Cambridge Üniversitesi'nin 2021 yılının yazına kadar dersleri internet üzerinden işleyecek olması

Cambridge Üniversitesi'nin aldığı bu kararı doğru buluyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 4 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba arkadaşlar,
Cambridge Üniversitesi, Koronavirüs nedeniyle bir sonraki akademik yıl boyunca yüz yüze ders yapılmayacağını ve tüm derslerin internet üzerinden yapılacağını açıkladı.
Kampüslerini Koronavirüs salgını nedeniyle bu dönem kapatmış olan Cambridge Üniversitesi'nin 2021-2022 eğitim öğretim yılına kadar kampüsünü öğrencilerine açmayacağı kesinleşmiş oldu.
Manchester Üniversitesi'de Cambridge Üniversitesi'ne benzer bir karar alarak bir sonraki akademik yıl boyunca derslerin internet üzerinden yapılacağını açıkladı.
Derslerin internet üzerinden yapılacak olmasına rağmen bu üniversiteler 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için öğrencilerinden tam ücret alabilir.
Dünyanın en önde gelen üniversitelerinden olan Cambridge Üniversitesi'nde böyle bir karar alınmasını doğru buluyor musunuz?
Sizce ülkemizde de buna benzer bir uygulama yapılmalı mı?

Kaynak:

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Çok büyük bir karar bence. Aslında ne doğru ne yanlış. Kendimden yola çıkarak söylüyorum ki, uzaktan eğitim almak gerçekten berbat. Hiçbir etkisi olmuyor. Ama zamanın ne getireceği belli değil, riske atmak istememiş belli. Ama daha çok erkendi bence...

W

wittroc

Guest
Online ders her ne kadar yetersiz ve kötü olsa da yerinde bir karar olmuş.

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Çok büyük bir karar bence. Aslında ne doğru ne yanlış. Kendimden yola çıkarak söylüyorum ki, uzaktan eğitim almak gerçekten berbat. Hiçbir etkisi olmuyor. Ama zamanın ne getireceği belli değil, riske atmak istememiş belli. Ama daha çok erkendi bence...
Kesinlikle katılıyorum. Ama dünyanın içinde bulunduğu durumu göz önüne alırsak bu sefer işi baştan sıkı tutmak istemişler gibi.
Uzaktan eğitimin bana tek faydası sınavların sürelerinin uzaması oldu. Artık rahat rahat yetiştirebiliyorum soruların çözümlerini :D

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Kesinlikle katılıyorum. Ama dünyanın içinde bulunduğu durumu göz önüne alırsak bu sefer işi baştan sıkı tutmak istemişler gibi.
Uzaktan eğitimin bana tek faydası sınavların sürelerinin uzaması oldu. Artık rahat rahat yetiştirebiliyorum soruların çözümlerini :D

Hahahh aynen katılıyorum :D Zaten son dönemimdi, rahatlıkla bitiririm inşallah :D

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Online ders gerçekten kötü ve yetersiz. Online ders ile düzgün ders işlenebileceğine inanmıyorum. Ama bir yandan iyi olmuş içerisinde bulunduğumuz durumdan ötürü ne mantıklı ne mantıksız gibi iyi yönleride kötü yönleri de var kararın.