OPPO ColorOS 12 güncelleme planı / Yol Haritası Sızdırıldı: Android 12 programına göz atın!!!

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Ben Reno 5 Lite kullanıyorum. Telefon arayüzünde ram genişletme güncellemesi geldiğinden beridir ufak ufak kasmalar var. İyileştirme güncellemesi gelmesi lazım ama 2 aydır gelmedi.
Ram genişletme güncellemesini yapmadan önce telefon çok iyiydi ama.
Ben de aynı telefonu kullanıyorum.Ram genişletmeyi kapalı tutunuz.

lextor

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Sizi anlıyorum ama bu sızıntı niteliğinde o bakımdan biraz doğruluk yada eklemeler de olabilir.
Açıkçası uyduruk bir sızıntı olduğunu düşünüyorum. Listede bir çok alet yok. Eskiden Sony ile ilgili güncelleme sızıntısı olur yirmi cihaz listelenirdi beş cihaz güncelleme alırdı. Aynı şekilde Asus. Oppo da bu kervana katıldı benim için.

astronotman

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Oppo Reno2z cihazı daha yeni Aldım en fazla 8 ay olmustur android 12 almazsa gercekten cok ayip etmis olurlar eski bir cihaz değil sonucta donanimli 128gb hafizasi var 8gb ramı var yani Almazsa gercekten herkes satar bir dahada oppo almaz

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Oppo Reno2z cihazı daha yeni Aldım en fazla 8 ay olmustur android 12 almazsa gercekten cok ayip etmis olurlar eski bir cihaz değil sonucta donanimli 128gb hafizasi var 8gb ramı var yani Almazsa gercekten herkes satar bir dahada oppo almaz
Merhaba

Reno 2z modeli Ağustos 2019'da çıkmıştır ve Android 10/11 güncellemelerini almıştır. 8GB ram olmasına rağmen işlemcisinin Android 12 için yetersiz olduğu düşünüldüyse maalesef güncelleme verilmeyecek gibi duruyor.
Oppo resmi güncelleme planını daha açıklamadı. Bu planlar sızıntı olduğu için değişiklik gösterebilir.

astronotman

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba

Reno 2z modeli Ağustos 2019'da çıkmıştır ve Android 10/11 güncellemelerini almıştır. 8GB ram olmasına rağmen işlemcisinin Android 12 için yetersiz olduğu düşünüldüyse maalesef güncelleme verilmeyecek gibi duruyor.
Oppo resmi güncelleme planını daha açıklamadı. Bu planlar sızıntı olduğu için değişiklik gösterebilir.
Anladım biz bu cihazları çöpe atacağız ozaman

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Anladım biz bu cihazları çöpe atacağız ozaman
Genelde 2 büyük güncelleme alan oppo modelleri 3. Güncelleme almıyorlar .
Ama bu opponun tasarrufunda olan bir durum ne yapacağı belli olmaz kesin listeyi bekleyiniz.
çöpe atmak fevri verilmiş bir karardır ömür böyü güncelleme alacak diye bir durum söz konusu değil maalesef.

astronotman

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Genelde 2 büyük güncelleme alan oppo modelleri 3. Güncelleme almıyorlar .
Ama bu opponun tasarrufunda olan bir durum ne yapacağı belli olmaz kesin listeyi bekleyiniz.
çöpe atmak fevri verilmiş bir karardır ömür böyü güncelleme alacak diye bir durum söz konusu değil maalesef.
Tabikide haklısınız elif hanım ama anlamadığım tek konu bu cihazin islemcisinden daha kotu islemcili cihazlar alıyor listede varlar ama bu cihaz listede yok A15 dahi Alacagi soyleniyor reno2 z den daha dusuk cihazlar modeller alıyor korkum şu android 12 almazsa cihaz performansı düşermi ve ileride android 11 desteklenmeyen uygulamalar oyunlar olurmu diye korkuyorum

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Tabikide haklısınız elif hanım ama anlamadığım tek konu bu cihazin islemcisinden daha kotu islemcili cihazlar alıyor listede varlar ama bu cihaz listede yok A15 dahi Alacagi soyleniyor reno2 z den daha dusuk cihazlar modeller alıyor korkum şu android 12 almazsa cihaz performansı düşermi ve ileride android 11 desteklenmeyen uygulamalar oyunlar olurmu diye korkuyorum
A15 listede bile yok ayrıca bu sızıntı bir liste bir çok cihaz yok farkındaysanız,acele etmeyin lütfen kesin resmi listeyi bekleyiniz lütfen.

İyileştirme güncellemeleri ve güvenlik güncellemeleri kesmez emin olabilirsiniz.