Çözüldü Oppo Bildirim Sorunu Çözüm Yolları

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Son zamanlarda birçok telefonda olan ve sıkça karşılaştığımız Oppo Bildirim Gelmeme Sorunu veya Oppo Bildirim Almama Sorunu için bazı çözüm yolları sunacağız.

Çözüm 1: İlk olarak telefonunuzdan Ayarlar > Bildirim ve Durum Çubuğu > Bildirimleri Yönet bölümüne gelin, karşınıza çıkan ekrandan bildirimin görünmediği ya da görünmesini istediğiniz uygulamaya dokunun ve ardından en üstteki "Bildirimlere izin ver" seçeneğini açık konuma getirin. Sonrasında kilit ekranında ekranın üst kısmında görüntülenmesi seçeneklerinden istediklerinizi seçin.

Çözüm 2: Ayarlar > Pil > Güç Tasarrufu ekranından Güç Tasarrufunu kapatın. Kapatıldıktan sonra ekrana gelen Akıllı Güç Tasarrufu modunu kapalı konuma getirin, ardından alt kısımdaki Özel Güç Tüketimi Koruması'na dokunun ve arka planda çalışmasına izin vererek bildirim gelmeyen uygulamayı seçin ve Arka Planda Çalışmaya İzin Ver'i aktif hale getirin. Burada yapılan ayarlar telefonunuzun pil kullanımını arttırabilir.

Çözüm 3: Telefon Yöneticisi'ni açın, Gizlilik İzinleri seçeneğinden, Başlangıç Yöneticisi'ne girin ve yeniden başlatmanın ardından otomatik olarak açılması istenen uygulamaları yanındaki seçeneğe dokunarak aktif konuma getirin.

Çözüm 4: Uygulama İzinlerinden uygulamanın bildirim göndermesine izni olduğundan emin olun.

Maalesef hiçbir çözüm işe yaramazsa, eğer uygulama WhatsApp veya İnstagram benzeri popüler bir uygulama değilse, uygulama kaynaklı bir uyum sorunu olabilir. Telefonunuzu sıfırlayarak tekrar deneyebilirsiniz.

Telefonunuzu güvenle sıfırlamak için aşağıdaki rehberimizi okuyun!

Son düzenleme:
Çözüm
Tam yedekleme yapıyordum artık umudum kalmamıştı düzeleceğine dair o sırada aklıma odaklanma modunu kullanmamızı sağlayan dijital denge uygulamasının ayarlardan verilerini silip uygulamayı durdurma fikri geldi, bunu yaptım ve sorunum çözüldü. Şu...

ERCAN ARICI

Ordinaryus
Uzman Üye
Cihaz
Reno 2Z
oppo yu kullanmaya başladığımdan beridir anlamadığım bişi var.
Bildirim geldiğinde neden bazı uygulamalarda(whatsapp, instagram, facebook, twitter) 1-2-3 diye numara çıkarken diğer tüm uygulamalarda kırmızı nokta çıkıyor yani bunun mantığı nedir?
Ayarlarda bildirimler yazın ve aratın, buradan bildirimleri yönet bölümüne girin ve çıkan sayfadan istediğiniz uygulamaya gidin ve bildirim ayarını değiştirin

Upvote 0

muratovsky

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Cevabin icin tesekkur ederim ancak orda sayisal olanlarda secenek varken kirmizi nokta ile belirtilenler de yok.

Resimleri ekledim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-28-23-55-36-16.jpg
    Screenshot_2021-06-28-23-55-36-16.jpg
    131.9 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_2021-06-28-23-55-24-19.jpg
    Screenshot_2021-06-28-23-55-24-19.jpg
    128.4 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2021-06-28-23-55-13-34.jpg
    Screenshot_2021-06-28-23-55-13-34.jpg
    127.6 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2021-06-28-23-55-00-92.jpg
    Screenshot_2021-06-28-23-55-00-92.jpg
    123.5 KB · Görüntüleme: 30
Upvote 0

Beyrek

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Benim de telefonumda şöyle bir problemim var; mobil veri açıkken bildirimler geliyor fakat ne zaman wi-fi'ye bağlansam bildirim gelmiyor. Bir çözümü var mıdır?

Upvote 0