Dolandiricilik

Seyfullah83

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Hemen bankanıza haber verin savcılık duyurusunun örneğini yarın vereceğinizi söyleyin eğer bakiye çekilmedi ise karşı bankadan bloke talep ederler gerisini savcılık getirir

kalkan99

Üyecik
Üye
Cihaz
RX17 Pro
kardeş,öncelikle geçmiş olsun..
fakat bunları yaşayacağınız varmış..
kim ne derse desin bende alış veriş yapmama rağmen sahibinden com.da dolandırıcılar
cirit atıyor..
muhtemelen hata sizde minimum 5500 tl lik telefonu
3000 tl aldım, havaleyi yapma hatası size ait..

kalkan99

Üyecik
Üye
Cihaz
RX17 Pro
bende aynı hatayı yaptım mart ayı içerisinde
"oppo rx17 pro" "yurt dışı sıfır cihazı "1200 tl ye aldım.
cihaz 3500-5500 tl bandında fiyatı olan telefon.
şansıma telefonum geldi şimdilik çokta memnunum..

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Aman hocam dikkat ben şebekeye denk geldim

kalkan99

Üyecik
Üye
Cihaz
RX17 Pro
arkadaş öncelikle empati yapalım.
aynı duruma bizde düşebiliriz.
ben kendi adıma sahibinden com.da uçuk birşey gördüğümde
ilanı açanı taciz ediyorum.mesaj atıyorum,telefon açıyorum.
belki kafası karışırda ilanı geri çekermi diye..

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Şimdi hata bende ama olayı cocok uzun oldugu için yazamıyorum şahıs bana videosunu yuzude görünüyor kimlik kartını telefon faturası hesap numarasını attı ve hepsi aynı TC no ya ait kendisinin Bingöl'de memur olduğunu fatura turksell den alınma satmak istediğini ihtiyacı olduğunu falan saydida saydı köyden kargo için merkeze 1 saate gidildiğini para havalesi yapmadan gitmiceni falan diyerek bir şekilde beni ikna etti kimlik sahte üzerinden faturalı hat alınmış banka hesabı açılmış ve aktif şirket açılmış yeri yok yani aslında isteseler hemen yakalarlar ama ilgilenen yok adamın telefonu hala açık ilan duruyor dolandırmaya devam ediyor

Samet

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar bu tip ilanlarda ilk önce üyelik tarihine bakmak lazım temmuz 2020 de açılmış üyelik bunlara dikkat edin alışverişlerde yada elden alabileceğiniz cihazlara bakın 100 lira fazla verip nacizane fikrim

SecondLiFE

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
ümidini kırmak istemem ama sizden zorla para alınma gibi bir durum söz konusu değil dediğiniz gibi bunun gibi binlerce suç duyurusu vardır. ne kadar ilgilenilir şansınıza kalmış. şans diliyorum size