Kamera odaklanma ve bulaniklik

Egemen

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5s
Merhaba henüz yeni kullaniciyim. Bir sey dikkatimi cekti.sorun mu bilmiyorum. Kamera ile cekmeden önce cok net ancak foto cektigim an o netlik yok daha flu keskinligi gitmis foto elde ediyorum. Simdiden tesekkur ederim

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Aşırı bir şey değilse veya efekt vs. kullanmıyorsanız(portre modu gibi) yazılımsal düzeltme yapmaya çalıştığı için cihaz normal olabilir. Ancak fazla ise durum başka bir durum vardır

Upvote 0

Egemen

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5s
Aşırı bir şey değilse veya efekt vs. kullanmıyorsanız(portre modu gibi) yazılımsal düzeltme yapmaya çalıştığı için cihaz normal olabilir. Ancak fazla ise durum başka bir durum vardır
Cevap için teşekkür ederim. Sadece anlayamadığım pozlama anında son derece birebir-keskin olan görüntü,çekim yaptıktan sonra neden keskinlik kayboluyor flulaşıyor. Belki biraz kumlanma gibi. Onu idrak edememiştim acaba düzeltilebilecek birsey mi yoksa özellikleri açısından normal birşey mi diye..

Upvote 0

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Cevap için teşekkür ederim. Sadece anlayamadığım pozlama anında son derece birebir-keskin olan görüntü,çekim yaptıktan sonra neden keskinlik kayboluyor flulaşıyor. Belki biraz kumlanma gibi. Onu idrak edememiştim acaba düzeltilebilecek birsey mi yoksa özellikleri açısından normal birşey mi diye..

Telefon modelinizi, fotoğraf çektiğiniz andaki kamera ayarlarınızı, çektikten sonra fotoğraf detayındaki değerleri ve çektiğiniz fotoğrafı paylaşır mısınız?

Upvote 0