Yardım Klasör gizleme

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar Reno 2z kullanıcısıyım kendi galeri uygulamasına girdiğinizde fotoğrafları tek tek özel olarak işaretleyebiliyoruz ama ben klasör olarak bir gizlemek istiyorum bunu ayrı bir yazılım kullanmadan veya klasör isminin başına "." koyarak gizlemenin dışında yapmanın yolu var mı?

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
dediğinizi pek anlayamadım komple bir klasörü mü özele taşımak istiyorsunuz yoksa özel alanda olan fotoğrafları mı klasör olarak ayırmak istiyorsunuz?

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Komple bir klasörü özele taşımak istiyorum

özel fotoğraflara gidin. sağ taraftaki + işaretine basın orada sol tarafta bi imleç çıkıyor fotoğraflar diye mesela. oraya tıklayın mesela kameraya tıkladıktan sonra bu imleç de yazanlar değişiyor. örnek veriyorum kameraya tıkladıktan sonra son 30 gün yazısı geliyor bir daha o imlece bastıktan sonra son 30 gün yazısının altında instagram whatsapp benim önceden klasör olarak oluşturduğum albüm çıktı mesela. umarım anlatabilmişimdir. demek istediğim o + işaretine tıkladıktan sonra sol tarafta fotoğraflar yazısına tıklayın alttaki yazılar değişiyor böylelikle istediğin klasörü bulabilirsiniz

Upvote 0

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
özel fotoğraflara gidin. sağ taraftaki + işaretine basın orada sol tarafta bi imleç çıkıyor fotoğraflar diye mesela. oraya tıklayın mesela kameraya tıkladıktan sonra bu imleç de yazanlar değişiyor. örnek veriyorum kameraya tıkladıktan sonra son 30 gün yazısı geliyor bir daha o imlece bastıktan sonra son 30 gün yazısının altında instagram whatsapp benim önceden klasör olarak oluşturduğum albüm çıktı mesela. umarım anlatabilmişimdir. demek istediğim o + işaretine tıkladıktan sonra sol tarafta fotoğraflar yazısına tıklayın alttaki yazılar değişiyor böylelikle istediğin klasörü bulabilirsiniz
Klasörü bulmakta sıkıntı yok zaten istediğim şey o özel kasa içinde "x" klasörü "y" klasörü şeklinde listelenmesi sizin dediğiniz yöntem sadece klasör seçmeye yarıyor

Upvote 0

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
ben yanlış anlamışım sanırım demek istediğinizi. acaba telefonu bilgisayara bağlayarak bu işlem yapılır mı? denemek lazım.
Konuda belirttiğim gibi eğer bu yöntem yoksa dosya yöneticiye girip klasör ismini değiştire basıp başına "." Yani nokta koyarsanız klasör gizlenir

Upvote 0

İsasahin19

Taze Üye
Üye
Cihaz
A73
Merhaba arkadaşlar oppo A73 TLF aldım yeni birkaç aylık ama çocuktan YouTube uygulamasını nasıl gizliyecegim Samsung karda gizleme vardı kendi menüsünden oppo da varmı arkadaşlar uygulama kikitleyici ye gerek kalmadan gizleme varmiydi burada sağolun çok yardımcı oluyorsunuz herkese .sizin yardımlarınıza bunoppo yu kolay kullanmaya başladım sağolun .uygulama gizleme varmiydi nasıl gizliyecegim

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Uygulama kilitleyici haricinde gizleme yöntemi yok maalesef.

Şunu deneyebilirsiniz

Ayarlar>gizlilik>uygulama kilidi>ana ekranda gizle aktif ediniz

Son düzenleme:
Upvote 0

evolution55

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
ben de benzer bir şey sorayım. 'keep notları'nda her hangi bir belgeye şifre koyamıyor muyuz? iphone ve hatırladığım kadarıyla xiaomi telefonlarımda yapmıştım. oppo reno 4'te bulamadım.

Upvote 0