Coloros 7

Misli34

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Artık ümidi kestim android 10 güncellemesinden gelse de bi heyecanı kalmadı. Bir daha telefon alırsam güncellemeye önem veren bir marka seçeceğim.

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Tarihleri açıklanmış bir şeyi neden hala bugün bekliyorsunuz ben onu anlayamıyorum. Bugün, dün veya yarın gelmedi diye tarihi de belli olan bir şey için yakınıyorsunuz.

Misli34

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Tarihi biliyoruz evet, zaten başta cümlede geçiyor gelse de bir önemi heyecanı yok diye. Bu şu demek oluyor, diğer telefon markalarının çoğu güncellemeyi tamamlayıp neredeyse android 11 alacakken bizi oppo bizi android 10 alacağız diye oyalayıp duruyor. Yani geç gelen bir şeyin önemi olmuyor demek istiyorum

Webmaster

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Tarihi biliyoruz evet, zaten başta cümlede geçiyor gelse de bir önemi heyecanı yok diye. Bu şu demek oluyor, diğer telefon markalarının çoğu güncellemeyi tamamlayıp neredeyse android 11 alacakken bizi oppo bizi android 10 alacağız diye oyalayıp duruyor. Yani geç gelen bir şeyin önemi olmuyor demek istiyorum
Android 10-11 ne olursa olsun aralarındaki hangi farktan ötürü güncellemeyi bu kadar önemsiyorsunuz?

Misli34

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bekleme sürelerinde daha az pil tüketimi, gereksiz yüksek ram kullanımı, çoklu görevlerde daha fazla performans. Bunların hepsi yazılımsal olarak düzeltilecek etkenler. Görünüş falan benim umrumda değil bile

W

wittroc

Guest
Aklınızda bulunsun, hiçbir marka tüm ürünlerine Android 10 dağıtmadı. Android 11 ise büyük ihtimalle yıl sonu, 2021 başında gelecek. Merak etmeyin, çıkmayan bir sürümü henüz kimse alamaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Sanırım tek benim güncellemeyi bu kadar kafaya takmayan. Zor koşullardan geçiyoruz, er ya da geç gelecek güncelleme. Normal şartlar altında olsak zaten gelmişti bile. Ama sağlık olsun diyorum ben sadece. Bu kadar sorun etmeyin bence, telefonların ortalama zaten ömrü 2 yıl, eğer telefonunuz yeniyse bırakın telefonunuzun keyfini çıkarın. 2 yıl sonra zaten pil olsun, başka sorunlar olsun teker teker çıkmaya başlayacak. :)
Ufak tefek sorunlar güncelleme ile düzeleceğine inanıyoruz, ama bu bir kısır döngü. 10 gelince düzelir, daha sonra tekrar sorunlar çıkar ve 11'i bekleriz. Bu böyle kısır döngü şeklinde akıp gidecek.

Misli34

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben alında eleştiri yapmıyorum evet oppo modelleri malzeme kalitesi ve işçilik olarak prenium yaşatıyor ancak galeri olsun dosya temizleme bölümlerin de daha bazı yerlerde yazılımsal eksikler var ve telefonu ocak ayında aldım. Düşünün 3000 TL verince beklenleriniz oluyor havliyle

W

wittroc

Guest
Ben alında eleştiri yapmıyorum evet oppo modelleri malzeme kalitesi ve işçilik olarak prenium yaşatıyor ancak galeri olsun dosya temizleme bölümlerin de daha bazı yerlerde yazılımsal eksikler var ve telefonu ocak ayında aldım. Düşünün 3000 TL verince beklenleriniz oluyor havliyle
Oppo da bunları oturtmaya çalışıyor, merak etmeyin.

burkan11

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sanırım en çok önemseyen benim . Resmî Twitter hesabına öyle yüklendim ki opponun beni engellediler. Oppo Reno 2z kullanıcısı olarak Haziran ayını bekliyorum. Öyle güçlü telefon ki harika iş çıkaracaklarını düşünüyorum. En çok beklediğim özellik bekleme modu geliştirmesi. Örneğin oyuna girdiğimde ekran kararması istemiyorum. Ayrıca güçlü kamerası için daha fazla yazılım özelliği gelebilir. Sesli Türkçe Google asistan ayrı güzel olur .