Kitap önerileri

kaanmtlr

Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
1984 kitabını pek beğenmemiştim, daha geçen gün okuyordum fakat sonunu sanırım getiremeyeceğim :( aynı yazarın hayvan çiftliğini okudum o daha güzel geldi bana
doğu ekspresinde cinayeti sipariş ettim geçen hafta, merakla bekliyorum o kitabı :)
Doğu Ekspresinde Cinayet'i filmini izlemeden önce okumuştum gerçekten bir baş yapıt :) Sonu beni çok şaşırtmıştı doğrusu, Agatha Christie'nin kitapları Gizem ve Suç kitaplarında benim için başı çekiyor üstüne tanımam :)

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Felsefe disiplinine başlangıç yapacak olan arkadaşlara:
  • Nigel Warburton - Felsefenin Kısa Tarihi: Esprili bir dile sahip olan bu kitap, olaylara ve kişilere eğlenceli bir bakış açısıyla yorum katıyor. Okurken hem eğlenmek hem de genel kültür kazanmak isteyenlere öneriyorum.
  • Bertrand Russell - Batı Felsefesi Tarihi 3 Cilt: 1900'lü yıllara kadar olan tüm felsefe tartışmalarını ve konjonktürü öğrenmek açısından başvurulabilecek yegâne kitap, mutlaka okumalısınız.
  • Frederick Copleston - Copleston Felsefe Tarihi 9 Cilt: Üniversitelerde felsefe bölümünü okuyan her öğrencinin elinde mutlaka bulunan kitaplardır. Ben de felsefe dersimi aldığımda danışman hocamın tavsiyesiyle almıştım. Yeni basımı bulunmayabiliyor, sahaflardan araştırıp-almanızı öneriyorum.