Çözüldü Oppo 96 Coloros 13'te bir çok özellikler görünmüyor.

ardmrn

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Arkadaşlar merhaba, coloros 13 güncellemesi geldikten sonra Tema uygulaması, Uygulama mağazası, Omoji, Shelf gibi ana ekrana güzel widgetler da gelmedi. Siz daha iyi biliyorsunuz ama acaba nedeni nedir?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Açamayacağını söylediğimizde şöyle olmazmı böyle olmazmı diye söylenir hep bırakın kendi ütopyasında uğraşsın.
Ben gayet sakinim, sadece bu arkadaşın bilmişlik taslamasına sinir oldum. Ben A74 için bootloader açmayı 3 ay denedim, denemediğim yol kalmadı, açamadım. Arkadaş açabiliyorsa açsın.

Upvote 1

Sefaaydan

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A52
Hayır şurada bi ben malım herkes haklı sanki delirmek üzereyim. Arkadaşlar ColorOS 12'de Oppo tüm telefonlarına (Find serileri hariç onlara izin var) ve ColorOS 11'de kalmış ama hala güncelleme alan cihazlara BROM Patch diye bir şey getirdi. Bu sayede siz Fastboot moduna bile giremiyorsunuz. Girdiğinizi sanıyorsunuz, ama sistem algılamıyor. Bu videodaki arkadaş cihazı hiç güncellememiş. Ve 11 ay önceymiş, BROM Patchler 8-7 ay önce falan herkese sunuldu. Ve arkadaş UMT Dongle kullanmış. Video altında söylüyor. USB kullanmamış. Ayrıca Ultimate Multi Tool kullanıyor. Özel bir program. Oppo bu açıkları kapatmayacak kadar salak bir firma değil. Buradaki herkes kendini haklı sanmaktan çıksın. Video tarihlerine hiç bakmıyorsunuz. AÇILAMIYOR KARDEŞİM BİTTİ.
Niye bu kadar atarlaniyorsun ki ben sadece açanı gördüm dedim açabileceğimi de iddia etmedim cabalamadimda zaten kendi kendine elif ile triplere girmissin komik geldi

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Niye bu kadar atarlaniyorsun ki ben sadece açanı gördüm dedim açabileceğimi de iddia etmedim cabalamadimda zaten kendi kendine elif ile triplere girmissin komik geldi
Elif diye hitap ettiğin kişi bir moderatör, önce ağzını topla. 2.olarak açan kişi 11 ay önce açmış ve cihazı hiç güncellememiş. Cihaz ColorOS 11. ColorOS 12 ve 13 için Bootloader açamazsın ben sana onu söyledim inat ettin. Ayrıca cihaz A16. Senin modelin ile aynı bile değil. Açan kişinin telefonu ile aynı olmadıktan sonra açmayı düşünmen daha komik.

Upvote 0

Sefaaydan

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A52
Elif diye hitap ettiğin kişi bir moderatör, önce ağzını topla. 2.olarak açan kişi 11 ay önce açmış ve cihazı hiç güncellememiş. Cihaz ColorOS 11. ColorOS 12 ve 13 için Bootloader açamazsın ben sana onu söyledim inat ettin. Ayrıca cihaz A16. Senin modelin ile aynı bile değil. Açan kişinin telefonu ile aynı olmadıktan sonra açmayı düşünmen daha komik.
ismi elif değilmi ben telefonun benimkiyle aynı oldugunu mu soyledim atmaya calismadigimi da belirttim neyin kafasını yaşıyorsun .d kendin atarlandin bı bootloader açamadın diye acısı kalmış sanırım :D

Upvote 0

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
ismi elif değilmi ben telefonun benimkiyle aynı oldugunu mu soyledim atmaya calismadigimi da belirttim neyin kafasını yaşıyorsun .d kendin atarlandin bı bootloader açamadın diye acısı kalmış sanırım :D
Ben insanların rütbelerine saygılı bir insanım. Senin gibi saygısız olamıyorum. Ayrıca Bootloader işini kendin sormuşsun ben de cevap verdim. Üstüne laf koyan yine sendin. "Ben atan gördüm bence atılıyor" dedin. Sana BROM Patch denilen olayı anlattım. Kalktın bana 11 ay önceki videoyu koydun + adam telefonu güncelleme iş o yüzden BROM Patch gelmemişti bile. Atarlanmakta gayet haklıyım. Bir insan bir lafı en fazla 2 kez söylendiğinde anlar. Sen inadına kendini haklı çıkartmaya çalıştın sanki biz hiç uğraşmamışız gibi. Beni dinlemeyeceksen gidip başka insanların konularına bak. Kimse bootloader açmayı başaramadı yeni modellerde. Açmaya çalışmıyorsan zaten neden birinin açtığını söyleyip beni yalanlamaya çalışıyorsun? Yok açılıyor belki ben açarım diyorsun, sonra yok benim açmak gibi bir derdim yok komiksin diyorsun. Komiklik arıyorsan Cem Yılmaz şovu bölümü burası değil.

Upvote 0

Sefaaydan

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A52
Ben insanların rütbelerine saygılı bir insanım. Senin gibi saygısız olamıyorum. Ayrıca Bootloader işini kendin sormuşsun ben de cevap verdim. Üstüne laf koyan yine sendin. "Ben atan gördüm bence atılıyor" dedin. Sana BROM Patch denilen olayı anlattım. Kalktın bana 11 ay önceki videoyu koydun + adam telefonu güncelleme iş o yüzden BROM Patch gelmemişti bile. Atarlanmakta gayet haklıyım. Bir insan bir lafı en fazla 2 kez söylendiğinde anlar. Sen inadına kendini haklı çıkartmaya çalıştın sanki biz hiç uğraşmamışız gibi. Beni dinlemeyeceksen gidip başka insanların konularına bak. Kimse bootloader açmayı başaramadı yeni modellerde. Açmaya çalışmıyorsan zaten neden birinin açtığını söyleyip beni yalanlamaya çalışıyorsun? Yok açılıyor belki ben açarım diyorsun, sonra yok benim açmak gibi bir derdim yok komiksin diyorsun. Komiklik arıyorsan Cem Yılmaz şovu bölümü burası değil.
ben açarım mi demişim :D kesin de konuşmadım sanırım yazdım

Upvote 0

ardmrn

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Değerli arkadaşlar paylaştığınız tüm bilgiler çok kıymetli, çok çok teşekkür ederim hepinize

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
ben açarım mi demişim :D kesin de konuşmadım sanırım yazdım
Evet @Sefaaydan bey konun içeri gereği @Astronotarda bey size detaylı bilgi vermiş ayrıca bende size bootloader kilidi hakkında bilgi verdim siz konuyu farklı yerlere çekerek konuyu hem dağıtıp hem sulandırma peşindesiniz size yardımcı olmaya çalışanlara alaycı konuşmaktansa teşekkür etmeyi kendinize prensip edininiz.
Ayrıca her nerde olursa olsun 2. yada 3. kişilere hitap konusunda sonlarına ek sıfat getirilir ( beyefendi, hanımefendi ) gibi isimleri olması onlara isimleri nin yanına ne denmesi gerektiği için yazılır siz laubalı konuşun diye değil bu kişisel davranış biçimidir ve saygıdandır.
Konuyu sulandırmaya gerek yok gereken cevaplar alındığını düşünüyorum sizin tarafınızdan, lütfen uslubunuza dikkat ederek konuşun uyarıyorum.
Size yardımcı olanlara da daha nazik teşekkür ederek bir nevi nezaket gösterebilşrsiniz.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Komik olay gösmek istiyorsanız yazdıklarınıza bakınız.
Trip değil sizin iddanızın ürünü olarak size cevaben yazılmışır

Upvote 0