Çözüldü Oppo mesaj uygulaması güncelleme geri alma

DarkSpace

Taze Üye
Üye
Cihaz
A15s
Herkese iyi günler colorOS 7.2 android 10 sürümüne sahip A15s kullanıyorum apkmirror sitesini buradan keşfetmiştim ve bazı oppo uygulamalarını(galeri vs) güncellendim isterse de köşede çıkan güncelleme geri yükle ile sistem eski durumuna getirebiliyorum fakat mesaj uygulamasını güncellendikten sonra geri yükle döndür gibi bir seçenek çıkmadı nasıl bir yol izleyip geri kaldırabilirim? Kaldırmak isteme nedenim telefon dili türkçe olsa da mesaj uygulaması ingilizce.

halukkulak

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Siz peki hard resetten önce diğer reset yollarını denediniz mi ?
Şöyle ki; önceki versiyonunu kurmayı (olmayacağını bile bile) denedim,soft reset attım.Bir yöntem de adb ile uygulamayı kaldırmak olurdu,ama yine de önceki versiyonu kabul etmeyecekti ve sistemsel başka sıkıntılar çıkacaktı.
Mesajlar birleştirildi:

Oppo'nun apkmirror sitesinde yayınlanan uygulamalarının büyük çoğunluğu İngilizce.Nedendir bilinmez,kısa süre önce yüklemek istediğiniz uygulamanın dil opsiyonları açıklamalarda yer alıyordu,artık yok.Geliştiriciler uygulamalara Samsung'ta olduğu gibi Türkçe'yi katmıyorlar.Şu an yeni sürümler telefona kurulsa dahi, İngilizce kullanmak zorunda kalıyorsunız.

Son düzenleme:
Upvote 0

DarkSpace

Taze Üye
Üye
Cihaz
A15s
Şöyle ki; önceki versiyonunu kurmayı (olmayacağını bile bile) denedim,soft reset attım.Bir yöntem de adb ile uygulamayı kaldırmak olurdu,ama yine de önceki versiyonu kabul etmeyecekti ve sistemsel başka sıkıntılar çıkacaktı.
Mesajlar birleştirildi:

Oppo'nun apkmirror sitesinde verdiği uygulamalarının büyük çoğunluğu İngilizce.Nedendir bilinmez,kısa süre önce yüklemek istediğiniz uygulamanın dil opsiyonları açıklamalarda yer alıyordu,artık yok.Geliştiriciler uygulamalara Samsung'ta olduğu gibi Türkçe'yi katmıyorlar.Şu an yeni sürümler telefona kurulsa dahi, İngilizce kullanmak zorunda kalıyorsunız.
Bir de şunu fark ettim googleın sms appini yükleyince eski smslerim gözüktü fakat yeni opponun appi göstermiyor sırf bunun için formata değer mi ?

Upvote 0

halukkulak

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Bir de şunu fark ettim googleın sms appini yükleyince eski smslerim gözüktü fakat yeni opponun appi göstermiyor sırf bunun için formata değer mi ?
Oppo Sms apk'nın İngilizce olması sorun değilse ve yedeğiniz varsa (sms'lerin) yedeği yükleyin Benim yedekte rehber,sms ve ayarlar var,sorun olursa geri alabiliyorum.

Upvote 0

halukkulak

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Nasıl yedekten smsleri yükleyebilirim aslında var gözüküyor (google mesajlarda) ama oppo app içi boş.
Yedeği manuel olarak alıyorsun.Ayarlar>Ek Ayarlar>Yedekle Ve Sıfırla>Yedekle Ve Geri Yükle sekmesinin altıda daha önce almış olduğun yedek varsa deneyebilirsin,sadece bir fikir...

Upvote 0

durakoglu

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu mesaj uygulamasını bende güncelledim, ne halt yemeye yaptıysam :) şimdi ingilizce oldu ve mesajlara bildirim gelmiyor, açınca görüyorum :)
Denildiği gibi güncellemeleri kaldırılmıyor
Google mesaj kullanıyorum, sanki daha güzel daha kullanışlı

Upvote 0

Samiaskder

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Kaldırmanın bir yolu var arkadaşlar uninstaller Pro diye programı ile güncelleme kaldırabilirsiniz şahsen ben denedim apkmirror dan indirip kurdum ingilizce oldu ayarlardan baktım kalkmıyor bu program la kaldırdım

Upvote 0

durakoglu

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kaldırmanın bir yolu var arkadaşlar uninstaller Pro diye programı ile güncelleme kaldırabilirsiniz şahsen ben denedim apkmirror dan indirip kurdum ingilizce oldu ayarlardan baktım kalkmıyor bu program la kaldırdım
Teşekkürler evet kaldırdım
Uygulama isimi "Easy uninstaller"

Upvote 0
Çözüm