Mail sorunu

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Merhabalar herkese gmail düzgün çalışmıyor uygulamaya girmeden bildirim düşmüyor bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim

zooom

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Bende her iki e postada sorun var sizdeki gibi Gmail telefonu kullanmak için elime aldığımda bazen geliyor başlarda böyle bir sorun yoktu yeni oldu bildirim ayarlarını karıştırırken düzeldi gibi ama yinede stabil değil diğer e posta ya teli yeniden başlatınca yada postayı açtığımda geliyor onu çözemedim bundan önce note5 kullanıyordum.ondada aynı sorunu yaşamıştım Gmail de; Gmail in ayarlarından bildirim ayarlarını yeniden yapilandirarak düzelttim telefon bildirimiyle karıştırmayın.umarim başka çözen arkadaş çıkar herkes yasiyormu tabi oda var ben bu kadar yapabildim kolay gelsin.

Upvote 0

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Telefon bildirimleri ile ilgili değil, gmail bildirim ayarları ile ilgili sorununuz. Gmail'in bir önceki güncellemesi ile bildirim varsayılalarını değiştirdi.

İlk olarak gmail'i açın sol üstteki üç çizgiye basıp soldan açılan menüde alttan ayarlara girin.
Hesabınızın (xxxxx@gmail.com) ayarlarına gidin. Bildirim ayarlarına tıklayıp tümü yapın. Geri gelip Gelen kutusi bildirimlerine tıklayın ileti senkronizasyonunu açın etiket bildirimleri ile her iletiyi bildir kutucuklarını da tikleyin. Örnek görselleri ekte paylaştım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-16-15-32-57-68.jpg
    Screenshot_2020-10-16-15-32-57-68.jpg
    114.5 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2020-10-16-15-33-07-14.jpg
    Screenshot_2020-10-16-15-33-07-14.jpg
    92.5 KB · Görüntüleme: 28
Upvote 0

SecondLiFE

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
kişisel mailim denildiği gibi " tümü " seçili ama dediğiniz gibi otomatik düşmüyor.

exchange de ise anlık düşüyor ve ekte ki kısım kişisel mail de yok.

IMG_20201017_232718.jpg

Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Ben bu sorunun şu sebepten olduğunu düşünüyorum: ColorOS tabanlı işletim sistemlerinde 'Akıllı Güç Tüketimi Koruması' yüzünden 'Gmail' uygulamasını uzun süre kullanmadığımız zaman arka planda otomatik olarak bekleme moduna aldığını düşünüyorum. Kendim özellikle 'Gmail' uygulamasını açtım ve sayfayı yeniledikten sonra uygulamayı kapattım. İlk 1 saat bildirimler stabil bir şekilde gelmeye başladı, ama üzerinden biraz daha zaman geçtiğinde bildirimlerin gelmediğini gördüm. Bu olay 'Güç Tasarrufu Modu' açık iken de geçerli. Dediğim özellikleri kapatıp deneyebilirseniz olayı kesinleştirmiş oluruz.

Upvote 0

SecondLiFE

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben bu sorunun şu sebepten olduğunu düşünüyorum: ColorOS tabanlı işletim sistemlerinde 'Akıllı Güç Tüketimi Koruması' yüzünden 'Gmail' uygulamasını uzun süre kullanmadığımız zaman arka planda otomatik olarak bekleme moduna aldığını düşünüyorum. Kendim özellikle 'Gmail' uygulamasını açtım ve sayfayı yeniledikten sonra uygulamayı kapattım. İlk 1 saat bildirimler stabil bir şekilde gelmeye başladı, ama üzerinden biraz daha zaman geçtiğinde bildirimlerin gelmediğini gördüm. Bu olay 'Güç Tasarrufu Modu' açık iken de geçerli. Dediğim özellikleri kapatıp deneyebilirseniz olayı kesinleştirmiş oluruz.
valla hiç bir tasarruf modu açık değil ekran parlaklığı dahil. ama yok şahsi mailim de düşmüyor

Upvote 0