Martı scooterlara ceza kesilmeye başlandı

Durum
Kilitli konu. Bu konu yeni mesajlara kapatılmıştır.

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Türkiye tüm dünyada gittikçe yaygınlaşan paylaşımlı elektrikli scooter deneyimi ile kısa bir süre önce tanıştı. İlk etapta İstanbul’da sonra Ankara’da faaliyete başlayan Martı insanlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor.​
Virüs salgını sonrasında toplu taşımayı kullanmak istemeyen insanların daha fazla ilgi göstermeye başladığı Martı’ya ceza kesilmeye başlandı. İstanbul’un bazı bölgelerinde zabıta ekiplerinin Martı scooterların fotoğraflarını çektiğini gördük.​
Martı.png
Zabıta ekipleri kaldırımları işgal ettiği için ceza kestiğini dile getirdi. Ancak Martı’dan konu hakkında resmi bir açıklama henüz gelmedi. Eğer scooterların kaldırımlardaki direklere park edilmesi yasaklanırsa, bu kullanıcılar ve marka için ciddi bir probleme neden olabilir.​
Zira, paylaşımlı scooter hizmetinin çalışma mantığı en yakın noktadan almanız ve işiniz bittiğinde bulunduğunuz bölgeye bırakmanız üzerine kurulu. Martı scooterlara ceza yazılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…​

Oppon

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Yok yani adam kucağında mı taşısın? Nereye koymalarına bekliyorlar? Bu ürün buraya gelirken devlet neye izin verip neye vermediklerini açıklaması lazım şirketlere.

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
İstanbul'a geldiği günden beridir aktif olarak kullanıyorum Martı'yı. Zaten kendi sistemi içerisinde park olayının bir mekanizması mevcut. Çokça kişinin park konusunda kaldırımda yer bırakmayacak şekilde park edip, Martı tarafından bir ceza sistemine tabi tutulduğunu da biliyorum.​

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Martıyı sık sık görüyorum kullanan çok bu ara bin bin diye de çıkmış oda çok kullanılıyor, yakında başka isim adı altında çoğalır diye düşünüyorum, insanların trafik ışık direklerine bağladıklarınıda gördüm bence trafik ışıklarına bağlanmamalı.

W

wittroc

Guest
İşgal
Madde 38- (1) Yetkili makamların açık ve yazılı izni olmaksızın meydan, cadde, sokak veya
yayaların gelip geçtiği kaldırımları işgal eden veya buralarda mal satışa arz eden kişiye, belediye
zabıta görevlileri tarafından elli Türk Lirası idarî para cezası verilir.
(2) Yetkili makamların açık ve yazılı izni olmaksızın meydan, cadde, sokak veya yayaların
gelip geçtiği kaldırımlar üzerine inşaat malzemesi yığan kişiye, belediye zabıta görevlileri
tarafından yüz Türk Lirasından beşyüz Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.
(3) Özel kanunlardaki hükümler saklıdır.

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Bu tip konuları iyi veya kötü eleştirmek serbest ancak yine önceki konularda olan şeyi hatırlatmak isterim; kötü eleştiri ve aşağılama, kötülemeyi karıştırmayın. Burası özgür platform, ancak bu tip durumlar görüyorum ki maalesef karmaşa yaratıyor. Siyaset forumda kesinlikle yasaktır. Siyasete girmese bile insanlar illaki siyasete çekebiliyor. Özgürüz, ancak kötü eleştirmekte özgürüz. Aşağılama ve kötüleme durumlarında yasal olarak siz hukukla karşı karşıya gelirsiniz. Hem sizi hem forumu korumak adına konuyu üzülerek kilitliyorum. Tekrarlanmamasını diliyorum.

Durum
Kilitli konu. Bu konu yeni mesajlara kapatılmıştır.