Kullandığınız telefondan memnun musunuz?

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Hocam iPhone 12 alsanız şimdi siz o telefonu en az 10 yıl hatta 15 yıl kullanırsınız. Tabii kullanıcı kaynaklı sorunlar oluşmazsa. Android bir telefon alsanız değil 10, 5 yılı bile çıkaramayan Android telefonlar tanıyorum. iPhone evet pahalı ama kendine güvenen ve güvenmesinde haklı olan bir şirket bence. iPhone pahalı olmasını ben şöyle karşılıyorum: Şimdi bu telefona bu kadar para vericem ama 5-10 yıl sonra bu telefon hâlâ kullanılır. Android alsam 5 yıl sonra yenisi gerekir. Android 'lere vereceğim parayı toplasam belki de geçer bu fiyatı ve de 5 yıl sonra telefon bozulsa o zaman Android telefonlar bile pahalancak. Aynı telefonu belki de daha fazla paraya alacağım.
Ayrıca sizin 13 yılda o kadar model değiştirmenizin sebebi nedir? Öğrenebilir miyim? iPhone telefonlar kötüsü bile 5 yıl kullanılır satışa çıktıktan sonra.
Hocam batarya anlamında berbat telefonlar üretiyor. iPhone kullanan birisi en fazla 5 yıl o telefonu kullanabilir. Yeni cihazlar çıktığı zaman eski ürünleri otomatik olarak yavaşlatıp yeni cihaz almaya yönlendiriyorlar

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Hocam batarya anlamında berbat telefonlar üretiyor. iPhone kullanan birisi en fazla 5 yıl o telefonu kullanabilir. Yeni cihazlar çıktığı zaman eski ürünleri otomatik olarak yavaşlatıp yeni cihaz almaya yönlendiriyorlar
Doğrudur. Örneğin iPhone 6s hâlâ iOS 14 alıyor bu da tabii ki sistemin yavaşlamasına, şarjın hızlı tüketilmesine sebep oluyor. iPhone 6s de bulunan ram belli işlemci belli şarj kapasitesi belli sen niye o telefona iOS 14 veriyorsun ki. Güncelleme yapanlar telefondan soğumuşlardır. Herkes bir hevesle güncelliyor. Ama pişman oluyorlardır buna eminim.

erengul04

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
13 seneyi aşkındır iPhone cihazları kullanırdım fakat gerçekten artık canıma tak etmişti ve marka değiştirmenin zamanı geldiğini hissedebiliyordum. Siz şuan Oppo'nun hangi modellini kullanıyorsunuz, memnun musunuz?
Oppo dan önce de İphone vardı ve fazlasıyla memnundum. Hayatım boyunca en iyisi olarak kalacak. 3 yıla yakın kullandım sonra yüksekten düştü ekranı paramparça oldu. Sonra Oppo A5 2020 aldım vodafone dan performans konusunda 7/10 puanım. Gayet kullanışlı memnunum.