Yardım HARD RESET C.30 sürümü ekran süreleri

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
OPPO RENO4 LİTE kullanicisiyim telefona HARD RESET attım üstelik C.30 sürümü yüklü %100 den , %1 e kadar tek seferde aldığım ekran süreleri mükemmel şimdi ekran fotoğrafı atiyorum reno4 LİTE kullanıcılari benim gibi ekran fotoğrafı paylaşırlarsa herkes aradaki farkı görür fotoğraflara bakarak.
Yalnız şuna dikkat edin 1 gün içinde 1 den fazla şarj edip o süreleri alıp atmayın gün içinde bir kere %100 doldurun %1 e geldiğinde ekran fotolarını paylaşsın herkes
12 saat ekran süresi aldım tek şarjda

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-25-22-24-56-41_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    Screenshot_2021-08-25-22-24-56-41_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    197.9 KB · Görüntüleme: 81

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhaba

Siz telefonunuzu %20 seviyesinin altına inmeden şarja taktıysanız ve %100 olduktan sonra şarj tamamlandı bildirimini almadan telefonu şarj aletinden çıkardıysanız ekran süresini sıfırlamaz.
Kardeşim oppoyla ilgili A'dan Z' ye kadar çoğu şeyi iyi biliyorum şarja %1 de de taktım şarj uyarısı verincede denedim %15 , %20 de de denedim ekran süresi ancak şöyle sıfırlanıyor telefonu şarja takıyorum tel %100 oluyor çekmiyorum otomatik şarj kendi kendini durdurmasını bekliyorum öyle çekiyorum sonra ayarladan pile giriyorum pil menüsü acikken şarjı takip çıkarıyorum geri hemen ekran süreleri böyle sıfırlanıyor çünkü C.30 sürümünde hata var belli ki üstelik telefona HARD RESET attım mükemmel ekran süreleri alıyorum hem hard resetten dolayı hemde C.30. guncellemesiyle pilin biraz daha uzun gitmesi için fayda var güncellemede ekran süresi sıfırlanmadigi için yakında Yeni sürüm C.31 gelebilir.
Uğursuz bir sayı hepimizin telefonunu çökertir gelecek olan yeni güncelleme :) :) :)

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
C29 ve c30 güncellemelerinden sonra ekran süreleri doğru çalışmıyor ki..
Oppo Reno 4 Lite için pil sorununu çözemeyince ekran kullanım süre ayarlarını bozdu, bu sayede insanlar gerçekte olmayan değerler görüyorlar..
Bunun için ekran süre kullanımını ancak eski kullanım alışkanlığına belirleyebilirsin o da kesin sonuç vermez..
Aşağı da benim yaklaşık 8 saat önce yaptığım tam dolum sonrası ekran kullanımı, yersen :)

Ekli dosyayı görüntüle 3615
Valla kardeş kim yer kim yemez bilemem benim attığım foto tek sarjlik senin givi sifirlanmadan atmadım telefona reset atınca telefonda şarj yicek bişi kalmiyor zaten üstüne birde C.30 pil düzeltmeleri tek seferlik gece 3 de sarjtan çektim eversi gün geceye kadar hiç takmadım şarja bu süreyi aldım alirimda oppoyu avucumun içi gibi biliyorum.cok şükür

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Kardeşim oppoyla ilgili A'dan Z' ye kadar çoğu şeyi iyi biliyorum şarja %1 de de taktım şarj uyarısı verincede denedim %15 , %20 de de denedim ekran süresi ancak şöyle sıfırlanıyor telefonu şarja takıyorum tel %100 oluyor çekmiyorum otomatik şarj kendi kendini durdurmasını bekliyorum öyle çekiyorum sonra ayarladan pile giriyorum pil menüsü acikken şarjı takip çıkarıyorum geri hemen ekran süreleri böyle sıfırlanıyor çünkü C.30 sürümünde hata var belli ki üstelik telefona HARD RESET attım mükemmel ekran süreleri alıyorum hem hard resetten dolayı hemde C.30. guncellemesiyle pilin biraz daha uzun gitmesi için fayda var güncellemede ekran süresi sıfırlanmadigi için yakında Yeni sürüm C.31 gelebilir.
Uğursuz bir sayı hepimizin telefonunu çökertir gelecek olan yeni güncelleme :) :) :)
Yazdıklarımı dikkatli okursanız aynı şeyi söylediğimizin farkına varırsınız. Ama sizin bulduğunuz yöntem bu sorunun çözümü değil. Ayrıca herkesin kullanımına göre piller hızlı ya da yavaş eskiyebilir. Kimisi oyun oynar pilin ömrünü hızlı azaltır, kimisi normal kullanır pilin ömrü daha uzun olur. Bu sebepten dolayı ekran süreleri her kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterebilir.
Sonuç olarak bu sorunun ortadan kalkması için iyileştirme güncellemesini beklemek gerekecek.

Upvote 0

benj61

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Dostum uygulama pil kullanımını da ek olarak paylaşaydın bu konu çok daha açıklayıcı olurdu. Ve ben opponun güncellemelerle bişey düzeltebilileceğini sanmıyorum. Bu yüzden android 10 a düşürme yapacağım inşallah olur. Telefonun ilk hali bambaşkaydı be

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Dostum uygulama pil kullanımını da ek olarak paylaşaydın bu konu çok daha açıklayıcı olurdu. Ve ben opponun güncellemelerle bişey düzeltebilileceğini sanmıyorum. Bu yüzden android 10 a düşürme yapacağım inşallah olur. Telefonun ilk hali bambaşkaydı be
Oppo telefonlarda alt sürüme geçiş yapamıyorsunuz maalesef.

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Yazdıklarımı dikkatli okursanız aynı şeyi söylediğimizin farkına varırsınız. Ama sizin bulduğunuz yöntem bu sorunun çözümü değil. Ayrıca herkesin kullanımına göre piller hızlı ya da yavaş eskiyebilir. Kimisi oyun oynar pilin ömrünü hızlı azaltır, kimisi normal kullanır pilin ömrü daha uzun olur. Bu sebepten dolayı ekran süreleri her kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterebilir.
Sonuç olarak bu sorunun ortadan kalkması için iyileştirme güncellemesini beklemek gerekecek.
Kardeşim bendeki oyunların fotoğrafını atsam sasirirsin belki 8 10 tane oyun var oynuyorum da devamlı üstelik hadi oyun oynamıyorum diyelim akşama kadar cebimde telefon diyelim ekran açık kalma süresi en fazla 1 saat 2 saat olur en kötü ihtimal ama ekran açık kalma süresini de 12 saat alıyorum mesela şuan şarjım %40 da daha aldığım ekran süresi 10 saat fotoğrafa bak demek istediğimi anlarsın inan atacağım foto bugün hiç şarja takılmadi sadece tek sarjlik foto gostericem sabah şarjdan %100 de bir çektim üstelik ekran süreleri şarj 100 Ken cektigimde ekran süreleri sıfırlanmışti

Upvote 0

benj61

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Kardeşim bendeki oyunların fotoğrafını atsam sasirirsin belki 8 10 tane oyun var oynuyorum da devamlı üstelik hadi oyun oynamıyorum diyelim akşama kadar cebimde telefon diyelim ekran açık kalma süresi en fazla 1 saat 2 saat olur en kötü ihtimal ama ekran açık kalma süresini de 12 saat alıyorum mesela şuan şarjım %40 da daha aldığım ekran süresi 10 saat fotoğrafa bak demek istediğimi anlarsın inan atacağım foto bugün hiç şarja takılmadi sadece tek sarjlik foto gostericem sabah şarjdan %100 de bir çektim üstelik ekran süreleri şarj 100 Ken cektigimde ekran süreleri sıfırlanmışti
Peki ısınma sorunu da çözüldü mü cihazınızda

Upvote 0