Yardım HARD RESET C.30 sürümü ekran süreleri

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
OPPO RENO4 LİTE kullanicisiyim telefona HARD RESET attım üstelik C.30 sürümü yüklü %100 den , %1 e kadar tek seferde aldığım ekran süreleri mükemmel şimdi ekran fotoğrafı atiyorum reno4 LİTE kullanıcılari benim gibi ekran fotoğrafı paylaşırlarsa herkes aradaki farkı görür fotoğraflara bakarak.
Yalnız şuna dikkat edin 1 gün içinde 1 den fazla şarj edip o süreleri alıp atmayın gün içinde bir kere %100 doldurun %1 e geldiğinde ekran fotolarını paylaşsın herkes
12 saat ekran süresi aldım tek şarjda

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-25-22-24-56-41_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    Screenshot_2021-08-25-22-24-56-41_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    197.9 KB · Görüntüleme: 77

Frdsmsk_

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
OPPO RENO4 LİTE kullanicisiyim telefona HARD RESET attım üstelik C.30 sürümü yüklü %100 den , %1 e kadar tek seferde aldığım ekran süreleri mükemmel şimdi ekran fotoğrafı atiyorum reno4 LİTE kullanıcılari benim gibi ekran fotoğrafı paylaşırlarsa herkes aradaki farkı görür fotoğraflara bakarak.
Yalnız şuna dikkat edin 1 gün içinde 1 den fazla şarj edip o süreleri alıp atmayın gün içinde bir kere %100 doldurun %1 e geldiğinde ekran fotolarını paylaşsın herkes
12 saat ekran süresi aldım tek şarjda
Hiç ihtimal vermiyorum bu kadar uzun süre alınacağına maksimum 7 8 saat olur onuda YouTube vs kullanırsak cihazı yormayacak uygulamalar yani. Aksi halde dream league soccer i oynadı yeğenim sabah %100 yapıp verdim eline telefonu cihaz 5.5 saat ekran süresi yazıyordu %13 şarjı kalmıştı. Yalnız c.30 u kurmamıştım henüz şimdi yüklüyorum bakalım birşey farkedecek mi

Upvote 0

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
C29 ve c30 güncellemelerinden sonra ekran süreleri doğru çalışmıyor ki..
Oppo Reno 4 Lite için pil sorununu çözemeyince ekran kullanım süre ayarlarını bozdu, bu sayede insanlar gerçekte olmayan değerler görüyorlar..
Bunun için ekran süre kullanımını ancak eski kullanım alışkanlığına belirleyebilirsin o da kesin sonuç vermez..
Aşağı da benim yaklaşık 8 saat önce yaptığım tam dolum sonrası ekran kullanımı, yersen :)

Screenshot_2021-08-26-18-41-25-04_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Oppo Reno 4 Lite için pil sorununu çözemeyince ekran kullanım süre ayarlarını bozdu, bu sayede insanlar gerçekte olmayan değerler görüyorlar..
Bunun için ekran süre kullanımını ancak eski kullanım alışkanlığına belirleyebilirsin o da kesin sonuç vermez..
Aşağı da benim yaklaşık 8 saat önce yaptığım tam dolum sonrası ekran kullanımı, yersen :)

Ekli dosyayı görüntüle 3615
Merhaba

Siz telefonunuzu %20 seviyesinin altına inmeden şarja taktıysanız ve %100 olduktan sonra şarj tamamlandı bildirimini almadan telefonu şarj aletinden çıkardıysanız ekran süresini sıfırlamaz.

Upvote 0

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
%20 seviyesinin hiç bir bilimsel açıklaması yok, 20 yıl önceki teknolojide geçerli olabilir, Nikel kadmiyum bataryalarda pil bitmeden şarj etmen batarya ömrünü kısaltırdı.. Ama lityum iyon pillerle bu sorun aşıldı.. İşim gereği günde bir kez şarj ediyorum o da tahminen yüzde 5 seviyelerindeyken oluyor.. Bazen 2,5 saat (tamamen şarj olduktan sonra) bazen de sabaha kadar yaklaşık 8 saat şarjda bırakıyorum (güncellemelerden sonra uyarlamalı gece şarjı artık çalışmıyor).. Telefonum şarjda değilken bile "şarj oluyor" uyarısı verebiliyor, 8 aydır kullandığım telefonun şarj alışkanlıklarını elbette biliyorum.. c29 ve c30 güncellemeleriyle bu sorunlar başladı ve sadece bende değil forumda R4 Lite kullanıcılarının çoğunda bu sorun var, son 15 günde bu sorunun paylaşıldığı birçok konu mevcut..
Siz iyi niyetle bir kaç konuda aynı şeyi söylediniz, onlarca kişi de dediğinizi denedi ama bu sorun kullanıcı (şarj etme) hatası değil yazılım sorunu..

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
%20 seviyesinin hiç bir bilimsel açıklaması yok, 20 yıl önceki teknolojide geçerli olabilir, Nikel kadmiyum bataryalarda pil bitmeden şarj etmen batarya ömrünü kısaltırdı.. Ama lityum iyon pillerle bu sorun aşıldı.. İşim gereği günde bir kez şarj ediyorum o da tahminen yüzde 5 seviyelerindeyken oluyor.. Bazen 2,5 saat (tamamen şarj olduktan sonra) bazen de sabaha kadar yaklaşık 8 saat şarjda bırakıyorum (güncellemelerden sonra uyarlamalı gece şarjı artık çalışmıyor).. Telefonum şarjda değilken bile "şarj oluyor" uyarısı verebiliyor, 8 aydır kullandığım telefonun şarj alışkanlıklarını elbette biliyorum.. c29 ve c30 güncellemeleriyle bu sorunlar başladı ve sadece bende değil forumda R4 Lite kullanıcılarının çoğunda bu sorun var, son 15 günde bu sorunun paylaşıldığı birçok konu mevcut..
Siz iyi niyetle bir kaç konuda aynı şeyi söylediniz, onlarca kişi de dediğinizi denedi ama bu sorun kullanıcı (şarj etme) hatası değil yazılım sorunu..
%20 seviyesini bilimsel açıklamalara dayanarak söylememiştim. Oppo yazılımsal olarak telefonu şarja takın uyarısı vermediği sürece ekran süresini sıfırlamıyor.
Sizin de dediğiniz gibi C.29/30 güncellemeleriyle de bu sorun ortaya çıkmıştır. Güncelleme sonrası sorunlar için genelde yapılacak bir şey yoktur. Yine güncelleme ile sorun düzeltilecektir.

Upvote 0

rainboy

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Sana katılıyorum doğru söylüyorsun c29 ve c30 güncellemesi ile bu sorunlar başladı ve daha farklı sorunlarıda var pil ile alakalı

Upvote 0

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ben artık Oppodan düzeltme güncellemesi beklemiyorum, her güncellemede bir umutla bazı eksiklikler giderilecek diye beklerken daha büyük sorunlar çıktı, benim artık umudum yok, alıştık zaten, elimizdekini de almasınlar razıyım :)

Upvote 0

rainboy

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ben artık Oppodan düzeltme güncellemesi beklemiyorum, her güncellemede bir umutla bazı eksiklikler giderilecek diye beklerken daha büyük sorunlar çıktı, benim artık umudum yok, alıştık zaten, elimizdekini de almasınlar razıyım :)
elimizdekileri almazlar yeni bir firma öyle birşey yapmazlar bunlar anladığım kadarı ile birini düzeltirken diğerini bozuyorlar bir yol yordam bulamadılar bir kaç seride daha sorun var yani anlıyacağın beceremiyorlar düzeltmeyi bir umut bende bekliyorum ama bakalım çalışan özeliklerini bozuyorlar yavaşlatma yada başka bir seriye yönlendirme değil bu bildiğin beceriksizlik...

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite

Ekli dosyayı görüntüle 3615
Eğer C.30 sürümünü kullanıyorsan ekran süreleri sıkıntısı çözüldü nasıl çözüldü hemen aydınlatıyim seni telefonu şarja takınca %100 olunca şarjdan çekme otomatik şarjın kendisini durdurmasını bekle kendini durdurunca 100 olunca şarjı çek sonra ayarlardan pile gir ayarlardan pile girince
Hiç ihtimal vermiyorum bu kadar uzun süre alınacağına maksimum 7 8 saat olur onuda YouTube vs kullanırsak cihazı yormayacak uygulamalar yani. Aksi halde dream league soccer i oynadı yeğenim sabah %100 yapıp verdim eline telefonu cihaz 5.5 saat ekran süresi yazıyordu %13 şarjı kalmıştı. Yalnız c.30 u kurmamıştım henüz şimdi yüklüyorum bakalım birşey farkedecek mi
Kardeşim ben sana kanitlamisim tek seferlik şarjda aldığım ekran süresi bu işim.gucum millete yalan foto neden atıyım aldığım ekran süresi bu attım ki millet görsün demek ki reno 4 LİTE den böyle ekran süresi alabiliyoruz desinler Allah şahidim gece 3 de şarjdan bi çıkardım %1 olana kadar bu süreyi aldım 12 saat ekran açık kalma süresi belki şarja takmasam 12 buçuk saati bulacaktı çünkü
Kardeşim hiç ihtimal vermiyorum diyorsun ben sana yalan mı söylüyorum aha fotoğraflı kanıt başkaları gibi günde 2 kez şarja takıp Erkan süresi sıfırlanmadan foto atmıyorum dün gece 3 de şarjı çıkardım dahada %1 olana kadar hiç takmadım aldığım ekran süresi ortada üstelik kapanmasına 8 dakika daha vardı şarja takmasaydim 12 buçuk saati görür zorarlardim

Upvote 0