Bazı uygulamalarda ve oyunlarda takılma ekran yavaslamasi ...

Monar

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar . Oppo reno Z aldim . A9 2020 den buna terfi ettim . Lakin reno z de ciddi anlamda oyunda takilma ve yavaslama oldu . Sanki 250 liralik bi tablette oynuyormus gibi .2.si ise whatsapp ta whatsapp kisilerinde kisi ararken aşagi dogru cektigimde hizlica sorunsuz iniyor fakat durdurup iatedigjm kisiyi buldugumda bu efr asagidan yukari cektigimde ekranda takilma oluyor ve gecmiyor .sanki s3 mini kullaniyorum acil yardim ...

OsmnZeki

Yeni Üye
Üye
İndirdiğiniz uygulamalara bir bakabilir misiniz ? Arkaplan uygulamaları telefonunuzun CPUsunu yoruyor olabilir.

Upvote 0

OsmnZeki

Yeni Üye
Üye
Gereksiz arkaplan uygulamalarınıza bir bakın derim gerekirse kullanmadıklarınızı teker teker silip hangisinin telefonu zorladığını bulabilirsiniz. (Tabi sorun arkaplan uygulamalarında ise)

Upvote 0

Monar

Yeni Üye
Üye
Gereksiz arkaplan uygulamalarınıza bir bakın derim gerekirse kullanmadıklarınızı teker teker silip hangisinin telefonu zorladığını bulabilirsiniz. (Tabi sorun arkaplan uygulamalarında ise)
1 hafta once daha fazla uygulama kullandigim a9 2020 de yağ gibi akan ekran . Oppo reno z de takilma sorunu yasatti . Bence bundan kaynaklanmiyor . Sanirim grafik biriminden . İslemcide etkiliyor . Nede olsa p90 . Gerci millet pubc oynuyor bisi yok .

Upvote 0

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Oyunda yoktu ama whatsapp ta vardi problem . Bu arada su an baktim telefon guvenlik kismindan hic 100%100 u goremiyorum bu optimize etme yerinde . Hep 76 larda . Optimize ete basiyorum 87 ye anca cikiyor .
İndirdiğiniz bir uygulama stabil çalışmadığından cihazın kaynaklarını oldukça gereksiz kullanıyor kesinlikle. İndirdiğiniz tüm uygulamaların güvenilirliğini ve stabil olup olmadığından emin olmanız gerekiyor. Android ekosisteminin en büyük sorunu diyebiliriz bu duruma.

Upvote 0

Monar

Yeni Üye
Üye
İndirdiğiniz bir uygulama stabil çalışmadığından cihazın kaynaklarını oldukça gereksiz kullanıyor kesinlikle. İndirdiğiniz tüm uygulamaların güvenilirliğini ve stabil olup olmadığından emin olmanız gerekiyor. Android ekosisteminin en büyük sorunu diyebiliriz bu duruma.
Peki bana cpu mu zorlayan programi nasil ve nereden bulabilecegimi soylerseniz sevinirim . Kirmama az kaldi telefonu cunku . Ayarlardan arkaplanda calisan uygulamalar bolumunu bulamadim .

Upvote 0

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Peki bana cpu mu zorlayan programi nasil ve nereden bulabilecegimi soylerseniz sevinirim . Kirmama az kaldi telefonu cunku . Ayarlardan arkaplanda calisan uygulamalar bolumunu bulamadim .
Bulunması biraz zor zira kaynakları ne kadar kullandığını işletim sistemleri göstermez çoğu zaman. Şöyle bir yol izlenebilir; hangi uygulamadan sonra bu problem çıktı sorusundan özele inerek bulunabilir, ki uğraştırıcı bir durum. Ek olarak son güncellemenin stabil olmamasından dolayı da kaynaklanıyor olabilir.

Sonuç olarak;
1) Ne zaman bu problem görülmeye başlandı, o tarihten 1 gün öncesinden itibaren hangi uygulamaları yükledim, tek tek silip dene-yanıl yöntemiyle sorunlu uygulamayı bulmak
2) Problem başlamadan önce ve sonra herhangi bir uygulama yüklenmedi yani sorun kendiliğinden ortaya çıktı ise güncellemenin stabil olmaması kaynaklıdır. Bu da bir sonraki güncellemeye kadar beklemek demek. Beklerken isterseniz sıfırlayıp baştan kurulup yapıp deneyebilirsiniz ya da sabırla güncellemenin çıkmasını beklemelisiniz.

Upvote 0