Laptop (Dizüstü PC) Önerisi

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
İşlemcide(Ryzen serisi için konuşuyorum) öyle bir sorun yok. Bu sorunu aşalı yıllar oluyor AMD. Sadece ekran kartlarında ısınma problemi var.
amd a10 işlemcili hp pavilion 15 laptopum vardı unturned oynarken ısınıp kapanıyordu kaliteli bir soğutucu kullanmama rağmen

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
amd a10 işlemcili hp pavilion 15 laptopum vardı unturned oynarken ısınıp kapanıyordu kaliteli bir soğutucu kullanmama rağmen
Ryzen serisinden bahsediyorum demiştim, dikkat edersen :)

+ Bugün 4.nesil i7 işlemcili laptopum bile ısınıp kapanıyordu, nesiller geçtikçe bu böyle olmaya devam edicek.

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Bende Ryzen serisinde ısınmanın kesinlikle kalktığını düşünüyorum. Şuanda Ryzen tercih edilebilir fiyat performans açısından da gerçekten iyi iş çıkarıyor eskiden gerçekten cayır cayır ısınıyordu hele Desktopta FX serisi buna örnektir. Şuan İntel i5 9600k işlemcim var yeni bir sistem toplayacak olursam Ryzen'a yönelmeyi düşünmüyorum değil. :)

• Beğen
Tepkiler: asK

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Bende Ryzen serisinde ısınmanın kesinlikle kalktığını düşünüyorum. Şuanda Ryzen tercih edilebilir fiyat performans açısından da gerçekten iyi iş çıkarıyor eskiden gerçekten cayır cayır ısınıyordu hele Desktopta FX serisi buna örnektir. Şuan İntel i5 9600k işlemcim var yeni bir sistem toplayacak olursam Ryzen'a yönelmeyi düşünmüyorum değil. :)
İşlemcide şiddetle Ryzen 3xxx serilerini tavsiye ederim. Başka hiçbir işlemci tavsiye etmiyorum. Ryzen 5 2600 ile Ryzen 9 3950X arasında tüm işlemcileri çok iyi.

Kendim de tecrübe ederek konuşuyorum bunları. AMD ekran kartında ısınma sorunu çok var, işlemcide hiç yok.