Coloros 11.1 Güncellemesinde Ram Yükseltme Özelliği Geliyor

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bana da gelmedi
Mesajlar birleştirildi:

Ram hakkında nasıl bir zor durum olabilir mesela android 11 gelirse nasıl kullanmam gerektiğini anlamadığım için soruyorum yanlış anlamayın
Mesela çok oyun yada birçok uygulama üst üste kullanarak kendi ram inizi kullanarak okadar çok doldurursanız ve telefon donmalara yavaşlamaya başlarsa bu sebebten dolayı telefon bu hızı karşılayamaz hale gelirse kullanınız

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bana da gelmedi
Mesajlar birleştirildi:

Ram hakkında nasıl bir zor durum olabilir mesela android 11 gelirse nasıl kullanmam gerektiğini anlamadığım için soruyorum yanlış anlamayın
ColorOS11 aldıysanız telefon hakkında bölümünde ram 8gb olan kısma basınızn ekran açılacak ram genişletmeye dair bakınız.

lextor

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Mesela çok oyun yada birçok uygulama üst üste kullanarak kendi ram inizi kullanarak okadar çok doldurursanız ve telefon donmalara yavaşlamaya başlarsa bu sebebten dolayı telefon bu hızı karşılayamaz hale gelirse kullanınız
Yazılan sistem zaten bunu otomatik hallediyor. Diske veya herhangi bir şeye zarar söz konusu değil.

lextor

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Evet, sistemlerimizin RAM yönetimi gayet iyi ama genişletme özelliğinin hiçbir şekilde kullanılmaması daha iyi.
Hocam kullanmamak daha iyi diye bir şey söz konusu değil. Hatta kullanılması çok iyi bir şey. Şiddetle tavsiye ederim. İstirham ederim yanlış bilgi vermeyin.

Ben bilgisayar bilimciyim. Yıllarım bilgisayar sistemini tanımakla geçti :)

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Hocam kullanmamak daha iyi diye bir şey söz konusu değil. Hatta kullanılması çok iyi bir şey. Şiddetle tavsiye ederim. İstirham ederim yanlış bilgi vermeyin.

Ben bilgisayar bilimciyim. Yıllarım bilgisayar sistemini tanımakla geçti :)
Screenshot_2021-07-16-18-35-09-08_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

Uzun süreli vadelerde elbette biraz sıkıntı yapar ama cihazların RAM yönetimi gayet iyi, durduk yere bu özelliği kullanmanın bir anlamı ve faydası yok. Ayrıca swap işlemlerinde ısınma olabiliyor. Verdiğim bilgiler ise yanlış değil hocam, sorgulamadan önce neyin doğru veya yanlış olduğunu araştırmanızı öneriyorum. Bende bilgisayar bilimciyim. Yukarıda olan yazıyı yazmak istemediğim için fotoğraf olarak ekledim.

Agcaemir

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Ya işlemci iyi olmadıktan sonra bi ton ram olsun ne işe yarar reno 4 pro aldım işlemci 720g bu nedir ya poco f2 pro alsaydın keşke araştırma yapmadan telefon almayın benim gibi pişman olursunuz