Elektrikli diş fırçası önerileri

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba,
Ben Oral-B Pro 2900 kullanıyorum. Geçtiğimiz sene satın almıştım aldığımdan beri de çok memnunum. Benim aldığım 2900 serisinde 2 diş fırçası var o zaman neredeyse bir fiyatına 2 tane almıştım. Ama bir tane almayı düşünüyorsan Sanırım 2900 serisinden çıkan diş fırçaları Pro 2000.
Pro 750 veya Pro 2000 önerebilirim. Her ikisi de 2 dakikalık zamanlayıcıya sahip böylece dişlerinizi temizlemek için gereken süreyi tam olarak geçirmiş oluyorsun. (Diş hekimleri 2 dakika öneriyormuş, fazlası veya eksiğinin zararlı olduğunu duymuştum. Bende onların yalancısıyım :D) Her ikisinde de dişlere fazla baskı uyguladığınızda dişlere zarar vermesini engelleyen bir basınç sensörü var. Bu basınç sensörü fazla basınç algıladığında başlığın dönme hızını yavaşlatıyor. Farklarına gelecek olursak, Pro 2000 modelinde görsel basınç sensörü var. Bu sensör diş fırçasının arkasında yer alıyor, fazla basınç uygulandığında kırmızı ışık yakarak uyarıyor. Pro 750'de bu görsel basınç sensörü yok, ışık yakmadan yavaşlatıyor dönüş hızını sanırım. Pro 750'de tek bir temizleme modu var o da günlük temizleme. Pro 2000'de ise 2 farklı temizleme modu var: Günlük temizleme ve derin temizlik veya diş eti koruması için bir mod olması lazım. Diş fırçasını başlatma tuşuna iki kez basınca ikinci moda geçiyor bu mod birinci moddan daha düşük bir dönme hızına sahip. Son farklılık ise Pro 750'nin avantajı, seyahat kabı. Eğer çok seyahat ediyor ve yanında bu diş fırçasını da götürmek istiyorsan mantıklı bir seçenek ama ben genelde seyahate giderken seyahate özel küçük diş fırçaları taşımayı daha rahat bulduğum için götürmüyorum bundan dolayı da pek ihtiyacım olmadı doğrusu. Eğer bana soracak olursan, bu iki diş fırçasından birini almanı öneririm. Pro 2900 kullanan biri olarak oldukça memnunum şarjı gerçekten çok iyi gidiyor, tam dolması biraz uzun sürse de tek şarjla çok rahat 2-3 haftayı çıkarıyor.
Umarım yardımcı olabilmişimdir, sormak istediğin bir şey varsa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım :)
Mesajlar birleştirildi:

Bu arada incelemek istersen
Pro 2 2000'in linki:
Pro 750'nin linki:
Yedek fırça başlıklarının linki: :
(Bu arada her iki ürün de kutu içerisinden Cross Action başlık ile çıkıyor sanırım.)

Bu da tüm modellerin aralarındaki farkları gösteriyor.
Ekli dosyayı görüntüle 586
Güzel anlatım olmuş hocam harbiden ellerinize sağlık bende pro 750 kullanıyorum memnunum içinden çıkan başlık serttı daha sonra Oral-B Sensi Ultrathin ile değiştirdim bende başlığı çok yumuşak güzel tavsiye ederim...

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Güzel anlatım olmuş hocam harbiden ellerinize sağlık bende pro 750 kullanıyorum memnunum içinden çıkan başlık serttı daha sonra Oral-B Sensi Ultrathin ile değiştirdim bende başlığı çok yumuşak güzel tavsiye ederim...
Hocam Pro 750 ile ilgili yanlış bir bilgi vermemişimdir umarım. O modeli kullanmadığım için internette okuduğum kadarıyla bilgi sahibiyim.
Bu arada çok teşekkür ederim beğendiyseniz ne mutlu :)

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Hocam Pro 750 ile ilgili yanlış bir bilgi vermemişimdir umarım. O modeli kullanmadığım için internette okuduğum kadarıyla bilgi sahibiyim.
Bu arada çok teşekkür ederim beğendiyseniz ne mutlu :)
Doğru bilgiler vermişsiniz hocam :) sadece ben seyahattede götürüyorum yanımda seyahat çantasını kullanıyorum güzel oluyor.