Dolandiricilik

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Malesef sahibinden .comda bu ilan üzerinden dolandirildim herkesin bilgisine dolandirici
Mesajlar birleştirildi:

844604179 ilan numarası bu oppo reno 3 pro
Mesajlar birleştirildi:

844604179 ilan numarası bu oppo reno 3 pro
Mesajlar birleştirildi:

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-28-19-04-20-58_e6c416a7a20cc47f021fe9117c5cadc8.jpg
    Screenshot_2020-07-28-19-04-20-58_e6c416a7a20cc47f021fe9117c5cadc8.jpg
    453.8 KB · Görüntüleme: 56

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Nasıl dolandırıldınız, süreç hakkında bilgi verirseniz daha açıklayıcı olur.
Ssler var ise sahibinden.com'a mail atın tavsiye olarak.

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Attim açıkçası benim hatam itimat edip parasını havale yaptım ancak dolandırıcı çıktı telefonlarını kapatıp her yerden engelleme yaptı cihazı kargolmadi 3500 TL yazmıştı beni dolandırdılar sonra 3000 yazdı sahibinden malesef benim hatam fuvendim
Mesajlar birleştirildi:

Aynı ilanla hala yayın yapmakta savcılığa suç duyurusunda bulundu m ancak bişi çıkacağını sanmıyorum ikna gücü yüksek aile görüntüsü verip kimlik kartını dahi ati

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Maalesef bir tanıdığınız yoksa bir şey çıkma ihtimali çok düşük, mahkemeye ulaşırsa konu cihazı kargolamak için müddet verir en fazla gibi geldi bana.
Devlet kurumlarında çalışan bir tanıdığınız var ise onlardan yardım alabilirsiniz,konum olarak mertebesi yüksek olmasa bile devlet kurumlarında çalışanlara daha hassas davranılıyor inceleme açısından.
Savcılık hızlı bir şekilde incelemeye alırsa sonuç alırsınız telefon görüşmelerinin hepsi bir süre kayıt altında tutuluyor ama ne kadar süre tutulduğu hakkında net bir bilgim yok maalesef.

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Eşim savcılıkta bu isimle binlerce dava var ben forumdakiler ilgilenmesin dikkat etsin diye yazdım bir beklentim yok dolandirildim malesef

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Dediğiniz gibi bu şekilde binlerce olay var,ben bu ikinci el satış işlerinin tamamen devletin kontrol altına alması gerektiğini düşünüyorum.
Hem dolandırıcılık olayları çok fazla hem de piyasayı ciddi oranda bozup ekonomiyi kötü etkiliyor ikinci el sahipleri(özellikle araç konusunda)

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Kesinlikle ancak elimde videolar telefonun fatura bilgileri kimlik kart görüntüleri iş bank hesap numaraları dahi var ama dolandırdı enteresan ne diyeyim
Mesajlar birleştirildi:

durakoglu

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Öncelikle geçmiş olsun
Benim şahsi fikrim Hepsiburada,Trendyol, n11 gibi sitelerden alınmalı bir kaç kez alışveriş yaptım sorun yaşamadım. Sahibinde.com bu tip alışverişlerde hiç güvenli değil

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Hocam güvenmek çok büyük sıkıntı böyle işlerde. Geçmiş olsun öncelikle.

Kimlik kartı bilgileri yanlış bile olabilir size attığı ancak yine de elinizdeki tüm verileri dosyalayıp savcılığa suç duyurusunda bulunursanız sonuçlanacağını düşünüyorum. Bu tip konular artık hafife alınmıyor.