İkinci El Satış Konuları Kuralları

Durum
Kilitli konu. Bu konu yeni mesajlara kapatılmıştır.

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Bu kurallara uymayan konular kilitlenecektir!

1-
Alacağınız ürünü gözlerinizle görmeden, elinize almadan veya test etmeden kesinlikle almayın.
2- Forum üzerinden herhangi bir satış yapılmayacaktır. Sadece sizleri alıcı ve satıcı birleştirmek için açılan bir bölümdür.
3- Satış konunuzda hangi şehir, semt olduğunu ve sizinle iletişim kurabileceği kanalları mutlaka belirtiniz.
4- Alım-Satım yaparken mutlaka karşılıklı olarak aldım-sattım diye TC Kimlik no, isim bulunan belgeler imzalayınız ve her iki belgenin de fotokopisi iki tarafta da bulunmalı. Alıcı Satın aldım belgesinin orjinalini, satıcı sattım belgesinin orjinalini almalıdır.
5- Dolandırıcılık gibi olaylarda forum mesuliyet kabul etmez. Bu forum üzerinden satış yapmıyoruz.
Bu tip durumlarda kanıtlarınız ile birlikte avukatınız aracılığıyla hukuk@oppoturkiye.org adresine kişinin IP Adresi gibi hukuksal mecralara iletilmesi gereken verilerin paylaşılması için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvuru sonucu kişinin IP Adresi mağdur kişi dahil olmak üzere, mahkeme harici herhangi bir 3. şahısla paylaşılmayacak ve sadece ilgili mahkemeye iletilecektir. Başvuru postanızın başlığında mutlaka bu konu hakkında olduğunu belirtin.
6- Başka bir adrese link vermek, başka bir ilan adresine yönlendirmek yasaktır.
7- Reklam yapmak kesinlikle yasaktır.

Satış konusu örneği şöyle olmalıdır:
KONU BAŞLIĞI:

"Telefon modeli" satılıktır
KONU İÇERİĞİ:
Alındığı tarih: (Gün/Ay/Yıl)
Faturası: Var/Yok
Satış sebebi: dürüstçe belirtiniz
Sorunları: varsa dürüstçe belirtiniz
Satış fiyatı:
Pazarlık var mı:
Satışın yapılacağı adres:

Konu başlığında "çok ucuz, kaçırma" vb. ifadeler içeren, sadece büyük harfli konu başlıkları ve sadece büyük harf ile yazılmış içerikli konular kilitlenir.

Durum
Kilitli konu. Bu konu yeni mesajlara kapatılmıştır.