İpucu Coloros 11 Deneme Temaları Sürekli Hale Getirme

Oğuz Temülken

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
A9 2020
Geçen gün kahvede oturuyordum. Mahallenin gençleri toplanıp geldi yanıma. Abi bir mevzu var dediler. Hayırdır gençler dedim. Abi Oppo telefonumuz var, coloros 11 yüklü, Tema mağazasında çok güzel temalar var. Ama deneme sürümü hepsi. Bir türlü sürekli hale getiremedik. Bu alemde teksin abi, bu mevzuyu anca sen çözersin, deyip sana geldik. Bende gençleri böyle müşgül görünce, verin bakalım şu telefonlardan birini dedim. Açtım telefonu, coloros 11 sen hayırdır gardaş, bu gençlere ızdırap oluyorsun dedim. Bir kere yaparım dedim. 3 gün uğraştım. Serde erkeklikte var. Neyse telefona kafa göz dalmadan mevzuyu çözdüm. Şimdi beni dikkatlice dinleyin. Adım adım gidiyoruz.
1. Play storedan setedit programını indirip kuruyoruz. Sonra tema mağazasının 8.0 sürümünü kuruyoruz
2. Ayarlardan ek ayarlara girip Dil ve Bölge sekmesinden bölgeyi Hindistan olarak seçiyoruz
3.Sonra Tema mağazasına girip beğendiğimiz deneme temalardan birini indirip kuruyoruz. Sonra uygulamalara girip tema mağazasının güncellemelerini kaldırıyoruz.
4. Setedit programını açıyoruz. İlk çıkan ekranda aşağı doğru inip fotolarda gösterdiğim değişiklikleri yapıyoruz ok işareti ile gösterdiğim seçeneklere basıp edit value deyip üsteki yazı ile olur, ben değiştirdiğim için rakam var. Yazıyı slip - 1 yapıyoruz ve save change basıyoruz. Sonra alttaki seçeneğide normalde 1, dir edit value deyip 0 yapıyoruz. Sonra save change diyoruz. Sonra programı kapatmadan programdan çıkıyoruz. Sonra yine Setedit programı açık olacak şekilde telefonu yeniden başlatıyoruz. Telefon yeniden başladıktan sonra hiçbir şeye karışmıyoruz. Biraz bekliyoruz. Yaklaşık 1 saat kadar. Ama tema kalıcı oluyor. Ve artık herhangi bir uyarı gelmiyor. Sonra bölgeyi Türkçe yapıp son sürüm tema mağazasınıyine kurabilirsiniz. Ama unutmayın her yeni tema için bu prosedürü uyguluyoruz. Ellerime sağlık, teşekkür ederim :)
IMG_20221213_152030.jpg
IMG_20221213_152006.jpg

Son düzenleme:

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Geçen gün kahvede oturuyordum. Mahallenin gençleri toplanıp geldi yanıma. Abi bir mevzu var dediler. Hayırdır gençler dedim. Abi Oppo telefonumuz var, coloros 11 yüklü, Tema mağazasında çok güzel temalar var. Ama deneme sürümü hepsi. Bir türlü sürekli hale getiremedik. Bu alemde teksin abi, bu mevzuyu anca sen çözersin, deyip sana geldik. Bende gençleri böyle müşgül görünce, verin bakalım şu telefonlardan birini dedim. Açtım telefonu, coloros 11 sen hayırdır gardaş, bu gençlere ızdırap oluyorsun dedim. Bir kere yaparım dedim. 3 gün uğraştım. Serde erkeklikte var. Neyse telefona kafa göz dalmadan mevzuyu çözdüm. Şimdi beni dikkatlice dinleyin. Adım adım gidiyoruz.
1. Play storedan setedit programını indirip kuruyoruz.
2. Ayarlardan ek ayarlara girip Dil ve Bölge sekmesinden bölgeyi Hindistan olarak seçiyoruz
3.Sonra Tema mağazasına girip beğendiğimiz deneme temalardan birini indirip kuruyoruz.
4. Setedit programını açıyoruz. İlk çıkan ekranda aşağı doğru inip fotolarda gösterdiğim değişiklikleri yapıyoruz ok işareti ile gösterdiğim seçeneklere basıp edit value deyip üsteki yazı ile olur, ben değiştirdiğim için rakam var. Yazıyı slip - 1 yapıyoruz ve save change basıyoruz. Sonra alttaki seçeneğide normalde 1, dir edit value deyip 0 yapıyoruz. Sonra save change diyoruz. Sonra programı kapatmadan programdan çıkıyoruz. Uygulamalara girerek tema mağazasının güncellemelerini kaldırıyoruz. Sonra yine Setedit programı açık olacak şekilde telefonu yeniden başlatıyoruz. Telefon yeniden başladıktan sonra deneme sürümünü durdur, uyarısı geliyor. Deneme sürümünü durdur diyoruz. Ama tema kalıcı oluyor. Ve artık herhangi bir uyarı gelmiyor. Sonra bölgeyi Türkçe yapıp son sürüm tema mağazasınıyine kurabilirsiniz. Ama unutmayın her yeni tema için bu prosedürü uyguluyoruz. Ellerime sağlık, teşekkür ederim :) Ekli dosyayı görüntüle 5136Ekli dosyayı görüntüle 5135
Emeğinize sağlık,desenize kahvedeki arkadaşlar artık rahatlar.:)