Tartışma GTA 5 ücretsiz oldu (14.05 - 21.05)

W

wittroc

Guest
Yabancı kaynaklarda yer alan bir söylenti, yarın Epic Games üzerinden GTA 5'in ücretsiz olacağını söylüyor.​
Epic Games, geçtiğimiz hafta bir sayaç başlatmış ve bu hafta büyük bir oyunun ücretsiz olacağının haberini vermişti.​
GamePressure'da ortaya atılan söylentinin güvenilir bir kaynağa dayandığı belirtilmiş. Take-Two ve Epic Games arasında önemli bir anlaşmanını yapıldığı ve GTA 5'in bir hafta boyunca ücretsiz dağıtılacağı belirtiliyor. Söylenti doğru çıkarsa Epic Store bugüne kadar ki en önemli ücretsiz oyunu vermiş olacak.​
Böyle çok satan, rekorlar kıran bir oyunun ücretsiz olması enteresan olabilir ama şunu da unutmayalım:​
Rockstar, kazancının çoğunu GTA Online'dan sağlıyor.​
Kaynak:

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Daha çok kullanıcı daha çok kazanç unutmayalım ki fortnite örneği ücretsiz olmasına rağmen en çok kazanan oyunlar arasında bununla ilgili bir makale paylaşacağım yakında.
Ki umarım ücretsiz olur Epic Games için çok büyük bir atılım olur ayrıyetten steamin tek eli ciddi anlamda sarsılır.

W

wittroc

Guest
Daha çok kullanıcı daha çok kazanç unutmayalım ki fortnite örneği ücretsiz olmasına rağmen en çok kazanan oyunlar arasında bununla ilgili bir makale paylaşacağım yakında.
Ki umarım ücretsiz olur Epic Games için çok büyük bir atılım olur ayrıyetten steamin tek eli ciddi anlamda sarsılır.
Sadece GTA 5 ile Steam'in tahtını sarsacağını sanmıyorum. Bildiğimiz gibi, Epic Games yaklaşık bir yıldır ücretsiz oyun dağıtıyor ama Steam'e hâlâ yaklaşamadı.

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sadece GTA 5 ile Steam'in tahtını sarsacağını sanmıyorum. Bildiğimiz gibi, Epic Games yaklaşık bir yıldır ücretsiz oyun dağıtıyor ama Steam'e hâlâ yaklaşamadı.
Hangisi elle tutulan bir oyundu kaçını aa bak Epic bedava vermişti diye hatırlıyoruz?
Ek olarak söylemeyi unuttum 2 hafta önce iki adımlı doğrulama yapılmayan hesapların ücretsiz verilen oyunlardan faydalanamayacağı belirtilmişti bu da hesaplara hızlı şekilde oyunun alınıp sonradan ticaretinin yapılmasına engel olabilir.
Belki hatırlarsınız Battlefield 3 ücretsiz verildiğinde bazı artniyetli insanlar boş e-postalar ile hesap açarak hâlâ devam etmekde olan bir ticaret vurgunu yapmışlardı.

W

wittroc

Guest
Hangisi elle tutulan bir oyundu kaçını aa bak Epic bedava vermişti diye hatırlıyoruz?
Ek olarak söylemeyi unuttum 2 hafta önce iki adımlı doğrulama yapılmayan hesapların ücretsiz verilen oyunlardan faydalanamayacağı belirtilmişti bu da hesaplara hızlı şekilde oyunun alınıp sonradan ticaretinin yapılmasına engel olabilir.
Belki hatırlarsınız Battlefield 3 ücretsiz verildiğinde bazı artniyetli insanlar boş e-postalar ile hesap açarak hâlâ devam etmekde olan bir ticaret vurgunu yapmışlardı.
Assassin's Creed serisinden oyunlar, Just Cause 4, World War Z, Predator: Hunting Grounds, The Wolf Among Us 2 gibi oyunlar ücretsiz olan oyunlar. Hepsinin de kendi çapında kitleleri var. Bunlarla beraber Fortnite gibi bir oyun, Steam'de bulunmayan konsol oyunları vs vs. Birkaç yıldır tam anlamıyla aktif olan Epic Games, yılların Steam'i ile baş edemez.

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Assassin's Creed serisinden oyunlar, Just Cause 4, World War Z, Predator: Hunting Grounds, The Wolf Among Us 2 gibi oyunlar ücretsiz olan oyunlar. Hepsinin de kendi çapında kitleleri var. Bunlarla beraber Fortnite gibi bir oyun, Steam'de bulunmayan konsol oyunları vs vs. Birkaç yıldır tam anlamıyla aktif olan Epic Games, yılların Steam'i ile baş edemez.
Sizin görüşünüz Hocam saygı duyuyorum ama yine tekrarlıyorum söylediğiniz hiçbir oyun geniş kitlelere hitap etmiyor.Sizin de söylediğiniz gibi "kendi çapında kitlesi olan" oyunlar bunlar.Şimdi diyeceksiniz her PC GTA 5'i kaldırmaz herkes sevmesine rağmen bunu da şöyle cevaplayayım;Epic Games'in geforce now ile anlaşması var yavaş yavaş epic gamesde ki bütün oyunlar geforce now kütüphanesi ekleniyor.
Geforce now diye soracak arkadaşlar için şöyle bırakayım konuyu
Geforce NOW

W

wittroc

Guest
Sizin görüşünüz Hocam saygı duyuyorum ama yine tekrarlıyorum söylediğiniz hiçbir oyun geniş kitlelere hitap etmiyor.Sizin de söylediğiniz gibi "kendi çapında kitlesi olan" oyunlar bunlar.Şimdi diyeceksiniz her PC GTA 5'i kaldırmaz herkes sevmesine rağmen bunu da şöyle cevaplayayım;Epic Games'in geforce now ile anlaşması var yavaş yavaş epic gamesde ki bütün oyunlar geforce now kütüphanesi ekleniyor.
Geforce now diye soracak arkadaşlar için şöyle bırakayım konuyu
Geforce NOW
Hocam ben her şeye rağmen Steam ile baş edebileceğini düşünmüyorum. CS:GO haftada 2-3 kez oyuncu rekoru kırıyor, Half-Life: Alyx ile Valve'ın VR setleri tükeniyor, Bannerlord gibi vir ne efsane çıktı, Cyberpunk yolda ve EA oyunlarını Steam'e taşıyabilir. Yine aynı şekilde Geforce NOW desteği Steam'de de bulunuyor. Steam arayüzü ile fark atar. Epic Games'e her girdiğimde oyunların fotoğrafının yüklenmesi için bekliyorum. :( Her ne kadar fiyatlar Epic Games'te daha uygun olsa da, yapımcı şirketler ve bağımsız yapımcıların ilk tercihi Steam olacaktır diye düşünüyorum. Biraz boş bir tartışma oldu gibi, kusura bakmayın

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
İddaalar doğruymuş ücretsiz oldu 21 mayısa kadar fakat site çöktü :D :D