Yardım Dosya veya belge açma

laborant12717

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
A91
Arkadaşlar herkese selâm..az evvel bişey yaptım. Daha önce herhangi birinden veya bir yerden bir belge geldiğinde dosya açılamiyor komutu alıyordum bende bundan sebep offis programı varya telefonun ilk aldığınızda içinde olan onu indirdim o şekilde kullandım.daha sonra o uygulamayı kaldırım ama garip Bir şekilde bir word belgesi gibi birşeyi açabildim ancak sanırım Google draiver sayesinde.. şimdi sorum şu Allah aşkına Bizim telefonlardan bu belge doküman yada PDF olayı nasıl oluyor yani yardımcı uygulama kullanmadan olmuyor mu

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
İsterseniz, play store'den wps yazın oradam indirin.

Upvote 0

EmreAlc

Yazar Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Bu uygulama az önceki apk idi
Elif hanım, WPS Office orjinali Google play store mağazasında bulunuyor ve reklam içeriyor play storeden en güvenli şekilde indirebilir. Dış kaynaklardan indirilen APK dosyaları zararlı yazılım içerebilmektedir. Reklamsız uygulamalar için Microsoft Office world, excel, powerpoint uygulamalarını play storeden indirerek gmail hesabını kullanarak ücretsiz kayıt oluşturabilir. Ayrıca WPS Office oppo ya ait değil, önyüklü gelen bir uygulamadır.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Elif hanım, WPS Office orjinali Google play store mağazasında bulunuyor ve reklam içeriyor play storeden en güvenli şekilde indirebilir. Dış kaynaklardan indirilen APK dosyaları zararlı yazılım içerebilmektedir. Reklamsız uygulamalar için Microsoft Office world, excel, powerpoint uygulamalarını play storeden indirerek gmail hesabını kullanarak ücretsiz kayıt oluşturabilir.
Bir önceki yazımda belirttim.

Upvote 0

laborant12717

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
A91
İsterseniz, play store'den wps yazın oradam indirin.
İşte onlarda reklam içeriyor..size bişey diyim mi işte böyle şeylerle karşılaşınca insan telefondan soğuyor ister istemez.. yani telefon üretirken onca şeyle uğraşıyorsunuz nedir yani bunu da donanım olarak koysalar içine.. biliyor musunuz ben Huawei de hiç bu tarz bişey yaşadığımı hatırlamıyorum.:( :(

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Elif hanım, WPS Office orjinali Google play store mağazasında bulunuyor ve reklam içeriyor play storeden en güvenli şekilde indirebilir. Dış kaynaklardan indirilen APK dosyaları zararlı yazılım içerebilmektedir. Reklamsız uygulamalar için Microsoft Office world, excel, powerpoint uygulamalarını play storeden indirerek gmail hesabını kullanarak ücretsiz kayıt oluşturabilir. Ayrıca WPS Office oppo ya ait değil, önyüklü gelen bir uygulamadır.
Reklam istemediği için belirttim linki verdim,wps ön yüklü geliyor yeni modellerde oppo ya ait anlamında demek istemedim.güvenli manasında belirtmek istedim

Upvote 0

csknkrblt

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
İşte onlarda reklam içeriyor..size bişey diyim mi işte böyle şeylerle karşılaşınca insan telefondan soğuyor ister istemez.. yani telefon üretirken onca şeyle uğraşıyorsunuz nedir yani bunu da donanım olarak koysalar içine.. biliyor musunuz ben Huawei de hiç bu tarz bişey yaşadığımı hatırlamıyorum.:( :(
Milatlik LG cihazda da yaşamamıştım, 2021 üretim son reno5 lite da word dosyası açamıyorum. Anlaşılır gibi değil. Neyse sorunu çözebildiniz mi sonuç olarak?
Mesajlar birleştirildi:

Bir önceki yazımda belirttim.me
Reklam istemediği için belirttim linki verdim,wps ön yüklü geliyor yeni modellerde oppo ya ait anlamında demek istemedim.güvenli manasında belirtmek istedim
Elif Hanım sonuç olarak word dosyası okumak için ne yapmamız gerekiyor?

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba

Oppo'nun Word, Excel gibi dosya türlerini açan bir uygulaması yok. PDF türünü ise Drive sayesinde üçüncü taraf uygulama indirmeden görüntüleyebiliyorsunuz fakat üzerinde işlem yapamıyorsunuz. Size tavsiyem aşağıdaki linke tıklayarak Microsoft Office programını indirmeniz. Ben ücretsiz versiyonunu kullanıyorum ve gayet memnunum.

Mesajlar birleştirildi:

Milatlik LG cihazda da yaşamamıştım, 2021 üretim son reno5 lite da word dosyası açamıyorum. Anlaşılır gibi değil. Neyse sorunu çözebildiniz mi sonuç olarak?
Mesajlar birleştirildi:
Sorunun çözümü şu an için üçüncü taraf uygulama kullanmak. Oppo ileride bu tür dosya türlerini açabilecek bir yazılım geliştirecektir elbet. Ama bence çok geç kaldı.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Upvote 0