Tartışma Günlük Kullanım Sonrası Şarjım

batus

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Kusura bakmayın anlayamadım ne demek istediniz
aga simdi sey yapiyon imeini ve asagida yazdiklarimi mail atiyon cunku guncellemeler vs. imei'ne gonderiliyor ve cihaz konusunda yardımcı olmaları icin cihaz kimligini vermen lazim cunku imei cihazin kimligi 2 3 gun telefonunun her gun sonu yada sarjin ne zaman 1 e gelirse batarya bolumunden ss ini al ilk yorum yaptigin ki gibi sonra pil sorunun oldugunu soyle ss lerle bunu kanitla sana geri donus yaparlar bu dedigim elif adli kullanıcının yazdiginin detayli anlatımı
Mesajlar birleştirildi:

Yaklaşık 10 gündür Reno lite kullanıyorum. Açıkçası çok memnunum. Telefonu aldıktan 2 gün sonra 11 güncellemesi geldikten sonra bence daha da iyi oldu cihaz. Açıkçası çok şikayet konusu olan ne kasma ne de şarj sorununu yaşamıyorum ki yüksek performans modunda kullanıyorum, 1 günü çok rahat çıkarıyor telefon. Canımı sıkan tek konu ekran kapalıyken gelen bildirimlerin kaybolması. Ekranı açıp bildirime göz atınca kayboluyor.. Bunu bence halletmeleri lazım, kullanışlı ve kolaylaştıran bu özellik değil bana göre. Onun dışında 10 günlük deneyimim sonucunda ben telefondan çok memnunum açıkçası.
aga bence oppo kullanma bu markanin sorunlari bitmez baska bi markaya gec bence 15 gun olmadan cunku sikinti bi marka reno 4 liteye sarj ve wild rift sorunu icin 1 ay da guncelleme yolladilar o bir ayda benim sarjim 3 saat bile dayanmiyordu tam dolu pil ile baska bir sorun cikarsa yine bizi baya bekletebilirler ben suan iade edemiyorum ama sen 15 gun geçmeden iade edebilirsin samsung m51 veya Xiaomi note 9 pro nerdeyse ayni fiyat bandinda ve daha iyi bunlara bakabilirsin benim fikrim illaki uymana gerek yok ama 15 gunun dolmadan bi dusun ve 15 gun icinde kosulsuz iade edebiliyorsun

Telefonum karanlık modda,güç tasarrufu açık parlaklık otomatik. Günde bir kaç saat oyun oynuyorum normalde ama bugün hiç oynamadım şarjım bu. 1-2 hafta önce gelen yeni yazılım güncellemesinde biraz düzelir gibi oldu ama son durum bu. Telefonu ilk aldığımda 9 saati buluyordu ekran sürem oyun oynadığım halde ama şimdi gerçekten bir rezalet. Ben ekstra bir uygulama kullanmak istemiyorum neden kullanayım ki kaç bin TL para verdim bu telefona 5-6 saat Instagram WhatsApp kullanmak için mi verdim ben bu kadar parayı bunlar nasıl düzelecek bir şey söyleyin lütfen artık düzelmesinin zamanı gelmedi mi gerçekten. Bi tek bende mi böyle oluyor
aga ccleaner indir uygulamari durdur ve on bellek temizliği yap eski yorumlarimda daha detayli anlattim onları uygularsan daha saglikli olur pilin ve belki optimizasyon sorunu cikartan bi uygulama vardir arka planda dehset sarj yiyordur farkinda degilsindir ve sistem bunu farketmiyoe olabilir mesela benim telefonumda bi hata olmus sanırım dun benim google chrome de ve wild rift te toplam 36 saat gecirdigim yaziyor tek sorun bir gunde 24 saat var :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-21-13-17-30-31.jpg
    Screenshot_2021-01-21-13-17-30-31.jpg
    134 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2021-01-21-13-17-07-63.jpg
    Screenshot_2021-01-21-13-17-07-63.jpg
    248.3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Screenshot_2021-02-10-22-53-33-32.jpg
Buda benim kullanımım, karanlık mod, genelde video kullanımı, ayrıca sürekli aktif olarak Avast kurulu..

ademsahin

Taze Üye
Üye
Cihaz
Xiaomi
Bende Redmi Note 9 Pro var bu cihazın şarjı cidden bu kadar kötü mü ya bende Reno 4 serisi ile takasa girmeyi düşünüyordum sizce değiştirmek mantıklı mı? Özel bir sebebi yok yıllardır Xiaomi kullanıyorum sıkıldım. Oyun oynamam şarjı üzmesin takılıp donmasın kamerası da çok aşırı iyi olmasın beni lazım olduğunda üzmesin yeter. Ama aktif kullanırım BT, GPS sürekli açık , wifi, 4g hepsi açık uygulamaların bildirimleri vs açık şarj beni üzer mi?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bende Redmi Note 9 Pro var bu cihazın şarjı cidden bu kadar kötü mü ya bende Reno 4 serisi ile takasa girmeyi düşünüyordum sizce değiştirmek mantıklı mı? Özel bir sebebi yok yıllardır Xiaomi kullanıyorum sıkıldım. Oyun oynamam şarjı üzmesin takılıp donmasın kamerası da çok aşırı iyi olmasın beni lazım olduğunda üzmesin yeter. Ama aktif kullanırım BT, GPS sürekli açık , wifi, 4g hepsi açık uygulamaların bildirimleri vs açık şarj beni üzer mi?
Güncelleme sonrası şarj sorunu olduğu doğrudur reno4lite modeli için iyileştirmeler yapılacaktır lakin sonrası ne olur bilinmez, karar sizin tabiki.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Peki iki cihazı baz alırsak sizce mantıklı mı yani bana Note 9 Pro'yu aratır mı ?
Onun için net bişey söylemek mümkün değil tamamen tercih meselesi,birinde olan özellik diğerinde olmaz yada size uymaz bu tamamen sizin alışkanlıklarınız ve kullanım tarzlarınızla alakalı.
Bu iki cihazı karşılaştırma yapınız bazı sitelerde karar vermeniz daha doğru olacaktır.

batus

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite