolaylık olur. Sevindim çözüme, yukarıdakiler resimdedilere girmeniz gerekiyormuş demek.

Gözünüz aydın:)
Tam olarak n3den oldugunu bilmiyorum bi kac yere daha girdim ama eve gidince detayli bakacagim neleri degistirdigime ben evdeydim 2 gundur calismiyordu simdi merkeze indim az once forumu okurken deneyeyim dedim hizlica oldu ilgi alakaniz icin cok tesekkur ederim detayli inceleyip tekrar bakip donus yaparım foruma ama sirf bu sorun yuzunden telefondan sogumustum iade etmeyi dusunuyordum ama telefon bu sorun haric cok guzel hız var ısınma yok pilide gayet iyi kalite var. Bu sorunda hallolunca sıkıntım kalmadı. Ama resimlerdekiler aynıydı sanırsam kapsama alanından mı kaynaklı ayarlarlamı oynadım da degisti tam anlayamadım eve gidince tekrar inceleyip deneyecegim umarım neden oldugunu cozer foruma geri donus saglarım. İlgi alakanız icin tekrar tesekkur ederim. Görüşmek üzere.

Son düzenleme:
Upvote 0

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
başka biryere gidince her mesaj geliyor banka mesajları dahil fakat eve geldim 3g ye dondu 4.5 g cekmiyor burada. kartla ödemeler banka girişleri şifre istemeleri falan para transferleri vs. onay mesajı gelmiyor. normal mesajlarda sıkıntı yok heryerde geliyor bulunduğum yerin baz istasyonuyla alakalı olabilirmi ama normal mesajinda gelmemesi lazım bu durumda. Cok acayip bir durum kimsenin başına gelmemiştir herhalde.

Son düzenleme:
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
başka biryere gidince her mesaj geliyor banka mesajları dahil fakat eve geldim 3g ye dondu 4.5 g cekmiyor burada. kartla ödemeler banka girişleri şifre istemeleri falan para transferleri vs. onay mesajı gelmiyor. normal mesajlarda sıkıntı yok heryerde geliyor bulunduğum yerin baz istasyonuyla alakalı olabilirmi ama normal mesajinda gelmemesi lazım bu durumda. Cok acayip bir durum kimsenin başına gelmemiştir herhalde.
Hattınızla ilgili sorun var ya başka bir telefona takın deneyin, çekim gücü sıkıntısı da olabilir, hangi operatör kullanıyorsunuz diğer operatörlerin çekim olayı nasıl araştırın , telefonu kapatıp açın bir .

Upvote 0

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Hattınızla ilgili sorun var ya başka bir telefona takın deneyin, çekim gücü sıkıntısı da olabilir, hangi operatör kullanıyorsunuz diğer operatörlerin çekim olayı nasıl araştırın , telefonu kapatıp açın bir .
Samsungta bu hattı denedim hic bir sıkıntı yok geliyor. İlgi alaknız için teşekkürler artık bi sekilde çözerim umarım.

Son düzenleme:
Upvote 0

AHMET BÜNYAMİN BAŞ

Taze Üye
Üye
Cihaz
A52
Evet ayarlar boyle aynısı
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Evet sms izni var
Simkart degistirmedim operatörümü aradım premium sms mesajlarına onay vermeniz gerekiuor dediler fakat ayarlarda böyle bir sey yok samsungta var ama oppo da yok.
Benimki böyle nasıl düzelebilir acaba

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-13-20-51-23-25.jpg
    Screenshot_2021-01-13-20-51-23-25.jpg
    274.5 KB · Görüntüleme: 33
Upvote 0

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Daha önce bu mesajları sorunsuz olarak alabildiğiniz bir lokasyonda iken, Telefonda internet bağlantılarının tümünü kapattığınızda,

1-Bahsettiğiniz şifre mesajları geliyor mu?

2- Sms(normal kısa mesaj) geliyor mu?

Deneyip bilgi verir misiniz?

Upvote 0

bstreetboy

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Daha önce bu mesajları sorunsuz olarak alabildiğiniz bir lokasyonda iken, Telefonda internet bağlantılarının tümünü kapattığınızda,

1-Bahsettiğiniz şifre mesajları geliyor mu?

2- Sms(normal kısa mesaj) geliyor mu?

Deneyip bilgi verir misiniz?
Kısa mesajlarda kendi lokasyonumda 3g cekiyor sadece. bazen tutukluk yapıyor her zaman degil ama başka lokasyondayken özellikle 4g olan yerlerde hic bir sorun yok saniyede kısa mesajlar banka mesajları onay kodları geliyor. Kendi bulundugum yerde sıkıntı oluyor interneti kapattigimda bile aynı. Dedigim gibi kısa mesajlarda bazen sorun oluyor genelde geliyor gelmedigi zamanda oldugunu gordum eski telefondan yeni telefona sms göndererek denedim. onay kodlarında ise sürekli sorun var. Başka lokasyonlarda hic bir sorun yok. Kendi hattımı eski telefonumda denedim kendi lokasyonumda sms onay kodları hic bir sorun yok hepsi geliyor lokasyon ayırt etmeksizin.

Upvote 0